שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  לראשונה: חללית נחתה על אסטרואיד
  זה קרה: חללית מחקר לא מאוישת שסיימה את משימתה, נחתה על האסטרואיד ארוס. לאחר הנחיתה שלחה החללית אותות לתחנת המעקב בכדור הארץ. המהנדסים הריעו ומחאו כפיים

  צעד היסטורי למחקר החלל: מדעני נאס"א הנחיתו חללית על אסטרואיד הנמצא במרחק מיליוני קילומטרים מכדור הארץ. החללית נגעה בקרקע פעמיים עד שנחתה ביציבות והצליחה לשדר אותות לתחנת המעקב על כדור הארץ. מפקד המשימה, רוברט פרקאר, הודיע בהתרגשות: "אני שמח לבשר לכם - הניר נחתה, ואנחנו ממשיכים לקבל מידע. היא משדרת גם מפני השטח". המהנדסים הריעו ומחאו כפיים.
  החללית "ניר" נחתה על האסטרואיד ארוס, שאורכו 34 ק"מ. החללית אינה מאויישת. היא מקיפה את האסטרואיד זה כשנה, לצורך מחקר. החללית אינה מעוצבת כלל לצורכי נחיתה, אולם הניסיון נעשה בכל זאת משום ש'ניר' סיימה את המחקר שביצעה בחלל.
  הנחיתה אמורה לספק לאסטרונומים נתונים רבים לגבי המרקם של פני השטח של האסטרואיד. מדובר בממצאים ראשונים מסוגם. המחקר על ארוס חשוב למדע החלל משום שהאסטרואיד עשוי מחומר שנותר אחרי הופעתה של מערכת השמש, לפני מיליארדי שנים. ארוס נוצר מחלקיקי האסטרואיד אשר ככל הנראה מחק מעל פני כדור הארץ את אוכלוסיית הדינוזאורים לפני 67 מיליון שנה.
  כעת משתעשעים המדענים ברעיון חדש: מאחר והנחיתה הצליחה בניגוד לכל הציפיות, הם שוקלים להביא להמראה מחודשת של החללית - למסע נוסף בחלל.

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום איי אף פי
  תמונות ראשונות מהאסטרואיד
  צילום איי אף פי
  צילום איי פי
  האסטרואיד ארוס. תמונה מרחוק
  צילום איי פי
  מומלצים