שתף קטע נבחר

הכי מטוקבקות

  רזי ברקאי לצדו של קובי מידן: "שר הביטחון, תרגיע"

  מגיש הרדיו רזי ברקאי תומך בקולגה קובי מידן, שכתב בפייסבוק כי הוא מתבייש להיות ישראלי לאחר אירועי צעדת השיבה: "הוא דיבר כאזרח מודאג, לא כשדרן". בנוסף אמר כי על שר הביטחון אביגדור ליברמן להירגע

  סערת דבריו של קובי מידן ממשיכה: מגיש הרדיו רזי ברקאי התייצב לצד הקולגה שלו בגלי צה"ל בפנייה לאביגדור ליברמן - "אדוני שר הביטחון, אנא תרגיע", אמר היום (ב') בתוכנית הרדיו שלו בתחנה הצבאית.

   

  קובי מידן ואביגדור לברמן (צילום: צילום מסך, אבי מועלם)
  קובי מידן ואביגדור לברמן(צילום: צילום מסך, אבי מועלם)

  "קובי מידן, עמיתנו, כתב בפייסבוק שהוא מתבייש. הוא לא ניצל את המיקרופון של גל"צ כדי להשתלח, לא תקף את החיילים, הוא דיבר מנהמת לב כאזרח מודאג, לא כשדרן", אמר ברקאי והוסיף, "שר הביטחון כבר יודע, 'אין לו מקום בגלי צה"ל', זה אותו ליברמן שגם ירה אתמול את המשפט הבא: 'מרצ מייצגת את האינטרסים של הפלסטינים. היא כבר לא שייכת למדינת ישראל'. ומה זה אם לא שידור חוזר של האמירה ההיא של נתניהו שהוא כבר הספיק להתנצל עליה, 'השמאל שכחו מה זה להיות יהודים'".

   

  מידן עצמו כתב בחשבון הפייסבוק שלו כי הוא מתבייש להיות ישראלי, זאת בעקבות אירועי יום שישי האחרון ברצועת עזה, שבהם נהרגו 16 פלסטינים, מתוכם לפחות עשרה מחבלים.

   

   

  בהמשך שר הביטחון ליברמן קרא למידן לעזוב את גלי צה"ל. מפקד גלי צה"ל זימן את מידן עצמו לשיחת הבהרה, אולם טרם הוחלט על עונש כשנבחנת האפשרות להעניש אותו אם לא יתנצל - ובין האפשרויות גם הפסקת עבודתו בתחנה. יש לציין כי מידן מגיש פינה בתחנת הרדיו ואת התוכנית "האוניברסיטה המשודרת", והוא אינו שכיר בה.

   

  ארגון העיתונאים פנה הבוקר למפקד גל"צ במטרה למנוע נקיטת צעדים נגד מידן. בנוסף הארגון הוציא הבוקר הודעה לפי "טרם התקבלה החלטה בנוגע לקובי מידן ולהמשך שידוריו בגלי צה"ל. ארגון העיתונאים מזכיר כי פגיעה בעובד בשל דעות שהביע ובפרט מחוץ למקום עבודתו היא פסולה ואינה חוקית. הארגון סבור כי בכל הנוגע לגלי צה"ל ומעמדה המיוחד, הרי שעצם הדיון באפשרות של השעייה במקרה כזה מהווה פגיעה קשה בחופש העיתונאי, במעמדו וביכולתו להביע דעותיו באופן עצמאי מבלי לחשוש מציד מכשפות".

   

  עוד הוסיפו כי הארגון מבקש "להזכיר לשר הביטחון, אביגדור ליברמן, שקרא להשעייתו של מידן, כי היועץ המשפטי לממשלה הבהיר במקרים קודמים באופן נחרץ כי אין לשר הביטחון סמכות להתערב בתוכן השידורים בגלי צה"ל או בזהות שדריה. ראוי כי שר הבטחון ימנע מהתערבות פסולה כזו וראוי כי מפקדי גלי צה"ל יחסמו התערבות כזאת שנוגדת את הוראות היועמ״ש ועקרונות חופש העיתונות".

   

  בדבריו התייחס ברקאי גם למאבק בין שרת התרבות מירי רגב ליושב ראש הכנסת בכל הקשור לטקס הדלקת המשואות בהר הרצל, ערב יום העצמאות. "מירי רגב רוצה את ראש הממשלה בפנים. גם את הנשיא ריבלין. היא אומרת שזה הכי ממלכתי בעולם, השלישייה הזו. נשיא, ראש הממשלה ויו"ר כנסת. הכי ממלכתי בעולם זה ארבעת נושאי התפקידים המרכזיים, מה שנקרא סמלי השלטון בישראל, כלומר גם יו"ר האופוזיציה. נראה אותה, את מירי רגב מזמינה את יצחק הרצוג לנאום בטקס - אין מצב".  

   

   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  צילום: צילום מסך, ירון ברנר
  רזי ברקאי
  צילום: צילום מסך, ירון ברנר
  לאתר ההטבות
  מומלצים