שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  פרס מפעל חיים יוענק לרבקה מיכאלי

  השחקנית, הזמרת והשדרנית תקבל פרס מפעל חיים במסגרת טקס פרס התיאטרון שייערך במאי. "הוכתרה כבר לפני שנים כגברת הראשונה של הבידור הישראלי", נימקו בוועדת הפרס

  פרס מפעל חיים יוענק לרבקה מיכאלי, במסגרת חגיגת פרס התיאטרון הישראלי. הפרס יוענק לשחקנית, הזמרת והשדרנית בטקס שיתקיים ב-25 במאי בתיאטרון הבימה.

  פרס על מפעל חיים בתיאטרון. מיכאלי ()
  פרס על מפעל חיים בתיאטרון. מיכאלי

  "לשחקנית רבקה מיכאלי קריירה רבת שנים - עניפה ומגוונת מאין-כמוה", נימקו בוועדת הפרס בראשות דויד אלכסנדר. "לכאורה היא הוכתרה כבר לפני שנות דור כ"גברת הראשונה של הבידור הישראלי", בזכות דמויות אלמותיות ומעוררות השראה שנתקבעו בנוף התרבות הישראלית. כך ממופעי היחיד שלה וכך מתוך תוכניות משותפות עם יוסי בנאי ז"ל - פרי עיטם השנון והמקורי של ניסים אלוני, חנוך לוין וצוות תכנית הסאטירה המיתולוגית "ניקוי ראש" של מוטי קירשנבאום ז"ל. לכאורה, גם שנים רבות באולפני הרדיו והטלוויזיה עיצבו את איכויות יכולותיה הקומיות ואת כישוריה כפרפורמרית מתוקשרת ואהובה ללא-גבול.

   

  "כל זאת 'לכאורה', משום שלגלריה מפוארת זו מצטרפות בעשורים האחרונים דמויות דרמטיות בגילומה ובכיכובה כשהיא במרכז 'הבמה הגדולה': מן האלמנה בגביק ב"אדם הוא אדם" של ברכט, דרך 'הדוד מקייפטאון' ו'הפושעים החדשים', ועד דמותה הבלתי נשכחת של הסבתא ב'סיבת הרצח'. צפינו בה והתרגשנו ב'אשה, בעל, בית' ו'נתניה' של שמוליק הספרי. ב'בזעיר אנפין' ובעוד הפקות תיאטרון שבהן השתתפה בשנים האחרונות – בתיאטרון הקאמרי, בהבימה ובתיאטרון גשר. עתה, ערב הגיעה לגבורות באנו להמליץ כי התיאטרון הישראלי - על אומניו ועובדיו - יחבקה, יביע הוקרה לפעילותה היצירתית רבת-הגוונים ויעניק לה פרס מפעל חיים בתיאטרון לשנת 2017".

   

  "פרס על קריירה ענפה ומגוונת מאין כמוה". מיכאלי (צילום: מוטי קמחי) (צילום: מוטי קמחי)
  "פרס על קריירה ענפה ומגוונת מאין כמוה". מיכאלי(צילום: מוטי קמחי)

  מיכאלי (79) נולדה בירושלים. בגיל 11 בלבד החלה לשדר ברדיו, במסגרת תוכניות הילדים של קול ישראל. את שירותה הצבאי עשתה בגלי צה"ל, ולאחר מכן שידרה במשך שנים רבות בתוכניות שונות בקול ישראל. בשנות ה-60 הופיעה בתוכניות הבידור של "בנות מועדון התיאטרון" בחיפה, יוסי בנאי גילה אותה והעלה איתה ב-1964 את תוכנית הבידור "ילדות קשה".

   

  החל מראשית שנות התשעים השתתפה מיכאלי בהצגות תיאטרון כמו "אדם הוא אדם", "לבלוב האהבה", "זוג משמיים", "הדוד מקייפטאון", "אולפן למתחילים", "מכתבי אהבה", "המקרה המוזר", "נתניה" ו"אישה בעל בית".

   

  בין הסרטים בהם השתתפה: "תעלת בלאומליך", "סלומוניקו" ו"יופי של צרות", "מלך הסלים", "קדוש" של עמוס גיטאי, "זמזום" לצד אסי דיין, "חיים זה חיים" לצד משה איבגי ו"מוכרחים להיות שמח", עליו זכתה בפרס אופיר.

   

  ב-2011 החלה להשתתף בתוכנית "בנות הזהב". ב-2014 הוענק לה התואר "יקירת העיר תל אביב יפו". החל מ-2015 היא משחקת את ציפי אכילס בקומדיית המצבים "אלישע" שמשודרת בערוץ הילדים. על תפקיד זה בעונתה הרביעית של הסדרה, זכתה מיכאלי בפרס השחקנית הטובה ביותר בסדרה לילדים ונוער מטעם האקדמיה הישראלית לקולנוע וטלוויזיה. 

   

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: קרן נתנזון
  מגיע לה. רבקה מיכאלי
  צילום: קרן נתנזון
  לאתר ההטבות
  מומלצים