שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  "נישואים פתוחים בכיוון אחד". ספר חדש של מקורב לקלינטונים
  אסטרטג הבחירות של הילרי והסוקר של ביל מפרסם ספר על מיקרוטרנדים בארה"ב ומנתח דפוסי הצבעה, תוך פירוט מה שידוע לו על יחסיהם של השניים. "רבים העריכו את קלינטון למרות מעשי טראמפ כלפי נשים, אבל הניחו שקלטת מרשיעה בנוגע אליו תכריע את הבחירות"

   


  הילרי וביל קלינטון ()
  הילרי וביל קלינטון

  לקלינטונים יש "נישואים פתוחים לפחות בכיוון אחד", כך נטען בספר חדש של מארק פן, שליווה את הילרי במסע הבחירות לנשיאות ב-2016. ה"דיילי מייל" מפרסם את הדברים הבוקר (יום ו').

   

  פן, ששימש כסוקר של ביל קלינטון בשנות ה-90 והיה האסטרטג הראשי של קמפיין הנשיאות של הילרי, אומר כי הנישואים הפתוחים של השניים היו אולי "לא מתוך בחירה". הוא הזכיר את קווין ספייסי ואת הדמויות של רובין רייט מהדרמה הפוליטית "בית הקלפים", שם לזוג הנשיאותי הבדיוני, פרנק וקלייר אנדרווד, "יש הרבה שותפים, כולל אחד שישן בבית הלבן".

   

  פן מדבר בחופשיות על קלינטון בספרו החדש "מיקרוטרנדים בריבוע: הכוחות הקטנים החדשים המניעים את השינויים הגדולים של היום". הוא הסביר כי היחסים הפתוחים של בני הזוג "אולי לא התקיימו מתוך בחירה, אלא התמסדו מתוך סיפורים שהצטברו במשך השנים עד שהתגלה הדבר. לא היה ספק שבאותו זמן היחסים שלהם היו כה עמוקים ומתמשכים. אם זה היה המודל של הזוג הראשון, מה זה אומר לגבי שאר המדינה?"

   

  ינואר 2017: קלינטון מביט באיוונקה טראמפ

  ינואר 2017: קלינטון מביט באיוונקה טראמפ

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  "המודל של הזוג הנשיאותי" (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
  "המודל של הזוג הנשיאותי"(צילום: רויטרס)

  הוא הצביע על כך שיחסים מעין אלה יכולים להיות יציבים יותר מאשר נישואים מסורתיים, ואף טען כי יחסים כאלה הם "מושלמים" עבור כוכבי הוליווד או מובילי דעת קהל למשל. "הוליווד מייצגת לעתים את מה שהיא כותבת על עצמה. לדוגמה, לפרנק וקלייר אנדרווד ב'בית הקלפים' יש שותפים רבים, כולל אחד שישן בבית הלבן, והם מעמידים פנים שהם מתעלמים ממנו. נראה שיש זעם וקנאה מתחת לפני השטח".

   

  ביל והילרי קלינטון נישאו ב-1975 ולהם בת אחת, צ'לסי. נישואיהם היו כרוכים ובהאשמות בהטרדה מינית מצדו של ביל. בין השערוריות הידועות - ג'ניפר פלווארס, שעמה ניהל רומן במשך 12 שנה עת כיהן כתובע המחוזי וכמושל ארקנסו - פרשה שהעיבה על בחירתו לנשיאות ב-1992. ביל הכחיש את הפרשה בתוכנית 60 דקות כשהילרי לצדו. נראה שבתמימותה תמכה בו בעצם שתיקתה.

  תשעה מפגשים בבית הלבן. לווינסקי (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות) (צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)
  תשעה מפגשים בבית הלבן. לווינסקי(צילום: ארכיון ידיעות אחרונות)
    

  ביל לא הודה ברומן זה במשך שנים - עד 1998 - השנה שבה התפרסמו יחסיו עם המתמחה מוניקה לווינסקי. את יחסיו עמו הכחיש מכל וכול ואף טען כי מעולם לא שהו לבד בחדרי הבית הלבן. ואולם לווינסקי גילתה ללינדה טריפ על תשעה מפגשים שלה עם קלינטון, ביניהם גם כאלה שכללו יחסי מין.

   

  פן סוקר את הקמפיין לנשיאות של קלינטון ב-2016, ומסביר כי מצביעי "עלית" ו"משכילים", לדבריו, "לעתים קרובות שאלו אותו כיצד הילרי קלינטון שהייתה כל כך לא אהודה, נבחרה על ידי ביל קלינטון. 

   

  "אליטות רבות המשיכו להתייחס לנשיא לשעבר בהערכה רבה - למרות ההיסטוריה שלו עם נשים רבות - והרשו לעצמם להניח שקלטת מרשיעה בנוגע לדונלד טראמפ תכריע את הבחירות לנשיאות", כתב פן.

   

  הוא מאשים את הניתוק בין האליטה לבין מעמד הפועלים שהוביל למהפכה הפופוליסטית של שנת 2016 ולתבוסתם של שומרי האליטה, כמו הילרי קלינטון. פן כתב שקלינטון תולה את תבוסתה בבחירות בהתערבות הרוסית, והובילה את "מצביעי האליטה" שלה למצב של הכחשה.

   

  הוא כתב: "היום אתה יכול לשבת עם חברי אליטה רבי רושם, בוגרי הרווארד למשל, והם יודעים לומר בוודאות גמורה כי בדרך כלשהי טראמפ קנה בכסף תמיכה רוסית בבחירות. אין להם הוכחות לטענות אלה, אך הם 'יודעים' זאת, בדיוק כמו האליטות שהאמינו פעם שכדור הארץ היה שטוח". 

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים