שתף קטע נבחר

עשרות מצלמות חדשות בכבישים: מתעדות נהגים שעוקפים בשוליים ומדברים בנייד

אגף התנועה של המשטרה הציב מצלמות מתקדמות בכבישים המשדרות סרטונים באופן מוצפן לטאבלט של השוטרים. האכיפה תתמקד בסטייה מנתיב, עקיפה בפס לבן ועבירות בריונות כמו עקיפה בשוליים. צפו: המצלמה תיעדה נהג שולח הודעת טקסט

 

מצלמת תנועה ()
אחת ממצלמות התנועה החדשות שהציבה המשטרה

 

אגף התנועה של המשטרה הציב באחרונה עשרות מצלמות תנועה "טקטיות" חדשות ברחבי הארץ, שמצלמות וידאו ותמונות. המצלמות יתעדו בעיקר עבירות בריונות בכביש המסכנות חיים. שוטרים סמויים יקבלו את התיעוד לטאבלט, ויפיקו דו"חות. המצלמות יועברו ממקום למקום בכל פעם.

 

 

לפי שעה הוצבו המצלמות בכבישים המוגדרים מוקדי סיכון שבהם התרחשו תאונות דרכים. הן מורכבות בתוך מבנה בעל כיפה שחורה ובסיס כתום ונחשבות מתקדמות מסוגן, בעלות רזולוציה גבוהה. ביכולתן לצלם מספרי רישוי ובמקרים מסוימים גם את הנעשה בתוך המכוניות - באופן שכבר איפשר תיעוד של נהגים מדברים בטלפון הנייד בלי דיבורית או מתכתבים בהודעות טקסט (בתמונה הבאה).

מצלמת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)
המצלמה מתעדת גם נהגים שמדברים בטלפון בלי דיבורית ושולחים הודעת טקסט (צילום: דוברות המשטרה)

מצלמת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)
מצלמת התנועה הוצמדה גם למעקות בטיחות(צילום: דוברות המשטרה)

מצלמת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)
(צילום: דוברות המשטרה)

מצלמת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)
מצלמת התנועה מוצבת גם על גדרות הפרדה בכבישים(צילום: דוברות המשטרה)

מצלמת תנועה (צילום: דוברות המשטרה)
מצלמת התנועה החדשה ליד מעקה בטיחות(צילום: דוברות המשטרה)
המצלמות יתמקדו בעיקר בתיעוד עבירות מסכנות חיים כגון שיחה בטלפון, עקיפה בפס לבן, נסיעה פראית ועוד. כמו כן יתעדו עבירות בריונות בכביש כגון נסיעה על השול, עקיפה של נהגים בפקק ועוד. לפי שעה, המצלמות לא יתעדו נהיגה במהירות מופרזת.

 

המצלמה משדרת לטאבלט של השוטר און-ליין באופן מוצפן והתיעוד של העבירות נשמר. לאחר מכן נרשמים דו"חות לנהגים.

 

"המצלמות הטקטיות" יוצבו בשולי הכבישים וגם על מעקות בטיחות שבין נתיבים. המצלמות ניידות ובסיום המשמרת השוטר לוקח אותה איתו.

 

באגף התנועה אומרים כי פרט לאכיפת חוקי התנועה, המצלמות ישמשו גם כאמצעי הרתעה. שוטרים מאגף התנועה הוכשרו לתפעל אותן: "אגף התנועה ממשיך להכניס אמצעי תיעוד טכנולוגיים במטרה להרתיע את הנהגים ולגרום לשינוי בתרבות הנהיגה", נמסר מהמשטרה, "המצלמות הטקטיות פרוסות בכל רחבי הארץ מהצפון ועד הדרום בכבישי מיקוד בהם קיימות ריבוי של תאונות דרכים. המצלמות ממוקמות בכבישים הבינעירוניים ובחודשים הקרובים ייכנסו גם לשטח העירוני".

 

עוד אמרו במשטרה כי "האכיפה תתבצע נגד עבירות ביריונות מסכנות חיים כגון עקיפות בשוליים, סטייה מנתיב, קיפוח זכות, אי-מתן זכות קדימה, כניסה לצומת לא פנוי ועוד עבירות נוספות. כיום פרוסות ברחבי הארץ עשרות מצלמות הממוקמות על חצובות או עמודים. המצלמות ניתנות לניוד בכל זמן ובכל מקום".

 

אופן ההפעלה מתבצע באמצעות שוטר שנמצא עם טאבלט בסמוך למצלמה. המצלמה משדרת לטאבלט און ליין באופן מוצפן והתיעוד של העבירות נשמר ולאחר מכן נרשמים דו"חות לנהגים. המצלמה פועלת ברזולוציה גבוהה ויכולה לזהות מספרי כלי רכב ובמקרים מסוימים גם את מה שקורה בתא הנהג.

 

המצלמות גלויות והשוטרים סמויים, "המטרה אינה להעלות את כמות הדו"חות אלא להרתיע את הנהגים ולגרום להם לשנות את תרבות הנהיגה ולנהוג כחוק". עוד הבהירו במשטרה כי WAZE אינו יכול לעדכן לגבי מיקום המצלמה, "מכיוון שהמצלמות ניידות ומותקנות בכל פעם במקום אסטרטגי אחר".

 


 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
אחת המצלמות החדשות שהציבה המשטרה
מומלצים