שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  מומיה עתיקה התגלתה בארון שסווג "ריק" במשך 150 שנה
  רק לאחרונה פתחו חוקרים באוסטרליה את הארון, שסווג כפריט ריק, ומצאו בו את שרידיה המרופטים של מומיה עתיקה. לפי ההערכות, מדובר במומיה של כוהנת שחיה בערך בשנת 600 לפני הספירה

  חוקרים מאוסטרליה עשויים לסייע בפיצוח תעלומות על ימי מצרים העתיקה, זאת לאחר שגילו כי ארון קבורה בן כ-2,500 שנה שנרכש במאה ה-19 כנראה מכיל את שרידיה של מומיה "יוקרתית".

   

  הארון שבו הייתה המומיה (צילום: רויטרס)
  הארון שבו הייתה המומיה. החוקרים סברו שהוא היה ריק(צילום: רויטרס)

   

  אוניברסיטת סידני רכשה את ארון הקבורה המדובר לפני 150 שנה, אך הארון סווג כל השנים על ידי שורה של אקדמאים, באופן שגוי, כפריט ריק. הטעות הזו התגלתה כמעט במקרה בשנה שעברה, אז אקדמאים במוסד החינוכי פשוט הסירו את מכסה ארון הקבורה - וגילו בו את שרידיה המרופטים של מומיה עתיקה.

   

  הגילוי המרעיש הוביל מדענים מהאוניברסיטה להזדמנות נדירה ביותר לבחון את הגופה. "אנחנו יכולים להתחיל לשאול שאלות אינטימיות שהעצמות הללו יוכלו לענות עליהן בניתוח פתולוגי, כמו למשל על דיאטה, מחלות וגם סגנון חיים של אותו אדם - איך הוא חי ואיך הוא מת", הסביר ג'יימי פרייזר, אוצר בכיר במוזיאון ניקולסון באוניברסיטת סידני. 

   

  הארון שבו הייתה המומיה (צילום: רויטרס)
  הארון שבו הייתה המומיה(צילום: רויטרס)

   

  בנוסף לתרומות הפוטנציאליות ששרידיה של המומיה הזו יכולים לספק, ישנה גם האפשרות שמדובר למעשה בשרידיה של אישה ממעמד גבוה שחיה בתקופה שלא ידוע יותר מדי עליה, הוסיף החוקר פרייזר.

   

  עוד בנושא מומיות: קטע מסרט דוקומנטרי על "המומיה הצורחת"

  עוד בנושא מומיות: קטע מסרט דוקומנטרי על "המומיה הצורחת"

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

   

  הירוגליפים מראים כי ה"דיירת" המקורית של ארון הקבורה הייתה אישה בשם מר-נית-איט-אס, שהחוקרים האוסטרלים סוברים כי הייתה כוהנת גדולה בערך בשנת 600 לפני הספירה.

   

  "אנחנו יודעים מההירוגליפים שמר-נית-איט-אס עבדה במקדש של אלת המלחמה בעלת ראש האריה סח'מת", הוסיף פרייזר. "ישנם כמה רמזים בהירוגליפים, והאופן שבו נעשתה החניטה והסגנון של הארון יכולים לספר לנו איך אולי עבד המקדש הזה".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: רויטרס
  המומיה הייתה בארון במשך השנים
  צילום: רויטרס
  מומלצים