שתף קטע נבחר

ילד שרד 12 שעות במערכת הביוב של לוס אנג'לס

כנגד כל הסיכויים: ג'סי הרננדס נפל למערכת הצינורות התת-קרקעית, הרעילה והמסועפת - ומי הביוב סחפו אותו במהירות 24 קמ"ש לאורך קילומטר וחצי. הסיכויים לשרוד תאונה כזו קלושים, אבל בעזרת מצלמות והודות לתושייתו - הוא אותר 12 שעות אחר כך: "התפללתי לאלוהים שלא אמות"

נער בן 13 חולץ אתמול ממערכת הביוב הרעילה והמסועפת של לוס אנג'לס אחרי שנפל לתוכה ושהה בה יותר מ-12 שעות.

 

הנער, ג'סי הרננדס, שיחק עם חברים על קורות עץ בכניסה למערכת הביוב. זה קרה במהלך בילוי משפחתי בפארק בלוס אנג'לס ביום ראשון. לפתע נשבר אחד הקרשים, וג'סי נפל לעומק שמונה מטרים ונפל הישר לתוך זרם הפסולת בביוב. שאר הילדים מיהרו להזעיק את המבוגרים, ואלה התקשרו לשירותי החירום וההצלה.

 

מיד עם קבלת ההודעה על נפילתו של הילד למערכת הביוב החל מסע חיפושים קדחתני במערכת הצינורות התת קרקעיים הסבוכה. החיפושים נעשו בעזרת מצלמות שהוצמדו למצופים. בסופו של דבר מצאו צוותי החיפוש את ג'סי בזכות תמונות שבהן נראו טביעות אצבע על אחד מצינורות הביוב. צוות ממחלקת התברואה נשלח לאזור ופָתח פֶתח בצינור.

ילד נפל לביוב (צילום: AP)
המצלמות שהוחדרו לביוב הובילו אל ג'סי(צילום: AP)

"הדבר הראשון שהם שמעו היה 'הצילו!'", סיפר עדל חג'-חליל, סגן מנכ"ל מחלקת התברואה של לוס אנג'לס. הצוות הטיל צינור לעבור של ג'סי, שהיה בעומק 3 מטרים מהם. הוא תפס אותו ואנשי החילוץ משכו אותו החוצה.

 

כוחות החירום מיהרו להגיש לנער סיוע רפואי וניקו את עיניו ואת אפו בחומר חיטוי. הוא ביקש טלפון כדי להתקשר למשפחתו ואז שוחח עם אמו.

ילד נפל לביוב (צילום: mct)
ג'סי הרננדס. "התפללתי לאלוהים שלא אמות"(צילום: mct)

שעות אחר כך שוחח ג'סי עם ערוץ הטלוויזיה KNBC-TV וסיפר כי היה קצת עייף אך במצב טוב. "התפללתי לאלוהים שיעזור לי ושלא אמות", סיפר. "הכול היה שקט. אפשר היה לשמוע את המים זורמים אבל לא יכולתי לראות כלום. היה חשוך".

 

אנשי החירום סיפרו כי כשמתרחשות תאונות כמו זו שאירעה לג'סי הסיכוי למצוא את הנעדר פוחת ככל שעוברות השעות. "אנשי החילוץ מעולם לא איבדו תקווה", סיפר חג'-חליל. "הם רצו להחזיר את ג'סי למשפחתו".

 

במהלך מבצע החיפושים נסקרו 731 מטרים של צינורות ביוב. המחפשים מצאו את ג'סי במרחק של כקילומטר וחצי מהמקום שבו נעלם. הוא נלקח לבית החולים לבדיקה מקיפה ואחר כך התאחד עם משפחתו. יותר מ-100 בני אדם השתתפו בחיפושים.

 

אנשי החילוץ שיבחו את ג'סי עצמו: הוא הצליח לשרוד אף שנסחף בזרם שנע במהירות 24 קמ"ש, והצליח למצוא כיס אוויר ולהיצמד אליו עד לאיתורו. לדבריהם להישאר בחיים אחרי נפילה לצינורות הביוב האלה קטן: "הסיכויים לא היו לטובתו, ורבים יקראו לזה נס".

 

בתקרית אחרת שלשום נפל ילד בן 11 לתעלה במידו ויסטה, כ-64 קילומטר מסקרמנטו. שעות אחר כך נמצא מת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: AP
אחד הצילומים מתוך הביוב. המחלצים שמעו "הצילו!"
צילום: AP
מומלצים