שתף קטע נבחר

שדרוג של 16% בשכרו של מנכ"ל שגריר החדש - ומענק מוגדל למנכ"ל היוצא

קבוצת שגריר מבקשת מבעלי המניות לאשר למנכ"ל הנכנס דוד מיכאל שכר של 70 אלף שקל בחודש ברוטו, לצד תגמול הוני ומענק שנתי; המנכ"ל היוצא יוסי רגב הסכים להארכת תקופת אי התחרות לשלוש שנים - שגריר תעניק לו בתמורה מענק של 360 אלף שקל; עוד מבקשת הקבוצה להעלות ב-26% את שכר מנהל הפיתוח בקאר2גו - חתנו של יו"ר שגריר

קבוצת שגריר מבקשת מבעלי המניות לאשר מדיניות תגמול ושכר לשלושה אנשי מפתח בקבוצה: המנכ"ל הנכנס דוד מיכאל, המנכ"ל היוצא יוסי רגב ומנהל הפיתוח בחברה הבת קאר2גו יונתן שלו - במקרה האחרון, מדובר באישור שכרו של קרוב משפחה, שכן שלו נשוי לבתו של יוסי בן שלום, מבעלי השליטה בשגריר המכהן כיו"ר הקבוצה.

 

נהגי מוניות? בואו לעבוד לפי משכורת קבועה

תחרות ל-CAR2GO? "אוויס קוויקי" לערב וסופ"ש

 

בעלי המניות יתכנסו ב-9 במאי 2018 להצבעה על המדינית המוצעת. במידה והאסיפה תאשר זאת, המנכ"ל הנכנס דוד מיכאל יהיה זכאי לשכר חודשי של 70 אלף שקל ברוטו, עבור משרה מלאה. זהו שיפור משמעותי של 16% ביחס לשכרו של המנכ"ל היוצא רגב, שעמד על 60 אלף שקל לחודש.

 

במקביל, למיכאל יינתן תגמול הוני באופציות, ששוויין הכולל, לפי הערכת שווי של מערך בלתי תלוי, עומד על 1.686 מיליון שקל. כמו כן יקבל המנכ"ל מענק שנתי שיהיה כפוף לתוצאות הכספיות - תקרת המקסימום של המענק השנתי לא תעלה על סכום השווה לשכר ברוטו כפול 12 (840 אלף שקל).

 

שגריר מבקשת שכללי המענק יחולו מ-2019 ואילך, בעוד שלשנה הנוכחית (2018) מציעה החברה כללים שונים במקצת שמשמעותם מענק נמוך יותר. לפי התוצאות הכספיות שהציגה שגריר בדוח המסכם של 2017, סכום המענק השנתי המיועד לשנת 2019 ואילך עומד על 497 אלף שקל ולשנת 2018 על 318 אלף שקל.

 

מענק אי תחרות

אשר למענק של המנכ"ל היוצא - בחודש פברואר השנה הודיעה שגריר על פרישתו של יוסי רגב מתפקיד המנכ"ל, ובמסגרת זו ציינה כי רגב התחייב לתקופת אי תחרות של 12 חודשים מיום סיום עבודתו. עתה מבקשת החברה מאסיפת בעלי המניות לאשר לרגב מענק מיוחד של 360 אלף שקל (6 משכורות חודשיות), תמורת הסכמתו של רגב להארכת תקופת אי התחרות ל-36 חודשים. מענק זה, מציינת שגריר, אינו כלול במדיניות התגמול הקיימת של החברה.

 

שגריר מציינת כי ההחלטה על המענק המיוחד נובעת מהחשיבות שמייחס הדירקטוריון להארכת תקופת אי התחרות, שבמסגרתה התחייב רגב "שלא לעסוק בצורה כלשהי, בין במישרין ובין בעקיפין, בין כשכיר ובין כעצמאי, בין ביועץ ובין בצורה אחרת כלשהי, בעיסוק כלשהו המתחרה בעסקיה של החברה ולא ישתף פעולה עם כל חברה, עסק או פעילות המתחרים בעסקיה של החברה".

 

עוד טוענת שגריר כי התחייבותו של רגב להארכת תקופת אי התחרות תמנע את החשש מפגיעה אפשרית (שלדבריה היא בסבירות נמוכה) מכניסתו כבר לאחר שנה לתחום הפעילות של הקבוצה.

 

העלאת שכר לקרוב משפחה

עוד הובא לאישור בעלי המניות הוא שכרו החודשי הנוכחי של מנהל הפיתוח בחברה הבת קאר2גו יונתן שלו. נכון להיום השכר עומד על 23 אלף שקל ברוטו. עתה מבקשת החברה להעלות את שכרו בשיעור חד של 26% ל-29 אלף שקלים בחודש ברוטו - העלאה של 6,000 שקלים לחודש.

 

שלו כאמור נשוי לבתו של יוסי בן שלום, מבעלי השליטה בשגריר שמכהן כיו"ר הקבוצה. בהודעת שגריר נאמר שאם האסיפה הכללית לא תאשר את העלאת השכר ימשיך שלו בתפקידו בשכר הנוכחי.

 

בהודעת שגריר נאמר כי שלו נבחר על ידי מנכ"ל קאר2גו למשרת מנהל פיתוח בחברה מתוך כמה מועמדים שנבחנו לתפקיד, על בסיס השכלתו וניסיונו הרב בניהול פרויקטים בחברות היי טק בינלאומיות. העלייה בשכרו החודשי של שלו נעשית, לפי ההודעה, במקביל לעלייה דומה בשכר של בעלי תפקידים דומים ומקבילים בדרגתם בקאר2גו, ולכן החליטה ועדת הביקורת ובהמשך הדירקטוריון לאשר את העלאת השכר המוצעת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים