שתף קטע נבחר

נערכים לפסח: סגר על יו"ש ועזה, אכיפה מוגברת בכבישים

מעלים כוננות לקראת החג: תוספת של אלפי שוטרים למוקדי הבילוי, פעילות גלויה וסמויה של שוטרי תנועה בכבישים והטלת סגר בגדה לצד סגירת המעברים בעזה. ואלו הכבישים שבהם צפויים עומסים בערבי החג ובחול המועד

 

במשטרת ישראל משלימים את ההיערכות הביטחונית והמבצעית לקראת חג הפסח - אלפי שוטרים, לוחמי מג"ב ומתנדבים יתגברו את מוקדי הבילוי השונים וריכוזי הקהל במטרה לתת מענה הולם לכל תרחיש ולהגביר את תחושת הביטחון בקרב הציבור. כמו כן הודיע דובר צה"ל כי יוטל סגר כללי על אזור יהודה ושומרון וייסגרו המעברים ברצועת עזה לאורך כל החג.

 

הסגר יחל בחצות שבין יום חמישי לשישי (29.3) ויסתיים ב-7 באפריל - בחצות הלילה שבין שבת ליום א'. במהלך הסגר יוּתר מעבר במקרים הומניטריים, רפואיים וחריגים בלבד, וזאת בכפוף לאישור מתאם פעולות הממשלה בשטחים. בנוסף, מפקד פיקוד דרום, אלוף אייל זמיר, החליט לפתוח את כביש 10 בימי החג בין השעות 18:00-07:30.

 

הכבישים שבהם צפויים עומסים בימי החג:

אינפוגרפיקה עומסי תנועה בחג ()

אינפוגרפיקה עומסי תנועה בחג ()

 

ביום שישי הקרוב, שבו יחולו גם ליל הסדר וגם יום האדמה, יתפרשו שוטרים במקומות הומי אדם ומקומות ציבוריים. גם במהלך החג תאכוף המשטרה את הסדר הציבורי ותפעל למניעת עבירות פשיעה, לאכיפתן ולחקירתן.

 

כמו בכל ערב חג ובמהלך חול המועד צפויים פקקים גדולים בכבישים ברחבי הארץ. בשל כך שוטרים ומתנדבים יפעלו בכוחות גדולים, גלויים וסמויים, ויעסקו הן בטיפול בעומסי התנועה והזרמת התנועה בצירים הראשיים, העירוניים והבין-עירוניים, והן באכיפה ממוקדת כנגד נהיגה בשכרות, בריונות בכביש ועבירות תנועה מסכנות חיים.

 

היערכות המשטרה לחג הפסח 2018 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
שוטרי מג"ב. סגר באיו"ש בחג ובחול המועד(צילום: דוברות משטרת ישראל)
 

 

במשטרה מבהירים כי ייעשה מאמץ גדול כדי להקל על עומסי התנועה שיצטברו לאורך התקופה וזאת באמצעות אופנועים, ניידות ושוטרים בצמתים הראשיים אשר יכווינו את התנועה. במשטרה ממליצים לציבור הנהגים להקדים את יציאתו כדי להימנע מעומסי התנועה, לשמור על סבלנות ולהישמע להוראות השוטרים הנמצאים בנקודות ההכוונה. כמו כן, ממליצים במשטרה לנהגים להגדיר באפליקציית WAZE "להימנע מכניסה לאזורים מסוכנים" כדי להימנע מכניסה לאזור השטחים.


היערכות המשטרה לחג הפסח 2018 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
שוטרי אגף התנועה. יגבירו נוכחות בכבישים(צילום: דוברות משטרת ישראל)

היערכות המשטרה לחג הפסח 2018 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
(צילום: דוברות משטרת ישראל)

בתוך כך, במבצע רחב היקף שנערך בימים האחרונים לאיתור שוהים בלתי חוקיים, שזכה לשם "ביעור חמץ", אותרו ונעצרו 468 שב"חים, 17 חשודים בהלנת שוהים בלתי חוקיים, 8 חשודים בהעסקתם, 24 חשודים בהסעתם ו-14 עצורים החשודים במעורבות בפעילות טרור. במבצע השתתפו אלפי לוחמי משמר הגבול, שוטרים ומתנדבים בכל רחבי הארץ. במשטרה הבהירו כי מדובר במבצע נגד תופעות פשיעה - ועל כן ניתן לו שמו.

 

מלבד זאת מזהירים במשטרה מפני פוטנציאל גדול של גניבות ופריצות לבתים במהלך החג, בזמן שתושבים רבים לא שוהים בבתיהם. בין היתר ממליצה המשטרה להשאיר אור דולק בתוך הבית ולהשאיר תאורת גינה דולקת בשעות החשיכה. כמו כן ממליצים במשטרה לא להשאיר מפתחות במקומות כגון ארון חשמל, עציץ או מתחת לשטיח הכניסה לבית - ולהימנע מהכרזה פומבית, בין היתר באמצעות הרשתות החברתיות, על היעדרות ממושכת מהבית.

 

היערכות המשטרה לחג הפסח 2018 (צילום: דוברות משטרת ישראל)
(צילום: דוברות משטרת ישראל)

 

כדי להימנע מפגיעה כלכלית בענפי החקלאות במהלך פסח בשל היעדרות עובדים תושבי הרשות הפלסטינית, נענה משרד הביטחון לבקשת משרד החקלאות להתיר כניסת פועלים שהמגזר החקלאי זקוק להם - למרות הסגר המוטל על איו"ש.

 

כדי לצמצם את הבקשה המדוברת ככל האפשר פירט משרד החקלאות את הענפים השונים אשר בהם היעדרות העובדים הינה קריטית. בנוסף ציין המשרד מהי המכסה המינימלית, מתוך מכסת העובדים הקבועים, שנדרשת כדי למנוע פגיעה בחקלאות. משרד הביטחון נעתר לפניית משרד החקלאות ואישר את כניסתם של כ-2,000 עובדים פלסטינים החיוניים לענפי החקלאות, בהם קטיף פירות וירקות, הדרים, שקדים ותותים.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות משטרת ישראל
שוטר אגף התנועה
צילום: דוברות משטרת ישראל
מומלצים