שתף קטע נבחר

השריפה בבאר שבע: נקבע מותה של בת השנתיים

למרות מאמצי החייאה נקבע מותה של הפעוטה שנפגעה בשריפה שפרצה בדירה בבניין רב קומות בבאר שבע. מצבו של אחיה עדיין מוגדר קשה מאוד והוא לא יצא מכלל סכנה. מוקד השריפה היה בסלון ונבדק חשד שהמקור היה באחד השקעים או במזגן, אך לא נשללה אפשרות של משחק באש

 

בבית החולים סורוקה בבאר שבע נקבע הערב (א') מותה של פעוטה בת שנתיים שנפגעה בשריפה שפרצה בדירה בקומה השביעית בבניין ברחוב דוד אלעזר בבאר שבע. מצבו של אחיה בן ה-4 עדיין מוגדר קשה מאוד והוא מאושפז ביחידה לטיפול נמרץ ילדים והוא עדיין לא יצא מכלל סכנה. בבית החולים עדכנו כי תינוק בן חצי שנה ואחותו בת ה-8 שקפצה ממרפסת כדי להינצל מהאש שהבעירה את בית משפחתה, מאושפזים במצב קל. 

 

אם המשפחה סיפרה למשטרה בתחקור כי הייתה במפלס אחר של הבית כשהשריפה פרצה ולא ראתה מה קורה עם הילדים. מחקירה ראשונית של חוקרי השריפות עולה כי מוקד השריפה היה בסלון. נבדק חשד כי מקור השריפה היה באחד השקעים או מהמזגן. במקביל בודקים אפשרות כי מדובר במשחק באש. בכבאות ממתינים לחוות דעת ממהנדס בנוגע לשקעים שבבית על מנת לדעת מה המקור שלה.

 

רס"ר אהרון מלקה, מפקד צוות בתחנת כיבוי באר שבע, היה אחד הראשונים להגיע לזירה. "מפקד המשמרת ביקש לעלות לקומה האחרונה. נכנסנו לאחד מחדרי השינה והיו שתי מיטות ילדים. באחת מהן מצאנו ילדה קטנה ובסריקה נוספת מצאנו ילד מתחת למיטה. הייתה ראות אפסית, אז השתמשנו בפנסים ובחוש המישוש ואיתרנו אותם", סיפר מלקה.

 

 

שריפה באר שבע ()
הכבאים שהשתתפו בפעולות החילוץ

רועי פרץ תושב באר שבע  (צילום: רועי עידן)
רועי פרץ שסייע בחילוץ הילדה(צילום: רועי עידן)

הכבאים יבגני רוז'נסקי ומתן דיאס סיפרו כי "החדר שבו הילדים נמצאו היה תחת להבות. היינו צריכים לכבות את השריפה. עשינו סריקה בסלון כי סיפרו לנו שהילדה שם. הפרוזדור היה אפוף אש. התחלנו לכבות את האש ופתחנו נתיב כניסה לאחד החדרים, שם מצאנו ילדה נוספת בעריסה. יצאנו והבאנו את התינוקת למד"א. הפכנו עוד עריסה ומצאנו את הילד בן ה-4".

 

גם הכבאי אולג סידורוב היה בין המגיעים לזירת השריפה. "ראינו שיש שריפה מהקומה השמינית. לאחר כמה דקות ראינו ילדה למעלה עומדת על המרפסת ורוצה לקפוץ. כל האנשים אמרו לה לא לקפוץ. עלינו למעלה, קודם לקומה של השריפה וראינו שאי אפשר להיכנס", הוא סיפר.

 

לדבריו, "אז ירדנו לקומה שביעית. נכנסנו דרך דירה של זוג מבוגרים. היו ארבעה גברים שם. הצטרפנו אליהם וצעקנו לילדה שתקפוץ. אמרנו לה שאנחנו מחזיקים לה שמיכה והכול טוב. אחרי שלקחה אוויר צעקנו אחת, שתיים, שלוש והיא קפצה ותפסנו אותה. היו שכנים שרצו ללכת לעזור, אבל מנעתי מהם. מי שהולך לתוך העשן לא חוזר משם".

שריפה בבאר שבע (צילום: רועי עידן)
(צילום: רועי עידן)

שריפה בבאר שבע ()
הילדה קופצת כדי להינצל

רועי פרץ (25), שעבר במקרה במקום, סיפר כי "ראינו את השריפה ועצרנו את הרכב בצד. ראינו שהכול נעול אז עליתי למעלה עם עוד חברים שלי. ראינו את הילדה במרפסת עם הרבה עשן. לקחנו שמיכה עם עוד שלושה דיירים וביקשנו מהילדה לקפוץ מהמרפסת. היה הרבה עשן מסביב. בסופו של דבר היא קפצה".

 

אם המשפחה, שלה שמונה ילדים, תוחקרה בזירה על-ידי המשטרה. היא נפגעה בעצמה וצוותי מד"א טיפלו בה. 

 

שכנה של המשפחה שמתגוררת בדירה שבה פרצה השריפה סיפרה: "ראינו שיש שריפה וירדנו למטה. שמענו שהאמא צורחת וראינו עשן מהחלון שלהם. חיכינו שהחילוץ יגיע. האישה צעקה שהילד שלה נתקע שם ואז ירדנו למטה".

 

"הייתי עם האימא על הקו. שמעתי צעקות ולא הבנתי ממה זה. כשהבנתי שזה אש ביקשתי מהבן שלי להזמין מכבי אש", סיפרה חברתה. "היא הייתה איתי על הקו. היא רק צעקה שהיא לא מוצאת שניים מהילדים שלה. צעקתי לה שתקרא לשכנים, למישהו שיבוא. אמרתי לה שאדבר עם הכיבוי כדי שאגיד שחסרים שתיים".

 


פורסם לראשונה 25/03/2018 21:03

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
זירת השריפה
צילום: רועי עידן
מומלצים