שתף קטע נבחר

אביה של דניז חזניוק: "מצחיק להחליף לחולה שגוסס את הכדור ולא את הרופא"

גרמן חזניוק דיבר בתוכנית הספורט של ynet על ההחלטה להשאיר את בתו מחוץ לסגל נבחרת הפדרציה לטורניר באתונה. יו"ר איגוד הטניס יוני ירום: "היא לא הוזמנה משיקולים חברתיים"

למרות היותה הטניסאית הבכירה של ישראל ודירוגה במקום ה-256 בעולם, דניז חזניוק לא זומנה לסגל נבחרת הפדרציה לקראת טורניר גביע הפדרציה הקרוב באתונה (21-18 באפריל), שיכלול מלבד נבחרת ישראל עוד שבע נבחרות מהבית האירופי-אפריקני מספר 2. מאיגוד הטניס נמסר כי "לאחר שקלול כלל הקריטריונים הנדרשים ובכללם המקצועיים, קפטנית הנבחרת והמאמנת מצאו שהיא אינה מתאימה להיכלל בסגל".

 

אביה של דניז, ד"ר גרמן חזניוק, התראיין היום (חמישי) בתוכנית הספורט של ynet ושיתף בתחושותיו בעקבות ההחלטה. "להגיד לך שהיינו בהלם מהעניין? לא. לא הופתענו, אנחנו מכירים את המערכת".

 

חזניוק לא קיבלה הודעה מסודרת על אי זימונה, אלא שמעה על כך דרך אמצעי התקשורת וגם כעל כך התקומם חזניוק, בטענה שזו אינה דרך התנהלות ראויה מצד איגוד הטניס

.

יו"ר איגוד הטניס יוני ירום ניסה להסביר את אי הזימון של חזניוק: "ההחלטה על הזימונים מתקבלת על ידי קפטנית הנבחרת והצוות המקצועי שלה. נלקחים בחשבון גם שיקולים של השתלבות, חברתיות והמרקם שיהיה בנבחרת. הזימונים הוצגו בפנינו באיגוד ואישרנו אותם בלי שדניז בפנים". ירום נמנע מלהתייחס לאופן בו קיבלה חזניוק את הודעה.

 

דניז חזניוק. לא החלטה מקצועית (צילום באדיבות איגוד הטניס) (צילום באדיבות איגוד הטניס)
דניז חזניוק. לא החלטה מקצועית(צילום באדיבות איגוד הטניס)

 

חזניוק, שנראה זועם במהלך השידור, לא התאפק ותקף: "הטניס הישראלי בהידרדרות מתמדת", אמר. "הוא נמצא במצב קטסטרופלי. יש ניגוד עניינים של ציפי אובזילר, שמקדמת שחקנים שקרובים אליה", הטיח במרום. "בעבר זו היתה שחר פאר שקיבלה את מלוא התמיכה על חשבון דניז, היום אלו שחקני ה'דייויד סקווד'", אמר, כשהוא מכוון לקבוצת שחקנים שנתמכת על ידי המיליונר היהודי דייויד קופר ואותם מדריכה אובזילר.

 

"זו אמירה שאינה במקומה" התנגד מרום. "זכותכם למתוח ביקורת, אבל מאוד קל לעשות את זה מהצד", אמר. "התכניות שהצוות הציג לנו הן מצוינות ולכן אנחנו ממשיכים איתו".

 

נשארה בחוץ למרות היותה המדורגת הבכירה (צילום: ניר קידר, איגוד הטניס) (צילום: ניר קידר, איגוד הטניס)
נשארה בחוץ למרות היותה המדורגת הבכירה(צילום: ניר קידר, איגוד הטניס)

 

לשאלת גרמן חזניוק לגבי כשלונו המתמשך של שלמה גליקשטיין, ששימש במשך שנים ארוכות כמנכ"ל האיגוד ומונה לאחרונה כיו"ר הוועדה המקצועית, נאלץ ירום להודות שלפני כן כלל לא היה באיגוד תפקיד כזה. "כרופא אל רופא", סיכם אביה של המדורגת הישראלית הבכירה את טענויתו אל ירום,

"חולה שגוסס במשך שנים ומחליפים לו כדור במקום להחליף את הרופא, זה מצב מצחיק".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אורן אהרוני
דניז חזניוק
צילום: אורן אהרוני
מומלצים