שתף קטע נבחר

ברקת עוזב את ירושלים להתמודדות בליכוד; משה ליאון רץ לראשות העיר

ראש העיר ירושלים בעשור האחרון הודיע רשמית כי לא יתמודד על קדנציה נוספת. קרב הירושה כבר נפתח: ל-ynet נודע כי משה ליאון החליט לרוץ לראשות העיר. כרמיאל: עדי אלדר החליט לא להתמודד על עוד כהונה, אחרי 30 שנה בתפקיד ראש העיר

 

 

 

עוזב את העיר: ראש העיר ירושלים ניר ברקת הודיע היום (ד') רשמית כי לא יתמודד לקדנציה שלישית, אלא ירוץ ברשימת הליכוד בבחירות הקרובות. "החלטתי לשרת את מדינת ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד שבדרכה אני מאמין בכל לבי ובכוונתי לבקש את תמיכת חבריה בבחירות הקרובות", אמר ברקת בסרטון שפרסם בפייסבוק. במקביל, ל-ynet נודע כי משה ליאון ירוץ לראשות העיר ירושלים.

 

בסרטון ההכרזה אמר ברקת, שכיהן במשך עשר השנים האחרונות כראש עיר הבירה: "לפני 16 שנים, עזבתי את כל עסקיי והתמסרתי, תמורת שקל לשנה, להצלת ירושלים, העיר שבה גדלתי ושבה הקמתי את משפחתי. במשך עשור ויחד עם שותפים רבים, ובראשם ראש הממשלה בנימין נתניהו, חוללנו מפנה היסטורי והחזרנו את ירושלים לפסים של צמיחה עם התקציב הגדול ביותר בתולדות העיר. לאחר שירושלים עלתה על המסלול הנכון, לא אתמודד לקדנציה שלישית לראשות העיר.

 

ברקת אמר כי "בסיום הקדנציה אעזוב את העירייה, אבל לעולם לא אעזוב את ירושלים. הצלחתה של ירושלים המאוחדת, בירת הנצח של העם היהודי, היא הצלחתה של מדינת ישראל. כעת, החלטתי לשרת את מדינת ישראל ברמה הלאומית ולחזק את תנועת הליכוד שבדרכה אני מאמין בכל לבי ובכוונתי לבקש את תמיכת חבריה בבחירות הקרובות".

משה ליאון. רץ לראשות העיר (צילום: AFP) (צילום: AFP)
משה ליאון. רץ לראשות העיר(צילום: AFP)

כבר כעת נפתח קרב הירושה. לאחר הודעתו הרשמית של ברקת, הכריז היום רשמית חבר מועצת העיר ומחזיק תיק המנהלים הקהילתיים, משה ליאון, כי ירוץ בבחירות הקרובות לראשות עיריית ירושלים. "לפני חמש שנים החלטתי לשים את חיי הקודמים בצד, הפנתי את כל מאמציי, יכולותיי וכישוריי לטובתה של העיר ירושלים", אמר ליאון, רואה חשבון במקצועו שבעבר כיהן כמנכ"ל משרד ראש הממשלה ויו"ר רכבת ישראל. ""השקעתי את כל כולי למען הבירה כחבר מועצת העיר והעמקתי את מעורבותי בניהול העיר".

 

ליאון הוסיף: "בשנים האחרונות עבדתי לצידו של ברקת ואני מודה לו על תקופת העשייה המשותפת. פעלנו יחדיו והצעדנו את העיר קדימה. תרמתי רבות לפיתוחה של העיר והיום אני מוכן יותר מאי פעם לקדם את בירת ישראל קדימה עוד יותר".

 

עופר ברקוביץ, יו"ר תנועת התעוררות והמועמד לראשות העיר, מסר: "אני מודה לניר על פועלו רב השנים למען ירושלים, אך כעת הגיע הזמן להתאחד סביב התנועה הציונית הגדולה ביותר בירושלים. אני קורא לכל תושבי העיר להתאחד מאחורי התעוררות בראשותי ולבחור בנו - הבחירה הטבעית, בבחירות הקרובות".

 

עדי אלדר. סוף ל-30 שנה בראשות העיר כרמיאל (צילום: דורון גולן) (צילום: דורון גולן)
עדי אלדר. סוף ל-30 שנה בראשות העיר כרמיאל(צילום: דורון גולן)

"ביחד נצעיד את ירושלים לעתיד המזהיר שהיא ראויה לו. נדע להמשיך את מה שצריך להמשיך בתנופה שהובלנו, ולתקן את מה שדורש תיקון. נדע לייצר שותפות אמיתית בין מגזרית שתחזק את ירושלים. ירושלים היא משימה לאומית, אני ובני הדור שלי מבינים את זה. עכשיו זה הזמן שלנו לקחת אחריות ולהוביל את ירושלים".

 

חדשות מקומיות מגיעות גם מכרמיאל. ראש העיר כרמיאל עדי אלדר הודיע הבוקר כי לאחר 30 שנה בראשות העיר הוא לא יתמודד לכהונה נוספת. בתקופה כהונתו צמחה אוכלוסיית העיר מ-17 אלף ל-55 אלף תושבים. לדבריו: "במשך דור שלם הייתה לי זכות ענקית לעמוד בראשות העיר הכי מוצלחת ויפה במדינת ישראל. עיר שיכולה להתחרות בכל עיר, גם בחו"ל".

 

אלדר נבחר לתפקיד לראשונה בשנת 1989, זמן קצר לאחר פטירתו של ראש העיר הראשון של כרמיאל, ברוך ונגר. במהלך שנותיו בתפקיד כיהן בין היתר בתור יושב ראש מרכז השלטון המקומי.

 

במסיבת עיתונאים שכינס היום, ובה הודיע כי לא התמודד לקדנציה הבאה, התייחס לשחיתות הרבה הנחקרת בתחומי השלטון המקומי, וציין בין היתר כי זו אחת הסיבות לצמצום סמכויותיהם של ראשי הערים. עוד אמר כי הממשלה כשלה בסיוע לערים בפריפריה לשמור על הצעירים ולמשוך אזרחים נוספים. "במקום לתת הטבות מס לטייקונים היו צריכים לתת הטבות מס גדולות יותר למי שגר בכרמיאל. שצעיר יבין שמבחינה כלכלית משתלם לו יותר לגור כאן ולא בתל אביב. נכון לעכשיו, ממשלת ישראל מקיימת את הסכם החלוקה של האו"ם מ-47', והמדינה קיימת רק בין חדרה לגדרה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים