שתף קטע נבחר

האפיפיור בברכת הפסחא: "מתפלל לשלום בארץ הקודש"

העולם הנוצרי מציין היום את חג הפסחא, ובברכתו התייחס האפיפיור לעימותים בגבול עזה: "הסכסוך המתמשך לא חס על חסרי הגנה"

יומיים אחרי ש-15 פלסטינים נהרגו בעימותים בגבול עזה קרא האפיפיור פרנציסקוס לשלום בארץ הקודש, בברכתו לרגל חג הפסחא. בעולם הנוצרי מציינים היום (א') את החג שמסמל את תחייתו של ישו מן המתים. 

 

לעיניי עשרות אלפים נשא האפיפיור את ברכת "לעיר ולעולם" מהמרפסת בבזיליקת פטרוס הקדוש. האפיפיור קרא ל"פיוס בארץ הקודש, שחווה גם כן בימים האלה את פצעי הסכסוך המתמשך שלא חס גם על חסרי ההגנה".

האפיפיור פרנציסקוס (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בדבריו ייחל האפיפיור לסוף "הטבח" בסוריה, וקרא לאפשר העברת סיוע הומניטרי לאזורי הקרבות. האפיפיור התפלל ל"שלום בעולם כולו, וקודם כל לסוריה האהובה שסובלת תקופה ארוכה, שאזרחיה שחוקים ממלחמה שלא נגמרת".

 

"הלוואי שבחג הפסחא הזה האור של ישו יאיר את מצפונם של המנהיגים הפוליטיים והצבאיים, כדי שסופו של הטבח יגיע במהרה", אמר האפיפיור. פרנציסקוס קרא להעניק סיוע בינלאומי לוונצואלה, שאזרחיה נוטשים את בתיהם ועוזבים את המדינה בגלל משבר כלכלי ופוליטי. האפיפיור קרא גם לשלום בדרום סודן וברפובליקה הדמוקרטית של קונגו ובאזורים אחרים באפריקה ש"נפגעו מרעב, סכסוכים וטרור".

האפיפיור פרנציסקוס (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

האפיפיור פרנציסקוס (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

פרנציסקוס קיווה ש"פירות הדיאלוג" יובילו לשלום ולהרמוניה בחצי האי קוריאה, שם מתכוננים מנהיגי המדינות לפגישת פסגה נדירה ב-27 באפריל. האפיפיור קרא למנהיגים לפעול בחוכמה למען העם הקוריאני.

בחג הפסחא השישי שלו כאפיפיור קרא פרנציסקוס לקהל לפעול כדי להביא לסופם של "מעשים רבים כל כך של אי צדק" בעולם.

 

האפיפיור ייחל ש"פירות של תקווה וכבוד יגיעו למקומות שבהם יש קיפוח והדרה, רעב ואבטלה, מהגרים ופליטים – שלעיתים קרובות כל כך נדחים על ידי תרבות הבזבוז של היום – וקורבנות של סחר בסמים, סחר בבני אדם וצורות עבדות עכשוויות".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
האפיפיור בדרשה בוותיקן
צילום: רויטרס
מומלצים