שתף קטע נבחר

כחלון במסר לנתניהו: "אתמוך בכל חוק להוצאת המסתננים מישראל"

בסביבתו של שר האוצר אמרו כי הוא יתמוך בחוק עוקף בג"ץ - כלומר חקיקה מחדש של החוק למניעת הסתננות עם "פסקת ההתגברות" שתמנע מבג״ץ לפסול אותו. גם בנט תומך בחוק כזה

בסביבתו של שר האוצר מבהירים הערב (יום ג') כי משה כחלון יתמוך בכל הצעה שיביא ראש הממשלה, בנימין נתניהו, לפתרון מלא של בעיית מבקשי המקלט.

 

משה כחלון (צילום: מוטי קמחי)
שר האוצר, משה כחלון(צילום: מוטי קמחי)

 

כחלון, כך על-פי גורמים בסביבתו, אמר כי הוא יתמוך בחוק עוקף בג"ץ - כלומר חקיקה מחדש של החוק למניעת הסתננות עם "פסקת ההתגברות" שתמנע מבג״ץ לפסול אותו. "אם נתניהו רוצה", אומרים בסביבת כחלון, "אפשר לחוקק את החוק כבר מחר ולפתור את בעיית המסתננים".

 

 

גם שר החינוך נפתלי בנט התייצב לצד נתניהו. "‏כפי שאמרנו פעמים רבות, אנחנו תומכים בחקיקה מחדש של החוק למניעת הסתננות עם פסקת התגברות על מנת למנוע שוב מבג"ץ לפסול אותו", כתב בנט. "כך ייווצר תמריץ עבור המסתננים לעזוב את ישראל. אנו מגבים את ראש הממשלה גיבוי מלא בקידום פיסקת ההתגברות ומצפים להשלמה מהירה של החקיקה".

 

מוקדם יותר פורסם כי נתניהו שוקל ביממה האחרונה להביא בקרוב חוק עוקף בג"ץ לאישור הממשלה. אחת האפשרויות היא לחוקק את "פסקת ההתגברות", שתאפשר לממשלה לפתור את משבר הפליטים ללא התערבות בג״ץ. גורמים פוליטיים אומרים כי היוזמה של נתניהו לעניין זה עוד לא התגבשה באופן סופי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: מוטי קמחי
השר משה כחלון
צילום: מוטי קמחי
מומלצים