שתף קטע נבחר
אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  אישום בצרפת: שיחדו את רב הכלא כדי להיטיב תנאים
  ארנו מימרן, מקורבו של נתניהו שנשלח לשמונה שנים בכלא הצרפתי, ואריק רוביק, אחד מדורסיה של לי זיתוני ז"ל, נאשמים ששיחדו יחד סוהרים בכלא כדי לזכות בטובות הנאה עבור עצמם ועבור שאר האסירים היהודים

  ארנו מימרן, מקורבו של נתניהו שהורשע ב"שוד המאה", ואריק רוביק, אחד מדורסיה של לי זיתוני - ניצבים בלבה של פרשה חדשה. הם נאשמים ששיחדו סוהרים בכלא פרן שבו הם מרצים את עונשם, כדי להיטיב את תנאי הכליאה שלהם ושל חבריהם, כולם יהודים. בפרשה נעצרו עוד חמישה אנשים: שלושה סוהרים, שותף חיצוני שעזר להם – ואחד מרבני הכלא.

   

  ב"ידיעות אחרונות" פורסם הבוקר (ג') כי בתא של השניים נמצאו מכשירים ניידים וסכומי כסף גדולים במזומן. מאות אלפי יורו התגלו בבתיהם של החשודים ושל משתף הפעולה מחוץ לכלא, פבריס טואיל, שנאשם אף הוא בעבירות דומות לאלה שבגינן הורשע מימרן.  

  ארנו מימרן (צילום: AFP) (צילום: AFP)
  ארנו מימרן(צילום: AFP)

  אריק רוביק (צילום: ליאור ניר) (צילום: ליאור ניר)
  אריק רוביק(צילום: ליאור ניר)
   

  החקירה, שנמשכה כשנה, נפתחה בעקבות תלונה שקיבלה נציבת תלונות הכלא, אדלין חזן, לפיה האסירים היהודים בכלא, שנמצא 25 קילומטר מפריז, זוכים לתנאים מיוחדים. החקירה הובילה למפקד אגף בכלא ולשני סוהרים המואשמים כי "קיבלו כסף עבור מתן טובות הנאה לאסירים".

   

  בין החסדים שהוענקו למימרן ולרוביק, שנחשבים למארגני מבצע השיחוד: "טלפונים ניידים, עזרה במקרה של בעיות בכלא וזירוז השחרור על תנאי". החשוד האחרון הוא הרב של אזור פריז רבתי, שהינו גם רב בכלא, המואשם ששימש כ"בנקאי" בהעברת הכספים, העברה שאותה ביצע דרך עמותה תרבותית יהודית כדי להסתיר את המעשים.

   

  מימרן נידון ב-2016 לשמונה שנות מאסר ולמיליון יורו קנס בפרשה שכונתה "שוד המאה". במהלך משפטו הצהיר כי תרם כמיליון דולר לבנימין נתניהו, ואז שינה את הצהרתו ל-40 אלף דולר שתרם בעצם לקרן ציבורית.

   

  אריק רוביק נידון לחמש שנות מאסר בגין דריסתה למוות של לי זיתוני בתאונת פגע וברח בתל אביב. הוא נמלט מישראל, ולאחר מאבק ממושך של משפחתה של זיתוני נשפט בצרפת ומרצה את עונשו בכלא פרן מאז 2014.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים