שתף קטע נבחר

בסופרמרקט בר"ג: "אתה כושי, שחור, זוז לי מהעיניים"

תושבת העיר תועדה מקללת לקוח צעיר בסופרמרקט, והוא בחר להבליג וצילם אותה במופע גזענות מחריד. אחותו פרסמה את הדברים ומחתה: "הכי עצוב שכל הקהל הרחב לא פצה פה נגד ההתנהגות המחליאה שלה"

 

 

 

אדמו טגניה, גבר ממוצא אתיופי כבן 30, הגיע לסופרמרקט ברמת גן לערוך קניות. הוא לא שיער לאיזו קבלת פנים יזכה רק בגלל צבע עורו. אישה אלימה שהייתה במקום החלה לקלל אותו ולהכפישו, אך הוא הצליח לשמור על קור רוח ותיעד אותה. "אתה כושי, אתה שחור והנפש שלך שחור. זוז לי מהעיניים, עוד רגע אני אקיא". כך נשמעה צועקת עליו. אחותו, שרית טגניה, פרסמה אמש (יום ב') את התיעוד בפייסבוק וביקשה להפיצו: "אישה מבוגרת מתייחסת בצורה גזענית ומשפילה לאחי רק בגלל צבע עורו".

 

טגניה כתבה כי תחילה שאלה האישה את אחיה אם הוא סודני או אריתראי. לאחר שאמר לה שזה לא משנה, החלה לקלל אותו. בצילום נשמעת האישה, שהציגה את עצמה בשם ורדה, מדברת עם אישה נוספת על האיש: "הם מרצחים את תושבי דרום תל אביב, לכי לדרום תל אביב, תגורי, נראה מה זה. הם זבל, הם מרימים ראש. קיבינימט".

 

אדמו ההמום ביקש מהאישה לחזור על דבריה והיא המשיכה להשתלח בצורה גזענית ובוטה: "תצלם אותי ולך למשטרה. לך, כושי. אתה כושי כי אתה שחור, אתה שחור והנפש שלך שחור", אמרה לו. כשניסה להוכיח אותה על גזענותה, ענתה לו: "אתה לא מפחיד אותי. זוז, עוף לי מהעיניים. אני לא רוצה לראות אותך, עוד רגע אני אקיא".

 

בפוסט שכתבה שרית טגניה היא מחתה על כך שהלקוחות בסופרמרקט לא התערבו וציינה לשבח את התנהגותו של אחיה הצעיר, ששמר על איפוק: "הכי עצוב שכל הקהל הרחב שנמצא בסופר לא פצה פה נגד ההתנהגות המחליאה של אותה אישה. אני גאה באחי על הסבלנות, כי לא הרבה היו מתנהגים ככה. להעביר הלאה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים