שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  הטיפול שמאפשר לאריה לחיות עם הפרקינסון בלי להיכנע
  יום המודעות לפרקינסון: אריה רמון בן ה-82 חלה בפרקינסון לפני כעשור. אחרי שמצבו הידרדר והוא כבר ישב בכיסא גלגלים ולא הצליח כמעט לתפקד, הגיע הטיפול שגרם לו לקום על רגליו. צפו
  בשיתוף עמותת פרקינסון בישראל

   

  לפני 10 שנים אובחן אריה רמון בן ה-82 כחולה בפרקינסון. "שנים הלכתי לרופאים עם תלונות שאני עייף, שיש לי כאבים כל הזמן, אבל אף אחד לא גילה כלום. רק כשהלכתי לנוירולוג שלי בקופת חולים, הוא איבחן מה יש לי.

   

  "הייתי בהלם מוחלט, גם מהישירות שלו וגם מעצם העובדה שפתאום גיליתי שאני באמת חולה", נזכר רמון, "התחלתי מיד בטיפול, אבל המצב שלי הלך והידרדר עם השנים ועד לפני שנה, כבר הייתי בכיסא גלגלים, לא מסוגל כמעט לעשות כלום באופן עצמאי", מספר רמון, תושב רחובות, סב לתשעה נכדים.

   

  אבל השינוי במצבו הגיע לאחר שהחל לקבל טיפול בדואודופה - מדובר בתכשיר בצורת ג'ל המכיל את התרופות הנדרשות לחולה. אופן הטיפול הוא באמצעות הזלפה ישירה של הג'ל למעי החולה. החומר עצמו נמצא בתוך מיכל פלסטיק (קסטה) המתחבר למשאבה ניידת וממנה לצינורית המגיעה ישירות למעי הדק.

   

  "ניסיתי כל מיני תרופות והשתתפתי בכל מיני ניסויים כדי שמצבי ישתפר, אבל רק אחרי שהתחלתי עם הטיפול של המשאבה, קמתי על הרגליים. חזרתי לגלף בעץ, שזו האהבה הגדולה שלי", הוא אומר, "חזרתי לחיים שלי".

   

  צפו בו מספר על ההתמודדות שלו עם המחלה: 
   


   

   

  בשיתוף עמותת פרקינסון בישראל

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מחשבוני בריאות
  פורומים רפואיים
  מומלצים