שתף קטע נבחר

הפרקליטות: לא תיפתח חקירה פלילית נגד ח"כ לבנת

ח"כ לימור לבנת נחשדה בכך שמסרה ליעקב כ"ץ, מנהל ערוץ 7, שבכוונת המשטרה לפשוט על משרדי התחנה. המשטרה לא הצליחה לאתר פרוטוקולים של ישיבת הממשלה בה מסר לכאורה היועמ"ש מידע זה

הפרקליטות החליטה היום (ב'), שלא לפתוח בחקירה פלילית נגד חברת הכנסת לימור לבנת שנחשדה בשיבוש הליכי חקירה ושימוש לרעה בכח המשרה.
בינואר השנה עתר איתן כבל, לשעבר ח"כ ממפלגת העבודה, לבג"צ בדרישה לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ לימור לבנת בחשד שמסרה ליעקב כ"ץ, ממנהלי ערוץ 7, מידע אודות כוונת המשטרה לפשוט על משרדי התחנה, כשהיתה שרת תקשורת.
מאחר שלא נמצאו הפרוטוקולים של ישיבת הממשלה, אשר על פי החשד, בעקבות מידע שמסר במהלכה היועץ המשפטי לממשלה, הזהירה חה"כ לבנת את מנהל ערוץ 7, קבעה הפרקליטות, כי אין אפשרות לבסס ראיות לכאורה לעבירות הנטענות נגד חה"כ לבנת.
תחילתה של הפרשה בעדותו, לפני מספר חודשים, של יעקב כ"ץ במהלך משפט המתנהל נגדו בבית משפט השלום בירושלים. כ"ץ העיד, כי חה"כ לימור לבנת, שרת התקשורת דאז, זימנה אותו לפגישה דחופה במשרד ראש הממשלה ומסרה לו, שבמהלך ישיבת הממשלה, שהתקיימה זמן קצר קודם לכן, הודיע היועמ"ש, אליקים רובינשטיין, כי בכוונת המשטרה לפשוט על משרדי התחנה ולסגור אותם.
בעקבות הדברים ביקשה המשטרה מפרקליטת המדינה הנחיה האם לפתוח בחקירה פלילית נגד לבנת אם לאו. לבנת מצידה טענה, כי אמנם נפגשה עם כ"ץ לאחר ישיבת הממשלה, אך מטרת הפגישה, לטענתה, היתה ניסיון להגיע עם ערוץ 7 להסדר שיהיה מקובל על המערכת המשפטית. עוד טענה לבנת, כי היועמ"ש לא מסר במהלך הישיבה כל פרט הנוגע לפשיטה מתוכננת על משרדי התחנה, וממילא לא יכולה היתה למסור לכ"ץ מידע שלא היה ברשותה.
היועץ המשפטי לממשלה מסר מצידו, כי פרטי ישיבת הממשלה אינם זכורים לו במדיוק, אך מכיוון שאין הוא נוהג להכנס לפרטים אופרטיביים על פעולות אכיפה מתוכננות, סביר להניח שכך נהג גם במקרה זה.
המשטרה ניסתה לאתר במשרד רה"מ פרוטוקולים או תיעוד אחר של ישיבת הממשלה, אך ללא הצלחה. לפיכך קבעה היום הפרקליטות, כי בהיעדר תיעוד כזה אין מקום לפתוח בחקירה פלילית נגד ח"כ לבנת.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מאיר פרטוש
לימור לבנת. אין מספיק ראיות
מאיר פרטוש
מומלצים