שתף קטע נבחר

מל"ט ישראלי התרסק בלבנון בשל תקלה טכנית

צה"ל הודיע על כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר שהיה במשימת איסוף מודיעין והתרסק בשטח פתוח בדרום המדינה. בדובר צה"ל הדגישו כי אין חשש לדליפת מידע - אך האירוע ייבדק. במקביל נרשמה תנועה ערה של מטוסי קרב בצפון

 

 

 

צה"ל הודיע הבוקר (שבת) על כלי טיס בלתי מאויש של חיל האוויר שנפל במהלך הלילה בשטח פתוח בדרום לבנון כתוצאה מתקלה טכנית. מדובר צה"ל נמסר כי אין חשש לדליפת מידע והאירוע ייבדק. לעומת מקרים רבים בעבר - לא מדובר במזל"ט מסוג "רוכב שמיים" שהתרסק בשטח לבנון, בעזה וביהודה ושומרון.

 

 

מזל
המל"ט המרוסק בלבנון, כפי שהופיע בכלי התקשורת המקומיים

מזל

 

 

ברשת "אל-מנאר" הלבנונית שמזוהה עם חיזבאללה פורסמו תמונות של כלי הטיס כשהוא מרוסק על הקרקע. עוד דווח כי המטוס התרסק בין הכפרים ברעשית ובית יאחון שבדרום המדינה. בכלי תקשורת נוספים דווח כי כוחות הנדסיים של צבא לבנון סגרו את האזור והחלו לסרוק את השטח בחיפוש אחר כל חלקי המל"ט.


מזל

מזל

המל"ט היה בדרום לבנון במסגרת משימת איסוף מודיעין כחלק מפעילות שגרתית. במקביל לפעילות נרשמה תנועה ערה של מטוסי קרב בצפון הארץ. בלבנון דווח כי מטוסי חיל האוויר נשמעו בשמי הדרום ובקעת הלבנון. התרסקות של מל"ט מחיל האוויר בשטח אויב נחשבת לחריגה, ומאפשרת לגורם ששם את ידו עליו ללמוד על יכולותיו ותכונותיו ואף לסייע בפיתוח כלי טיס דומים. המל"טים של חיל האוויר נמצאים בפעילות שוטפת קבועה בשמי הגזרה הצפונית למגוון משימות, בהן גם איסוף מודיעין. 

 

לפני כחצי שנה הורה מפקד זרוע היבשה, אלוף קובי ברק, על קרקוע של מערך "רוכב שמיים", שמיוצר על-ידי חברת אלביט, בשל שורת התרסקויות. המזל"ט, שמיועד למשימות טקטיות כמו סיור או איסוף, הוא מהקטנים שבכלי הטיס הבלתי-מאוישים של הצבא.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים