שתף קטע נבחר

השיחה המדהימה של בת המרגל הרוסי שהורעלה

חדשות מרעישות או מתיחה? בתקשורת הרוסית פורסמה שיחה בין בתו של סרגיי סקריפל שהורעלה בבריטניה לבת דודתה: "זו יוליה. אבא נח, כולם בסדר, לא קרו דברים בלתי הפיכים". דיווח: אותרה המעבדה הרוסית שבה נרקח גז העצבים הנדיר

בתו של המרגל הרוסי שהורעלה יחד איתו בבריטניה בפרשה שהובילה לסערה עולמית שוחחה לראשונה בטלפון - וסיפרה כי היא מתכוונת להשתחרר מחר בבית החולים. כך סיפרה היום (ה') בת הדוד של יוליה סקריפל, שאמרה כי היא משוכנעת שאין מדובר במתיחה. יוליה בת ה-33 ואביה סרגיי בן ה-66 אושפזו במצב אנוש לאחר שהורעלו מנוביצ'וק בעיירה סליסברי שבבריטניה - אבל בשיחה אמרה הבת כי גם מצבו של אביה טוב בהרבה מההערכות המוקדמות.

 

 

"זו תחושת הקלה עצומה לשמוע ממנה", אמרה בת הדודה ויקטוריה סקריפל. היא זו שהעבירה לתקשורת הרוסית את השיחה עם בתו של הסוכן הכפול, ושם הבהירו כי אין הם יכולים לערוב לאמיתות ההקלטה. בת הדודה מנסה להשיג ויזה כדי להגיע לבריטניה ולבקר את בני משפחתה המאושפזים. אם אכן התקיימה השיחה, מדובר בחדשות מרעישות - עד כה הסברה הייתה שמצבו של סרגיי סקריפל אנוש ושהסיכוי שישרוד נמוך מאוד.המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו יוליה (צילום: AP) (צילום: AP)
המרגל הרוסי סרגיי סקריפל ובתו יוליה(צילום: AP)

צוותי זיהוי פלילי בבית העלמין בסולסברי (צילום: MCT) (צילום: MCT)
צוותי זיהוי פלילי בבית העלמין בסולסברי

לפי ההקלטה, יוליה סקריפל היא זו שהתקשרה לבת הדודה. "את יכולה לשמוע אותי? זו יוליה סקריפל", אמרה הבת. "או יולקה. אלוהים, זו את! יכולתי לשמוע בקולך שזו את, אבל לא האמנת", הגיבה בת הדודה כשקולה רועד. "אלוהים, יוליאש, הכול בסדר איתך?".

 

יוליה סקריפל: "הכול בסדר, הכול טוב".

ויקטוריה: "אם ייתנו לי ויזה, אני אטוס ביום שני לראות אותך".

יוליה: "אף אחד לא ייתן לך ויזה, ויקה".

ויקטוריה: "טוב, גם אני חושבת ככה".

 

 (צילום: רויטרס) (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

שוטר מחוץ לביתו ב סולסברי בריטניה של המרגל הרוסי רוסיה סרגיי סקריפל שהורעל עם בתו יוליה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

    

כשנשאלה כיצד מרגיש אביה סרגיי, ענתה יוליה, לאחר השתהות קלה: "הכול נורמלי. הוא נח עכשיו, ישן. הבריאות של כולם בסדר, לא קרו דברים בלתי הפיכים". השיחה ארכה דקה ו-47 שניות, והקול של יוליה - אם אכן מדובר בה - נשמע חלש ומתוח".

 

במקביל, שירותי הביטחון בבריטניה אמרו כי הם "מאמינים שהצליחו לאתר את המעבדה הרוסית שייצרה את גז העצבים ששימש למתקפה נגד סרגיי ויוליה סקריפל". כך דווח ב"טיימס" הבריטי.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים