שתף קטע נבחר

אישום: פרץ למצלמות אבטחה ותיעד נשים בעירום

כתב אישום הוגש נגד המתכנת ארנן מייסלס מהיישוב עלי, שפרץ למצלמות אבטחה בבתים פרטיים ובבתי עסק ובין היתר הצליח לשים ידיו על תיעוד יחסי מין. הפרקליטות: "הוא ביצע פעילות עבריינית באופן שיטתי ומתוחכם, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, לצורך סיפוק דחפיו המיניים"

 

ארנן מייסלס  (צילום: שאול גולן)
ארנן מייסלס (צילום: שאול גולן)

 

פרקליטות מחוז תל אביב הגישה היום (ה') לבית המשפט השלום בעיר כתב אישום נגד ארנן מייסלס, בן 42 מעלי, בגין ריבוי עבירות של חדירה לחומר מחשב, פגיעה בפרטיות ומעשה מגונה. הוא יישאר במעצר עד החלטה אחרת. סנגורו אמר בדיון שהוא כופר בעבירות המיוחסות לו.

 

על פי כתב האישום, שהגישה עורכת הדין דיה בן אסא, הנאשם הוא מתכנת מחשבים בהכשרתו ועבד בתקופה הרלוונטית בחברה המספקת שירותי קופה רושמת ממוחשבת, וכן שירותי תמיכה מרחוק עבור לקוחותיה של החברה. מייסלס נעזר במכשיר (DVR (Digital Video Recorder, יחידת הקלטה מקומית למצלמות, שמאפשר הקלטה על גבי דיסק קשיח פנימי שנמצא בתוך המכשיר ובו מתועדים כל צילומי מצלמות האבטחה המחוברות אליו.

 

במאות הזדמנויות שונות, במהלך השנים 2018-2017, חדר מייסלס שלא כדין למכשירי DVR של מצלמות אבטחה בבתים פרטיים ובבתי עסק שונים. לשם גירוי וסיפוק מיניים, הנאשם פרץ למכשירים והשתלט עליהם מרחוק, תוך הקשת סיסמת ברירת מחדל, שאפשרה גם צפייה בתכנים אינטימיים ממצלמות האבטחה, ללא ידיעתם והסכמתם של בעלי המצלמות והמצולמים בהן ותוך פגיעה בפרטיותם.

 

על פי כתב האישום, בכל פעם שהצליח מייסלס לפרוץ את מכשירי ה-DVR, הוא תר אחרי תכנים אינטימיים בהם מופיעים עשרות קורבנות בעירום מלא או חלקי, בין השאר בעת קיום יחסי מין. הוא תיעד תכנים רבים באמצעות תמונות וסרטונים שאותם שמר במדיה מגנטית. בנוסף, הוא התקין מצלמה נסתרת באחד מחדרי החברה שבה עבד, על מנת לתעד את אחת מעובדות החברה בעת ששאבה חלב אם, כל זאת לשם גירוי וסיפוק מיניים.

 

בבקשה להארכת המעצר שהגישה הפרקליטות, כתבה עו"ד בן אסא: "הפעילות העבריינית שביצע באופן שיטתי ומתוחכם, תוך שימוש באמצעים טכנולוגיים שונים, לאורך זמן ובהיקף נרחב ביותר, לצורך סיפוק דחפיו המיניים, מקימה יסוד סביר לחשש כי באם ישוחרר, ימשיך המשיב במעשיו ויסכן את ביטחון הציבור. הוא רמס ברגל גסה את פרטיותם וכבודם של עשרות קורבנות בכך שפלש שלא כדין, באופן שיטתי, אובססיבי ויום יומי, למרחבים מובהקים של צנעת הפרט ופגע בהם פגיעה אנושה, באמצעות חשיפתו האסורה לתכנים מיניים ואינטימיים של הקרבנות, תיעודם והעתקתם, ללא ידיעתם והסכמתם ואך לשם סיפוק יצריו.

 

"המשיב אף לא הסתפק בחדירה למרחב הוירטואלי של עשרות קורבנותיו", הוסיפה עו"ד בן אסא. "באחד המקרים הוא ניצל באופן ציני את מצוקתה של עובדת בחברה שבה עבד והציב מצלמה נסתרת באחד מחדרי החברה, באמצעותה תיעד את העובדת במהלך סיטואציות אינטימיות של שאיבת חלב אם". 

 

ואולם נציגת הפרקליטות עמדה על ההבדל שבין מחשב ביתי פשוט, להשתלטות על מחשב מרחוק ושימוש בו כדי להיכנס לתכניו. עורך דינו חיים כהן הוסיף כי "כתב האישום מוריד מסדר היום את מה שלכאורה טענו - הפצת חומר. מדובר בכניסה דרך רשת ואתר אינטרנט למצלמות. אישום כתוב שלא מדובר על פריצה של קודים של מצלמות אלא מצלמות שהשאירו סיסמה של ברירת מחדל, באתר שזמין לכל. כך שהעבירה המיוחסת למרשי היא צפייה".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: שאול גולן
מייסלס בבית המשפט
צילום: שאול גולן
מומלצים