שתף קטע נבחר

חשד שתשלומי השוחד נרשמו: התפתחות בפרשת שיכון ובינוי

חודש לאחר התפוצצות הפרשה ומעצר כמה מבכירי חברת הנדל"ן בחשד לתשלום שוחד לפקידי ממשל באפריקה, נעצר מנהל בחברה, שעובד באחת המדינות באפריקה, עם שובו לארץ. החוקרים חושדים שהוא ניהל מחברת רישום של תשלומי השוחד

 

משרדי שיכון ובינוי (צילום: עפר מאיר) (צילום: עפר מאיר)
משרדי שיכון ובינוי(צילום: עפר מאיר)

 

התפתחות בחקירת השוחד של חברת שיכון ובינוי : חוקרי יחידת להב 433 עצרו אתמול עם נחיתתו בנתב"ג מנהל בחברת הנדל"ן הגדולה בחשד למעורבות בפרשת השוחד, שבמסגרתה יש חשד לתשלומים לפקידי ממשל באפריקה בתמורה לקידום פרויקטים. הוא יובא היום (ב') להארכת מעצרו בבית משפט השלום בראשון לציון. 

 

חוקרי להב 433 חיכו זמן רב לאיש, המשמש כמנהל בחברה באחת המדינות אפריקה. לפי חשד החוקרים, אותו מנהל ניהל מחברת רישום של תשלומי השוחד ששולמו לפקידי הממשל באפריקה.

 

הפרשה התפוצצה בחודש שעבר עם מעצרם של ארבעה בכירים בחברת בת של שיכון ובינוי שנחשדו במתן שוחד לאותם עובדי ציבור באפריקה כדי לאפשר ביצוע מיזמי ענק בהיקף מאות מיליוני דולרים. בין העצורים היה גם עופר קוטלר, מנכ"ל שיכון ובינוי לשעבר, ששהה כמה ימים מאחורי סורג ובריח ושוחרר לאחר מכן למעצר בית.

 

עצורים נוספים שהיו בפרשה היו יהודה אלימלך, לשעבר מנכ"ל sbi תשתיות בבעלות שיכון ובינוי, רוני פאלוך, מנכ"ל sbi לשעבר, ואלכסנדר ישיש, שהיה מנהל סניף קניה ואברהם אדמוני, מבקר הפנים של sbi. כל הארבעה שוחררו מאז למעצר בית. רוית ברניב, לשעבר יו"ר הדירקטוריון של שיכון ובינוי, נשלחה למעצר בית.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: עפר מאיר
שיכון ובינוי
צילום: עפר מאיר
מומלצים