שתף קטע נבחר

מהומה בטקס הלוויית התינוק שטבע: קיצונים לקחו בכוח את הגופה

התינוק בן החודש שטבע בג'קוזי באשדוד מובא למנוחות בירושלים. בהסכמת בית המשפט, אביו נפרד ממנו מחוץ לבית המעצר. גם האם עדיין עצורה. מהומה פרצה בטקס האשכבה כשאנשי המשתייכים ל"נטורי קרתא" לקחו את הגופה באלימות מהאמבולנס והעבירו אותה לרכב פרטי. מפקד זק"א ירושלים הותקף

 

 

הפרידה האחרונה: בהסכמת בית המשפט נפרד היום (ה') אביו שלהתינוק שטבע למוות במלון באשדוד מבנו הקטן מחוץ לבית המעצר שקמה, שם הוא עצור. יחד עם האב עצורה גם האמא, שחשודה בפלילים. מוקדם יותר היום נותחה במכון לרפואה משפטית באבו כביר גופת התינוק.

 

לפני הלווייתו של התינוק בן החודש, נערך טקס האשכבה בכיכר השבת בירושלים, שם קראו המשתתפים תהילים. במקום פרצה מהומה כשכמה משתתפים בטקס לקחו את גופת התינוק מאמבולנס זק"א והעבירו אותה לרכב פרטי. מפקד זק"א ירושלים נחבל ופונה לקבלת טיפול רפואי.

 

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: לירן תמרי מיינט)
(צילום: לירן תמרי מיינט)

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: לירן תמרי מיינט)
(צילום: לירן תמרי מיינט)

מעמד אשכבה בכיכר השבת (צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)
(צילום: מחאות החרדים הקיצוניים)

טקס אשכבה כיכר השבת (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

טקס אשכבה כיכר השבת (צילום: אלכס קולומויסקי)
(צילום: אלכס קולומויסקי)

הבוקר הפגינו כ-100 חרדים בכביש דרך בר לב וחסמו לסירוגין את הרכבת ואת התנועה במקום, בעקבות החלטת בית המשפט לאשר את בקשת המשטרה לנתח את גופת התינוק בניסיון לגלות את סיבת המוות.

 

טקס השכבה בכיכר השבת (צילום: יצחק קלמן, TPS)
טקס האשכבה בכיכר השבת בי-ם(צילום: יצחק קלמן, TPS)

מכון משפטי אבו כביר (צילום: דוברות זק
(צילום: דוברות זק"א)

טקס השכבה בכיכר השבת (צילום: יצחק קלמן, TPS)
(צילום: יצחק קלמן, TPS)

ההפגנה נגד נתיחת גופת התינוק (צילום: יואב דודקביץ)
(צילום: יואב דודקביץ)

עו"ד נדב גדליהו, שמייצג את האב, אמר כי "בית המשפט נענה לבקשתנו שבטרם קבורת התינוק יינתן לאב להיפרד מבנו מחוץ לבית המעצר שקמה, וכל זאת בהסכמת המשטרה. מדובר בפתרון צודק, ואנו שמחים שעמדנו על הבקשה ושתינתן לאב ההזדמנות להיפרד מבנו המנוח".

 

המלון בו טבע התינוק (צילום: גדי קבלו)
המלון בו טבע התינוק(צילום: גדי קבלו)
 

 

 

האירוע הטרגי התרחש כאשר המשפחה מאזור בית שמש נפשה באשדוד בחג הפסח. פרמדיקים של מד"א הוזעקו לבית המלון ומצאו את התינוק במצב אנוש כשאביו מבצע בו החייאה. הם פינו את התינוק, תוך כדי פעולות החייאה, לבית החולים אסותא בעיר, אך שם נאלצו לקבוע את מותו.

 

בעדות ראשונית שנגבתה בזירת האירוע סיפרה האם כי נכנסה עם התינוק הקטן לג'קוזי. לדבריה בשלב מסוים הוא החליק מידיה ובלע מים. מהחקירה הראשונית עלה כי אביו של התינוק ישן באותה עת.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דוברות זק"א
גופת התינוק, לפני שהובא למנוחות
צילום: דוברות זק"א
מומלצים