שתף קטע נבחר
צילום: shutterstock

לאודר מביא הבשורה בנגב

שרגא בירן מדבר קפיטליזם, שופרסל מאמצת את יואב, מזרחי טפחות ממשיכים לזוז, BBB קולינרים בחו"ל והרבנית בוקעי נותנת כוח לקסטרו. רכילות עסקית

נשיא הקונגרס היהודי העולמי, רונלד ס. לאודר, מקים בימים אלו בית בבאר שבע. העובדה נחשפה במהלך חניכת מועדון הסטודנט במרכז לאודר לפיתוח התעסוקה בנגב, שלאודר תרם לו סכום גדול. "זה רק הצעד הראשון לקראת הפיכת הנגב למרכז לטכנולוגיה", אמר לאודר.

 

הקשיבו והסכימו: נשיאת אוניברסיטת בן גוריון בנגב פרופ' רבקה כרמי, דיקן הסטודנטים באוניברסיטה פרופ’ משה כספי, יו”ר מרכז לאודר לקידום התעסוקה בנגב אבי בלשניקוב, סגנית יו”ר המרכז מיכל גרייבסקי, מנכ"ל JNF ישראל אריק מייקלסון ומגייסים מחברות בנגב.

רונלד לאודר, רבקה כרמי, אריק מייקלסון (צילום: לירון מולדובן)
רונלד לאודר, רבקה כרמי, אריק מייקלסון(צילום: לירון מולדובן)
 

משקים ומרוויחים

מנכ"ל מקסיכם דניאל מרטינז-וולה נפגש עם מנכ"ל נטפים רן מידן ומנהל תיק נטפים בקיבוץ חצרים אלי בן-סימון. מרטינז, שנפגש עם השניים לראשונה מאז , , רכשה החברה המקסיקנית את השליטה בחברת ההשקייה לפי שווי של 1.895 מיליארד דולרים, ציין את החשיבות של שמירת שותף ישראלי כמו חצרים (המחזיק ב-20%) לשנים רבות קדימה. להזכיר, נטפים סיכמה את 2017 עם עלייה שנתית של 16% ברווחים ומחזור מכירות של כמיליארד דולרים.

דניאל מרטינז-וולה, רן מידן ואלי בן-סימון (צילום: דרור סיתהכל.)
דניאל מרטינז-וולה, רן מידן ואלי בן-סימון(צילום: דרור סיתהכל.)
 

הרפורמה של בירן

עו"ד שרגא בירן, פרופ' איתי סנד, פרופ' עומר מואב, פרופ' אבנר דה שליט ופרופ' איתן ששינסקי, התכנסו לדיון על עתיד הקפיטליזם במסגרת הכנס תחת הכותרת "קץ הקפיטליזם: תחילתו של עידן חדש?', שציין את תחילת הפעילות של המכון האקדמאי לרפורמות מבניות, שייסדו עו"ד בירן ופרופ' סנד, ותנהל הילה שואף-קולביץ.

 

נשאו ברכות ונאומים: סגן נשיא אונ' ת"א פרופ' רענן ריין ודיקנית הפקולטה למדעי החברה פרופ' תמי רונן רוזנבאום. בין הנוכחים היו גם מאות סטודנטים, שיצאו בקריאות נגד "הקפיטליזם החזירי", שקיים לדבריהם במדינת ישראל.

 

ואם בקפיטליזם עסקינן, בירן, אחד מעורכי הדין העשירים בישראל, משכיר 24 דירות שברשותו, ולפני כחודשיים הכריע בית המשפט העליון כי הוא ישלם מס בשיעור המוטל על "עסק" בגין הכנסותיו מהשכרת הדירות, ולא מס מופחת בגין השכרת דירות באופן פרטי, כפי שדרש. תיאוריה לחוד - מציאות לחוד.

אבנר דה שליט, איתי סנד, איתן ששינסקי, עומר מואב, שרגא בירן (צילום: חן גלילי)
אבנר דה שליט, איתי סנד, איתן ששינסקי, עומר מואב, שרגא בירן(צילום: חן גלילי)
 

שופרסל מאמצת חטיבה

חברת שופרסל ערכה טקס "אמץ לוחם" של עמותת "יחד למען החייל", לכבוד אימוצה של חטיבה מרחבית יואב, הממוקמת בסמוך לאילת. מנכ"ל שופרסל איציק אברכהן, אל"מ בצה"ל (מיל.), אמר כי הוא רואה חשיבות גדולה בחיבור בין החברה האזרחית והמגזר העסקי לצבא.

 

נכחו: מנכ"ל הקרן יחד למען החייל תא"ל (במיל') יחיאל גוזל, מפקד חטיבת יואב אל"מ רז שריג, מנהלת "אמץ לוחם" ורדה דרוקר, סמנכ"ל התפעול של שופרסל דוד לרון ומנהל מרחב דרום בשופרסל יעקב סודרי.

דוד לרון, יחיאל גוזל, איציק אברכהן, רז שריג, ורדה דרוקר (צילום: מושיק אוטמן)
דוד לרון, יחיאל גוזל, איציק אברכהן, רז שריג, ורדה דרוקר(צילום: מושיק אוטמן)
 

עמותות נוסח מזרחי

בכירי מזרחי טפחות ציינו שנה שביעית למיזם "זזים", הפועל בשיתוף פעולה עם בית העמותות הארצי, ובמסגרתו מעניק הבנק תמיכה לעשרות פרויקטים חברתיים של תנועות הנוער השונות. במהלך האירוע הוענקו 71 תעודות הוקרה לפרוייקטים כמו גם מענקים כספיים מהבנק.

 

בין השופטים שהחליטו על מקבלי הפרס: יו"ר הבנק משה וידמן, מנכ"ל הבנק אלדד פרשר, סמנכ"לית משאבי אנוש בבנק, ריטה רובינשטיין ומנכ"ל תנועות הנוער, נפתלי דרעי.

אלדד פרשר, ריטה רובינשטיין ונציגות תנועת הנוער העובד והלומד (צילום: אבשלום ששוני)
אלדד פרשר, ריטה רובינשטיין והנוער העובד והלומד(צילום: אבשלום ששוני)
 

יאסו ישראל

בהשקת לשכת המסחר ישראל-יוון נכחו, בין היתר, שר התקשורת היווני ניקוס פאפאס, מ"מ שר הכלכלה של יוון אלכסיס חרציציס, ומהצד הישראלי הגיעו שר האנרגיה יובל שטייניץ ושר התקשורת איוב קרא, שמיהר וקבע עם מקבילו היווני ביקור גומלין בעוד כשלושה שבועות. המשתתפים ציינו כי היקף הסחר השנתי בין המדינות עומד על כ-600 מיליון דולרים, והתקווה היא שהסכום יגדל בזכות הקמת הלשכה החדשה.

 

נכחו: יו"ר הלשכה איש העסקים סבי מיוניס, מנכ"ל הלשכה קובי ביטון, איש הביטוח שוקי מדנס ואנשי העסקים מנשה רגיב, גד פרופר ואפרים פורטיס.

סבי מיונס, יובל שטייניץ, ניקוס פאפאס, אלכסיס חרציציס, קובי ביטון (צילום: עופר חן)
סבי מיונס, יובל שטייניץ, ניקוס פאפאס, אלכסיס חרציציס, קובי ביטון(צילום: עופר חן)
 

פועלים בקהילה

במסגרת שבוע "DAN בקהילה" יצאו עובדי ומנהלי מלונות דן לסייע בהתנדבות לבני נוער בסיכון, קשישים וניצולי שואה. בין היתר, ערכו עובדי ומנהל מלון דן קיסריה פעילות חווייתית ב"כפר לי" בית אקשטיין בפרדס חנה, כפר המיועד לילדים עם צרכים מיוחדים, עובדי מרכז ההזמנות קיימו "מסיבת בינגו" במועדון גיל הזהב ביפו ועובדים אחרים התנדבו בעמותת "אנוש", המעסיקה אנשים עם מוגבלות נפשית, וסייעו להם לארוז מתנות לחג הפסח.

רונית רונן (מנכ
רונית רונן ועובדי המלון בכפר לי
 

עושים רוח

כ- 70 איש, בהם בכירי רשת ההמבורגרים BBB, מנהלים וזכיינים, טסו עד אמסטרדם כדי לערוך סיור קולינרי של שלושה ימים. על הטיול כולןו ניצחו בעלי הרשת אהובה תורג'מן, רון שולמן וירון ישראל, והוא לווה בלוגו ייעודי שיזמה סמנכ"לית הרשת מורן פלשנר. המסיירים נראו כשהם נהנים במיוחד בדוכני הצ'יפס והדגים.

סיור BBB באמסטרדם (צילום: אסף לוי)
סיור BBB באמסטרדם(צילום: אסף לוי)
 

נוסע וכותב

המנכ"ל לשעבר של כביש 6, אהוד סביון, השיק את ספרו "כביש מחבר ישראל". לאירוע ההשקה הגיעו שותפיו העסקיים, בהם איש העסקים ומבעלי סונול דודי ויסמן, מנכ"ל דרך ארץ יהודה וילק, יו"ר קרן נוי פיני כהן, המחזיקה 49% ממניות הכביש, היועץ המשפטי של דרך ארץ עו"ד יהודה רווה, מנכ"ל הקבלן יוחנן אור, יו"ר הדסה ארז מלצר ויו"ר איגוד המהנדסים דני מריאן.

דודי ויסמן, יהודה וילק, פיני כהן, אודי סביון, יוחנן אור, יהודה רווה (צילום: דור סביון)
דודי ויסמן, יהודה וילק, פיני כהן, אודי סביון, יוחנן אור, יהודה רווה(צילום: דור סביון)
 

חיזוק מבוקעי

הרבנית חסיה בוקעי הפתיעה את הנוכחים בסט צילומי סדרת הטלוויזיה "חגיגה בחצר עם אסתר", בכיכובה של אסתר (אתי) קסטרו. מתברר, שהרבנית בוקעי מלווה את קסטרו בשנים האחרונות בתהליך ההתחזקות שלה. באותו מעמד, הרבנית העניקה חוזק גם לבמאי קובי מחט, לשחקנים עירית ענבי ואסף משה, ולשחקנית הצעירה בת ה-9, נועה זרעיה, בתה של קסטרו מנישואיה לשבי זרעיה.

חסיה בוקעי ואסתר קסטרו (צילום: סאלי פרג)
חסיה בוקעי ואסתר קסטרו(צילום: סאלי פרג)

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים