שתף קטע נבחר

נאשם בעבירות מין חויב להתגרש מאשתו

בעל ביקש לדחות את תביעת הגירושים עד שיסתיימו ההליכים הפליליים נגדו. אבל בית הדין הרבני קבע שהוא רק מנסה למשוך זמן כדי לנקום באשתו

בית הדין הרבני בחיפה קיבל לאחרונה תביעת גירושים שהגישה אישה נגד בעלה, הנאשם בביצוע מעשים מגונים בבתה מנישואים קודמים. "הבעל אינו חפץ בשלום בית, ויתכן שחפץ בנקמה באשתו בגין האישומים המיוחסים לו", קבעו הדיינים.

 

בני הזוג נישאו ביולי 2016 והביאו לעולם בת יחידה. עבור שניהם היו אלה נישואים שניים, כשלאישה בת מנישואיה הקודמים. הבעל נעצר בפברואר שעבר עקב חשד שהיכה את בתה של האישה וביצע בה מעשים מגונים. ההליכים הפליליים נגדו טרם הסתיימו וכיום הוא עצור עד שתתקבל הכרעה בעניינו.

 

לפני כשמונה חודשים הגישה האישה תביעת גירושים. היא הזכירה שהמעצר עד תום ההליכים מונע ממנו למלא אחר התחייבויותיו כבעל ומייתר את הצורך להפנות את בני הזוג לשלום בית. בנוסף לעבירות המיוחסות לו טענה האישה שהבעל נהג בעבר להכות אותה וציינה שהם פרודים זה זמן רב.

 

מנגד, טען בעל שהוא מאוד אוהב את אשתו והכחיש שהיה אלים כלפיה. הוא לא העמיק בעניין ההליכים הפליליים שמתנהלים נגדו אך ביקש לדחות את ההכרעה בתיק ולאפשר לו להחליט אם הוא מעוניין להתגרש רק כשיסתיימו. הוא הוסיף שהוא חושד שהתובעת בגדה בו והוא מעוניין לבחון את הנושא לעומק לפני שיגיע להחלטה.

 

האישה השיבה שבעלה מתנכל לה ומתמהמה בכוונה. לחיזוק דבריה היא הציגה הקלטה שבה הוא נשמע אומר שיעשה לה צרות לפני שיסכים לתת לה גט.

 

ללא תכלית

ואכן, הדיינים הרב יצחק אושינסקי (אב"ד), הרב דוד גרוזמן והרב אברהם דב זרביב קיבלו את הרושם שהנתבע לא באמת אוהב את אשתו ושהוא מתחמק בכוונה מקבלת החלטה בנושא הגירושים. הם הסבירו כי "עיגון אישה לחינם" וללא תכלית מהווה עילה לחיוב ואף לכפייה בגט.

 

נקבע כי הבעל העלה טענות קשות נגד אשתו הן עקב חשדות הבגידה והן עקב תמיכתה בבתה, ואף האשים אותה במעצרו. אלה העידו, נקבע, כי הוא לא מעוניין בה אלא רוצה לנקום בה ולגרום לה צער.

 

כמו כן ציינו הדיינים כי לתובעת יש עילה נוספת להתגרש והיא שבעלה לא זן ומפרנס אותה זה זמן רב.

 

"הוא מבחינתו לא יכול לעשות למענה כלום, לא מעוניין כרגע בה או אינו יכול להיות מעונין בה, ואף כשיוכל לרצות בה הוא מעונין לבוא עמה בחשבון, ובינתיים מבחינתו שתשב ותמתין עד שיואיל לגרשה", סיכמו הדיינים וחייבו את הבעל להתגרש מחשש לעיגונה של אשתו.

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים