שתף קטע נבחר

הקרן החדשה: נתניהו עבר כל קו אדום בהסתה נגדנו

ראש הממשלה דרש להקים ועדת חקירה לקרן החדשה, ובקרן תקפו בחזרה את ראש הממשלה: "אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל"

בקרן החדשה לישראל הגיבו הערב (יום ג') בחריפות לדברים של ראש הממשלה בנימין נתניהו נגדם. "ראש הממשלה עבר הערב כל קו אדום בהסתה נגד הקרן החדשה לישראל", נכתב בתגובת הקרן.

 

נתניהו הורה גם להקים ועדת בדיקת נגד הקרן. "אנו קוראים לכל הציבור שחרד מהאיום שביבי מטיל על הדמוקרטיה הישראלית להתייצב לצד הקרן החדשה לישראל ומצפים כך גם מכל ראשי המפלגות: גבאי, לפיד, זנדברג, עודה, כחלון, בנט, ליברמן, ליצמן ודרעי וכן גם קולות ליברליים מתוך הליכוד", נמסר בתגובה. "לגופו של עניין, לא היה לקרן כל מגעים עם ממשלת רואנדה. כל המידע על הפעילות של הקרן החדשה לישראל וארגוניה חשוף, שקוף ומדווח. זה הוא קרב על הדמוקרטיה הישראלית. ישראל זה אנחנו".

 

בנימין נתניהו מודיע בפייסבוק על הקמת ועדת חקירה נגד הקרן החדשה ()
בנימין נתניהו מודיע בפייסבוק על הקמת ועדת חקירה נגד הקרן החדשה

 

מוקדם יותר היום חזר נתניהו על דבריו כי "הגורם המרכזי שהפעיל לחץ אירופי על ממשלת רואנדה לסגת מההסכם להוצאת המסתננים מישראל, זוהי הקרן החדשה לישראל". הוא כתב עו כי "הקרן החדשה היא ארגון זר שמקבל מימון מממשלות זרות ומגורמים עוינים לישראל, כמו הקרנות של ג׳ורג׳ סורוס".

 

ראש הממשלה תקף בחריפות את הקרן בהמשך הפוסט: "מטרת העל של הקרן היא מחיקת הציביון היהודי של ישראל והפיכתה למדינת כל אזרחיה, לצד מדינת לאום פלסטינית נקייה מיהודים בקווי 67' שבירתה ירושלים. מזה עשרות שנים הקרן מממנת ארגונים אנטי ציונים ופרו פלסטינים, ביניהם כאלה שמוציאים את דיבתם של חיילי צה"ל כמו 'שוברים שתיקה' ו'בצלם' וכאלה שנלחמים למען מחבלים פלסטינים כמו ארגון 'עדאלה'. אני לא מכיר אף דמוקרטיה מערבית, ובמיוחד ארצות הברית, שלאורך זמן הייתה מוכנה לסבול פעילות עוינת הממומנת על ידי מדינות זרות, כפי שקורה כאן בישראל עם הקרן זה עשרות שנים".

 

יו"ר מרצ, ח"כ תמר זנדברג, הגיבה לדברים: "הדמוניזציה המדומיינת של ראש הממשלה עולה שלב. אם הוא מאמין במה שהוא אומר מדובר בפרנואיד, אם הוא לא מאמין מדובר בשקרן מסית. בכל מקרה מדובר במצב שמעלה חשש אמיתי לשלומם של אנשי הקרן החדשה וארגוני החברה האזרחית. אם הקרן החדשה אחראית פה על משהו, זה על קידום ארגוני החברה האזרחית שנאבקו יחד איתנו על פיתרון סביר והגיוני שבא לידי ביטוי במתווה של אתמול. מה שצריך לחקור זה את הפליק פלאק שהביא לביטולו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: אוהד צויגנברג
ראש הממשלה נתניהו
צילום: אוהד צויגנברג
מומלצים