שתף קטע נבחר

הודעות נאצה לפעילים נגד הגירוש: "שנזכה לערוף אתכם"

הפעילים שעומדים בין השאר גם מאחורי ההפגנה שתיערך הערב בתל אביב מדווחים על עלייה בהודעות השטנה שהם מקבלים ממתנגדיהם. עדי ברקוביץ', אחת הפעילות, אמרה: "רוצים להפחיד אותנו, אבל נמשיך במאבק"

 

הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()
הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט

שעות ספורות לפני העצרת שתתקיים הערב (שבת) ב-20:00 בכיכר רבין תחת הכותרת "נגד גירוש מבקשי המקלט ובעד שיקום דרום תל אביב", דיווחו מארגני האירוע על הודעות נאצה רבות שקיבלו ברשתות החברתיות בימים האחרונים. 

הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()
עדי ברקוביץ' שקיבלה חלק מהודעות הנאצה
 

"אני מעוניין לעשות שואה לכל השמאלנים ולחתוך לכם את הראשים ולשתות לכם את הדם יא חלאות" – זו רק הודעה אחת מתוך מאות שקיבלו עשרות ממארגני העצרת. הפעילים, שרבים מהם סופגים נאצות ואף מקבלים איומים לחשבונות הפייסבוק שלהם על בסיס קבוע מאז שהחלו לפני כמה חודשים במאבק נגד גירוש מבקשי המקלט, מדווחים על עלייה משמעותית בכמות ההודעות והחמרה רבה בחריפותן בימים האחרונים, לקראת העצרת.

 

הפעילים זכו להודעות כגון: "שנזכה לערוף אתכם קורבן פסח", "מי ייתן ומסתנן יבתר את גופתך", "אני מאחל לכם ים של מחלות חשוכות מרפא בראשכם, ואמן תעברו אונס ותקיפות אלימות על ידי סודנים", "אם אפשר הייתי מעלה גם אתכם על סירות גומי עם חורים וזורק אתכם באוקיינוס בלי אוכל ובלי מים שתאכלו אחד את השני עד שתמותו!!!", "אל תדאגו נשלח נ.צ מדויק לחיל האוויר כשאתם שם" ועוד.


הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()

הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()
הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()

הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()

הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעיל נגד גירוש מבקשי מקלט ()
הודעת נאצה בפייסבוק שנשלחה לפעילה נגד גירוש מבקשי מקלט
 

"התחושה הראשונית היא מפחידה", מספרת עדי ברקוביץ', פעילה בתנועת "עוצרים את הגירוש" שקיבלה חלק מהודעות הנאצה. "יש תחושה שמישהו חודר למרחב הפרטי שלך, שכל אחד יכול להגיע אליך. זה מרגיש מאוד אמיתי ומאוד קרוב. אני לא רוצה להגיד שהתרגלנו כי אי אפשר באמת להתרגל לזה אבל אין ספק שאחרי עשרות הודעות כאלה זה כבר הפך להיות חלק בלתי נפרד מהמאבק הזה".

 

ברקוביץ' הוסיפה כי בימים האחרונים, לקראת העצרת, הטון של ההודעות שהיא מקבלת החריף והן הפכו לבוטות ואלימות הרבה יותר. "שקלתי יותר מפעם אחת לפנות למשטרה", אמרה. "הסיבה היחידה שלא עשיתי את זה היא כי אני יודעת שכל מי שכותב את ההודעות האלה רוצה להפחיד אותנו ולגרום לנו להפסיק את המאבק. אז זו הזדמנות טובה להגיד לכל כותבי האיומים והנאצות שאנחנו לא מפחדים ושזה לא מה שיעזור להם. נמשיך עד שנעצור את הגירוש".

 

כרמל, פעיל נוסף, סיפר: "בשבוע האחרון, כנראה בגלל שהעצרת מייצרת הרבה לחץ בצד השני, יש מתקפה של נאצות ואיומים על הרבה פעילים וגם בעמוד שלנו. המתקפה היא לא רק בעמודים הפרטיים שלנו אלא גם בתגובות בעמודים אחרים ואין ספק שיש עליית מדרגה. מצד אחד ברור שזה לא נעים, אף אחד לא רוצה לקום בבוקר ולחטוף את כל הקללות והאיומים האלה. זה לא משהו שאתה יכול להתכונן אליו מראש, וזה תמיד תופס אותך לא מספיק מוכן. אני שואל את עצמי הרבה מאיפה השנאה הזאת. מצד שני, אין ספק שמי שעושה את זה עושה את זה מתוך לחץ וזו הוכחה נוספת לכך שהמאבק הציבורי שהתחיל מעשרות בודדות של אנשים, סוחף את רוב הציבור".

 

שפי פז מתנועת "החזית לשחרור דרום תל אביב", שתומכת בגירוש, אמרה בתגובה לעצרת המתוכננת כי "השמאל מתדלק מלחמת אחים בדרום תל אביב, וכל מפגן תחת הכותרת 'נגד הגירוש ובעד דרום תל אביב' הוא עוד חבית של שמן רותח שנשפכת על מדורת האיבה.

 

"מכיוון שהפעם מתקיימת עצרת האמנים בכיכר רבין, ולא בדרום תל אביב, בחרנו שלא להוציא הפגנת נגד. מצדנו - שינהרו מכל הארץ, שיביאו מאות אוטובוסים, שיציפו את הכיכר במסתננים, שישמעו מוזיקה, שירגישו מוסריים ונעלים על כולנו, ושיחזרו הביתה. בקרוב נגיש להם לפירעון את כל השטרות של כל הסיסמאות. אבל בינתיים כדאי מאוד שיידעו שכל שלט וכל עצומה וכל מיצג וכל הפגנה שלהם נתפסים בשכונות כהסתה ישירה נגד התושבים. וכדאי שיידעו גם שאף אחד מאיתנו לא יוכל לעצור את התבערה ברגע שתילקח מאיתנו התקווה האחרונה. ומילה אחרונה למפגינים - אל תצאו בידיים ריקות בתום עצרת ההזדככות. קחו הביתה 'פליט'".

 

העצרת נגד גירוש מבקשי המקלט תתחיל הערב בשעה 20:00, ותתקיים תחת הכותרת "נגד גירוש מבקשי המקלט ובעד שיקום שכונות דרום העיר תל אביב". העצרת אורגנה בשיתוף פעולה של ארגוני הקהילה הסודנית והאריתראית לבין ארגוני תנועת "עוצרים את הגירוש", תנועת "דרום תל אביב נגד הגירוש", ארגוני הסיוע א.ס.ף והמוקד לפליטים ולמהגרים וארגונים נוספים. בעצרת ינאמו בין היתר מבקשי מקלט מאריתריאה ומסודן, תושבי שכונות דרום תל אביב, תושבת ערד, הפעיל החברתי ראובן אברג'ל, ניצולת שואה ועוד. כמו כן יופיעו עלמה זהר, חמי רודנר ויהודה קיסר.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
עדי ברקוביץ' שקיבלה חלק מהודעות הנאצה
מומלצים