שתף קטע נבחר

הלוחם שפלט כדור והרג את חברו פרץ בבכי: "החוקרים התרשלו"

החייל שפלט כדור והרג בשוגג את חברו התמוטט בכלא ונעזר בתרופות - כך מסרה עורכת דינו. התברר כי מצ"ח טעתה בבדיקת הטלפון הסלולרי שלו והטיחה בו כי מחק מסרונים. "התרשלו כשחקרו אותו על שיבוש, היו צריכים לבדוק"

 

הארכת מעצר של החייל שירה בשוגג בחברו לגדוד (צילום: צביקה טישלר)
החייל שירה בשוגג - בבית הדין הצבאי (צילום: צביקה טישלר)
לוחם היחידה המובחרת, שעל פי החשד כדור שפלט מנשקו גרם למותו של החייל שחר סטרוג, מתקשה מאוד לעכל את שאירע. כך טענה היום (ה') הסנגורית של החייל מטעם הסנגוריה הצבאית, רב-סרן מירב הרשקוביץ יצחקי, בדיון בהארכת מעצרו. לדבריה, הוא פרץ בבכי במהלך השחזור המצולם של האירוע וכן במהלך חקירתו.

 

חוקרת מצ"ח סיפרה בדיון כי בחקירה הראשונית עלה חשד למחיקת מסרונים מצדו של הלוחם, אך הוא הוסר לחלוטין, לאחר שהתברר כי חלה טעות בבדיקת הטלפון הנייד. הסנגורית הטיחה במצ"ח כי כך בזבזה ימים אחדים בחקירת חשד שהוסר, ואמרה כי כבר בחקירתו הראשונה החייל מסר לחוקריו את הטלפון שלו.

סמ
סמ"ר שחר סטרוג ז"ל
 

 

הרשקוביץ יצחקי סיפרה כי מצב רוחו של החייל היורה ירוד מאוד וכי הוא מטופל בכדורים בשל הדיכאון על מות חברו. החוקרת אישרה במהלך הדיון כי במהלך השחזור המצולם של האירוע הופסקו הצילומים כמה פעמים כיוון שהחייל פרץ בבכי ומפקד היחידה נחלץ להרגיע אותו.

 

גם אמש במהלך חקירתו פרץ החייל בבכי כאשר עלו תמונות שלו ושל סטרוג בזמן שהוא עבר יחד עם חוקריו על תוכן המכשיר הסלולרי שלו. הרשקוביץ יצחקי אמרה בדברי הסיכום שלה כי במהלך החקירה מטיחים בחייל דברים קשים: "החוקרים התרשלו כשחקרו אותו על שיבוש. טוב היה שלפני שחוקרים את הילד האומלל הזה על עבירה נוספת, היו בודקים את הדברים. הוא התמוטט בכלא, הוא מטופל בכדורים. החקירות מאוד קשות. ההרוג הוא חבר טוב ואהוב שלו, אבל בחקירות הוטחו בו אמירות קשות כמו, 'איך תגיב משפחתו של שחר'?"

 

לדבריה, "מה שהכי כואב ועצוב לחייל זה העובדה שהמשפחה של ההרוג שמעה על זה. הוא כואב ועצוב מאוד על אותו ארוע טרגי. אין טובים ורעים בסיפור העגום הזה, כולם בו אומללים".

 

למרות הבקשה לשחרר את החייל לחוג את ליל הסדר בביתו, הוארך מעצרו עד 4 באפריל. השופט הכריע כי הבקשה נתונה לשיקול מפקד הכלא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: צביקה טישלר
החייל היורה בבית הדין הצבאי
צילום: צביקה טישלר
מומלצים