שתף קטע נבחר

לנצח בכבוד: קלף שישה מטות

כולנו אוהבים את תחושת הניצחון, ואפילו לא משנה באיזה תחום בחיים, אבל הניצחון הוא "שלב וירטואלי", הממוקם כרונולוגית לאחר סיום המאבק ולפני שלב המימוש. קלף שישה מטות מבהיר לנו שעלינו לדעת להתענג על הניצחון, אך להבין שהוא רגעי

קלפי הטארוט אולי מוכרים לנו בהקשר של חיזוי העתיד ושל מיסטיקה, אך למעשה הם "הפסיכולוגים" וה"קואצ'רים" של העת העתיקה. אלו מקורות ידע שנוגעים בארכיטיפים העמוקים שבנפשנו וטומנים בחובם עצות מעשיות לניהול חיי היום-יום. אם רק נקשיב לסיפור של הקלף, נגלה עולם שלם של הזדמנויות ודרכי פעולה.

 

אולי זה נשמע לנו משעשע "לדעת לנצח בכבוד", הלא להפסיד בכבוד זה האתגר של כולנו, אבל למעשה גם חוויית הניצחון טומנת בחובה אתגרים, כשהעיקרי ביניהם הוא השמירה על כבודה של הסביבה והתנהלות מאוזנת ומידתית. חשוב לא לאבד את הראש או להרים את האף כשמגיעה ההצלחה אל פתחנו, אלא לשמוח בחלקנו ולהבין שזהו עוד שלב בדרך.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)

יאסון וגיזת הזהב הוא סיפור על נער, בן איכרים, המגלה כי הוא בן מלך (התרחשות פחות נפוצה בימינו). כדי להחזיר לעצמו את הממלכה הוא עובר מסעות רבים שבמהלכם הוא מגלה את הגבריות שלו ומוכיח את גבורתו. בעלילה שזור סיפור אהבה שמתחיל כאהבה עיוורת ומסתיים באופן טרגי. בקיצור אנחנו יכולים לראות מאיפה ז'אנר הטלנובלות הגיח. בנקודה זו בסיפור, יאסון זוכה להצלחה משמעותית. הוא זוכה בגיזת הזהב לאחר שהוא עומד בתלאות ובמכשולים, ויוצא עם ידו על העליונה.

 

השלמת המשימה בהצלחה: הסיפור המיתולוגי

יאסון יצא אל המשימות שהטיל עליו המלך במטרה לבחון אם הוא ראוי לקבל את גיזת הזהב. הוא עומד במשימה המורכבת באמצעות כוחות גוף ונפש

אדירים, עזרה של מלוויו וכן כוחה האימתני של מדיאה שעזרה לו גם במחיר בגידה באביה, המלך.

 

כשהוא מצויד בשיקויים, בקסמים, במשחות ובידע, עמד יאסון במשימה המורכבת וזכה בגיזת הזהב. לאחר שיאסון עומד בכל המשימות, הוא עולה כמנצח על סוסו ודוהר לכיוון המלך כדי לקבל את המגיע לו.

  

הארכיטיפ של הקלף: לנוח על זרי הדפנה

הארכיטיפ של הקלף עוסק בניצחון, אולם הוא בא להזכיר לנו שהניצחון הוא "שלב וירטואלי", הממוקם כרונולוגית לאחר סיום המאבק ולפני שלב המימוש. בשלב הניצחון אין לנו משהו ממשי ביד, אבל זה לא נחוץ לנו; הידיעה של דבר הניצחון והציפייה לקבלת התמורה הן אלו שממלאות את לבנו בגאווה, בריגוש ובתחושת התעלות. מיד עם קבלת התמורה, תחושת הניצחון תלך ותדעך, ואותה יחליפו מטרות וריגושים חדשים. לכן הקלף

מבהיר לנו שעלינו לדעת להתענג על הניצחון, אך להבין שהוא רגעי; הוא מהווה נקודת שיא שאחריה אנו שבים לחיי היום-יום, וממשיכים לקדם מטרות נוספות. גם באהבה אנחנו זוכים לא פעם לחוות הצלחה או כיבוש, אך ישנה סכנה בהתמכרות לתחושת הניצחון.

קלף שישה מטות (צילום: shutterstock)
קלף שישה מטות(צילום: shutterstock)
 

גבר שזוכה להצלחה רבה בקרב המין הנשי עלול לשכוח לרדת מהסוס מדי פעם ולהתמסר לתהליך שההצלחה מביאה עמה אשר כולל גם רגעים פחות זוהרים. כשעוברים מכיבוש לכיבוש החיים עצמם – עומקם ופשטותם, הם אלו שמתפספסים בדרך והאיזון מופר. אי אפשר לעבור מפגה לפסגה מבלי לחוות גם מישור ועמק, ואלו המכורים לכיבושים מתקשים בעצם לייצר קשר.

 

דנה הגיעה לפתיחה בקלפים ושאלה על פוטנציאל הקשר שלה עם עומר. הקלף שייצג את עומר היה שישה מטות, והיא סיפרה שזה עומד להיות הדייט השלישי שלהם. הקלף במיקום זה מייצג את גישתו של עומר, ואת הלך הרוח שלו בכל הנוגע לקשר. המסר הוא שייתכן שעומר קצת "מכור לכיבושים", זה לא דבר רע וזוהי לא אבחנה גורפת, אבל המשמעות היא שכדאי לדנה לקחת את הדברים לאט, לא להתמסר מהר מדי ובטח ובטח לא לקפוץ מהר מדי למיטה. כדאי לה לוודא שהוא יורד מהסוס ומתחיל לצעוד איתה יד ביד לפני שהיא עושה צעדים נמהרים. כדאי לה לוודא שהוא במקום בשל, שהוא פתוח לחוות הצלחות במסגרת תהליך זוגי, ושהוא מבין שזוגיות היא עבודה מתמדת.

 

מסר שבועי ברוח שישה מטות

השבוע כדאי "להיכנס לראש" של שישה מטות: לנכס לעצמכם את הקלילות, האש והספונטניות של המטות לצד תחושת ההצלחה וההשלמה של המספר שש. אם הרבה זמן אתם מרגישים שאתם לא "על הסוס", זה הזמן להיזכר בהצלחות שלכם לאורך השנים ובכל מה שעובד עבורכם כיום.

 (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
(צילום: shutterstock)
  

אם אתם רווקים, נסו לשים לב למקומות בהם אתם מרגישים רצויים ומוערכים, שימו לב לפידבקים החיוביים שאתם מקבלים וטפחו את ההופעה ואת החזות החיצונית. זכרו שכשאתם מקרינים הצלחה, אנשים חשים בכך. עשו דברים שמעוררים בכם ביטחון ותחושה שאתם "שווים". אם אתם כבר הרבה זמן נעים מכיבוש לכיבוש, נסו להפחית ב"הגעה אל היעד" ונסו להתמסר לתהליך של חברות אמתית והיכרות אמתית עם הצד השני. אולי כל ההצלחה הזאת מחפה על מקומות מאוד עדינים ופגיעים בכם, או על חשש להרפות מהמגננות?

 

אם אתם בקשר, זכרו להעצים את בן הזוג, להחמיא לו ולתת לו תחושה נהדרת, ואל תשכחו את עצמכם בתמונה. גם לכם מגיע להרגיש מוערכים ונחשקים במסגרת זוגית. עשו דברים משותפים שיגרמו לכם להרגיש שאתם שוב "בעניינים" והחזירו את האש והקסם לתקשורת.

 

שגיא מנדלבוים - מטפל בהומיאופתיה קלאסית, מחבר הספר "המדריך לקריאה בקלפי טארוט" 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
להתמודד בעזרת הקלפים
צילום: shutterstock
צילום: סיגלוב ואדים
שגיא מנדלבוים
צילום: סיגלוב ואדים
מומלצים