שתף קטע נבחר

הדלאי למה מפסיק לטייל בעולם: "הוא עייף"

דוברו של המנהיג הרוחני של טיבט בן ה-82 הודיע כי הוא לא יבקר ברחבי העולם יותר במהלך שנת 2018. הסיבה: גילו המתקדם ותשישות מצטברת. "מצבו הבריאותי טוב", הרגיע הדובר

 

הדאלי למה  (צילום: EPA)
רוצה לנוח. הדאלי למה(צילום: EPA)
לוקח הפסקה: דוברו של הדלאי למה, המנהיג הרוחני של טיבט, הודיע היום (ו') כי זוכה פרס נובל לשלום יפסיק לבקר ברחבי העולם לפחות עד לשנה הבאה. הדובר סונאם דגפו הסביר את ההחלטה בשל גילו של הדלאי למה (82) וכן בגלל תשישות מצטברת.

 

"הוא התעייף מללמד תקופה כל כך ארוכה. לא נותרה לנו ברירה אלא לבטל את המחויבויות הקודמות שלנו. אני רק רוצה להרגיע ולומר שהמנהיג הרוחני במצב בריאותי טוב". בשנה שעברה ביקר המנהיג הרוחני בשמונה ערים לעומת 16 בשנת 2016 ו-11 בשנת 2015.

הדאלי למה  (צילום: AFP)
בן 82 ויציין בסוף החודש 60 שנות גלות(צילום: AFP)

הדלאי, או בשמו המקורי טנזין גיאטסו, מלמד את הדת הבודהיסטית במשך עשרות שנים לקהל ברחבי העולם. יחד עם הלימודים, פועל הדלאי למה נגד ההנהגה הסינית כדי לדרוש שתעניק עצמאות לטיבט, שאותה הוא מייצג. סין רואה בדלאי למה בדלן, אף הוא טוען כי הוא רק מבקש אוטונומיה אמיתית עבור מולדתו טיבט, שכוחות סיניים קומוניסטיים "שחררו בשלום" ב-1950.

 

בסוף החודש יציינו המוני מאמיניו 60 שנים לחייו בגולה. הוא מתגורר בדרמסלה שבהודו. עדיין לא ברור כיצד ההודעה על ביטול הנסיעות שלו תשפיע על מאמיניו. עם זאת, ההנחה היא שרבים יגיעו לבקר אותו, כמו גם מנהיגים זרים, כפי שעשה נשיא ארה"ב לשעבר ברק אובמה בדצמבר אשתקד.

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: EPA
רוצה לנוח. הדאלי למה
צילום: EPA
מומלצים