שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות

  מהיום: מתיחת פנים בשחור-לבן לרישיון הנהיגה

  משרד התחבורה שידרג את כרטיס הפלסטיק, ומעתה יהיו בו אמצעי אבטחה מחמירים כולל הגנה מיוחדת מפני שכפול. לנוסעים לחו"ל עדיין מומלץ להצטייד גם ברישיון בינלאומי ייעודי

  כרטיס הפלסטיק המשמש כרישיון נהיגה עובר שדרוג מקיף ויכיל מעתה אמצעי אבטחה מהמחמירים בעולם, כך מפרסם היום (ג') משרד התחבורה. לדברי המשרד, כל אזרח שיבקש מעתה להוציא רישיון נהיגה חדש יקבל את הכרטיס המשודרג, המיישר קו, כך בהודעת המשרד, עם כרטיסי הזיהוי החכמים ביותר, בדומה למדינות אחדות באירופה שעברו כבר להשתמש בכרטיס החדש. שאר המדינות האירופיות צפויות לעשות כך במהלך השנים הקרובות.

   

  נוסעים לחו"ל? אתם חייבים רישיון בינלאומי

   

  רישיון נהיגה (משרד התחבורה)
  רישיון נהיגה(משרד התחבורה)

   

  רישיון הנהיגה הישן ()
  רישיון הנהיגה הישן

   

  במשרד התחבורה מפרטים כי ייצור כרטיס הפלסטיק המעודכן - "הנחשב לשיא הטכנולוגיה ועומד בכללי התקינה והאבטחה שנקבעו על-ידי האיחוד האירופי" - כולל חריטת לייזר עם 11 שכבות אבטחה, המונעות אפשרות פתיחת אחת השכבות לצורך זיוף באמצעות הטבעה, פעולה שתפגע מיידית בכרטיס. "כדי לעמוד בתקן העדכני נדרש שינוי במניפת הצבעים, ולכן גווני הרישיון יהיו מעתה בשחור-לבן ולא בצבע", מבהירים שם.

   

  רישיון נהיגה (משרד התחבורה)
  רישיון נהיגה - חלקו האחורי(משרד התחבורה)

   

  לדברי שר התחבורה ישראל כץ, "מדובר בבשורה טכנולוגית בתחומי אבטחת המידע שכן הרישיון החדש יעמיד את ישראל בשורה אחת עם המתקדמות במדינות אירופה, בכל הנוגע לרישיונות הנהיגה". במשרד מזכירים כי הרישיון החדש תואם את דרישות התקינה האירופית, ובכך יגדל מספר המדינות בעולם המכירות ברישיון הישראלי ומתירות את השימוש בו בשטחן.

   

  עם זאת, במשרד מודים כי לא יהיה מנוס מהצטיידות ברישיון בינלאומי ייעודי לצורך פעולות שונות במדינות מסוימות, למשל שכירת רכב.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  משרד התחבורה
  הרישיון החדש
  משרד התחבורה
  ynet רכב בפייסבוק
  לוח winwin
  מומלצים