שתף קטע נבחר

זנדברג מודה בקשר עם קלוגהפט ומתנצלת: "טעיתי בשיקול הדעת"

יו"ר מרצ הנבחרת פרסמה פוסט בפייסבוק ובו התנצלה ותיארה את הקשר שניהלה עם היועץ האסטרטגי משה קלוגהפט: "נפגשתי איתו 4 פעמים, הוא הציע שלל הצעות, חלק אימצתי וחלק לא". עם זאת, היא תקפה את יו"ר העבודה גבאי: "אתה מעז לדבר עליי?"

 

"כואב לי שכל כך מהר אכזבתי רבים מכם. ולכן אני רוצה להגיד לכם קודם כל - שאני מתנצלת". כך כתבה אחר הצהריים (א') יו"ר מרצ הנבחרת, ח"כ תמר זנדברג, שהודתה על כך שהייתה בקשר עם היועץ לשעבר של נפתלי בנט, משה קלוגהפט, שייעץ לה במהלך קמפיין הפריימריז לראשות המפלגה.

 

"לעיתים רחוקות מאוד אתם תשמעו מפוליטיקאי ומראש מפלגה התנצלות, אבל אנחנו במרצ לא כמו כל הפוליטיקאים. ב-25 השנים האחרונות התייצבנו תמיד, ללא פחד, לצד ארגוני זכויות האדם והחברה האזרחית. בעשור האחרון ליוותי אינספור מאבקים ומעולם לא ברחתי ממי שאני", כתבה זנדברג.

 

"הייתי בקשר איתו. כששמע שהכרזתי כי אתמודד בפריימריז לראשות מרצ הוא פנה אליי, אמר לי שהמועמדות שלי מזכירה לו את מועמדותו של בנט. לא נעלמה מעיני העובדה כי אכן הקמפיין שהוביל, הגם שבמחנה אידיאולוגי יריב, היה מוצלח מאוד. נפגשתי עמו ארבע פעמים במהלך החודשיים האחרונים – פעמיים בביתו בגבעת שמואל ופעמיים בביתי בת"א", היא כתבה.

תמר זנדברג (צילום: מוטי קמחי)
מודה ומתנצלת. תמר זנדברג(צילום: מוטי קמחי)

משה קלוגהפט ועידת ה-70 ישראל סיפור הצלחה (צילום: מוטי קמחי )
משה קלוגהפט, היום(צילום: מוטי קמחי )

לדבריה, "בפעם האחרונה נפגשתי איתו כחמישה ימים לפני הבחירות – הוא הציע את סיועו בגיוס אמנים שאיתם הוא נמצא בקשר על מנת שיביעו תמיכה במועמדותי לראשות מרצ. מעבר לכך קיימנו שיחות והודעות טלפוניות. הוא הציע שלל הצעות. אימצתי חלק מהן, חלק לא. מטבע הדברים יש בשיחות כאלה גם רגעים אנושיים ורכילות. את הקווים המובילים, הבולטים והמכריעים של הקמפיין הובלתי עם צוות יוניק ואיתם בלבד. באופן כללי קמפיין זה דבר ציבורי ואת התוצאה - החיובית, האופטימית והמנצחת אפשר לראות בעיניים".

 

זנדברג הבהירה כי על כך היא לוקחת אחריות: "הובלנו יחד קמפיין 'לא מתנצלים' מוצדק ונכון, והיום אני מתנצלת. טעיתי בשיקול הדעת. אני מתנצלת בפניכם, אני מתנצלת בפני העיתונאים ואני מתנצלת בעיקר בפני החברים בארגוני זכויות האדם ובקרן החדשה לישראל. אין פטריוטים ואוהבי ישראל גדולים מהם. אני גאה שמרצ היא המפלגה היחידה שעומדת לצד הארגונים האלה כשכולם שותקים, מגמגמים או מצטרפים למתקפה".

 

עם זאת, ליו"ר מרצ הנבחרת הייתה ביקורת חריפה כלפי יו"ר העבודה אבי גבאי. "אין לך בושה? אתה שהטחת במצביעי השמאל ששכחו מה זה להיות יהודים? שבזמן שביבי אמר הערבים נוהרים לקלפיות אתה איימת לסלק את זוהיר בהלול? שנכנסת לישיבת סיעה והודעת לחברי הכנסת שהם הולכים להצביע בעד גירוש הפליטים? שלא הוצאת מעולם מילה להגנת ארגוני זכויות האדם, לפעמים להפך - עמדת בראש מפלגה שהתנערה מהם? אתה מעז לדבר עליי?".

 

לסיכום כתבה זנדברג: "בצד זה אני ממש מבקשת מכולנו לא לשכוח את העיקר: את הערכים שלנו, את המצפן שהוביל אותנו שבא לידי ביטוי במסע הבחירות הזה, ושיתחיל מהיום להוביל את מרצ מול נסיונות הדה-לגיטימציה מימין - אנחנו נוכל לנצח אותו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
תמר זנדברג
צילום: מוטי קמחי
מומלצים