שתף קטע נבחר

מעקב מהאוויר - וסיכול: תיעוד המחבל שחוסל לפנות בוקר

דובר צה"ל פרסם תיעוד שבו נראה מהחבל שחוסל בגבול הרצועה, שהיה בדרכו לבצע פיגוע סמוך לגדר המערכת. לפי הפלסטינים, הוא נשא עליו נשק, רימונים ומטען. צה"ל: "חמאס משחק באש"

 

 

 

צה"ל פרסם תיעוד שבו נראה המחבל החמוש שחוסל בעת שהיה בדרכו לבצע פיגוע לפנות בוקר (בין רביעי לחמישי). לפי גורמים פלסטיניים, שפינו את גופת המחבל, הוא נשא על גופו נשק, רימונים ומטען נפץ. לא היו נפגעים ישראלים בתקרית. 

 

האירוע התרחש לפנות בוקר, אז ירה כלי טיס ירה לעבר מחבל חמוש סמוך לגדר המערכת בצפון רצועת עזה. כארבע שעות לאחר אותה הודעה אמר ל-ynet גורם ברצועה כי צוותי הצלה פלסטינים חילצו גופה מאזור התקיפה - מזרחית לשכונת זיתון בעזה.

 

לפי החשד, המחבל התכוון לבצע פיגוע ירי נגד חיילי צה"ל, אולם לאחר בדיקת גופתו בידי הפלסטינים, התברר שנשא גם רימוני רסס וחגורת נפץ, מלבד רובה הקלאצ'ניקוב. בצה"ל מתייחסים לתקרית כניסיון נוסף מני רבים בשבועיים האחרונים לבצע פיגועי טרור לאורך גבול הרצועה, בחסות הפרות ההמוניות שצפויות להיערך גם מחר במסגרת הנסיונות הפלסטינים לפרוץ את גדר הגבול.

 

"חמאס משחק באש והוא יישא בתוצאות של האירועים הללו שמסירות את המסיכה מכוונותיו האמיתיות - לבצע פיגועי טרור", הזהיר אחר הצהריים דובר צה"ל, תת- אלוף רונן מנליס. "אין לנו שום עניין להפריע להפגנות שמתרחשות בעומק הרצועה".

 

פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה(צילום: רויטרס)

פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

בצה"ל נערכים להפגנות מחר על גבול הרצועה

בשעות האחרונות הסתיימו דיוני הערכות מצב ואישורי תכניות בצמרת צה"ל בהובלת הרמטכ"ל רא"ל גדי איזנקוט, כחלק מהיערכות הכוחות לקראת מחר. בצה"ל נערכים גם עם אמצעים מיוחדים להתמודד עם הצמיגים הרבים שיובערו על ידי הפלסטינים בקרבת הגבול, כמו גם עם שריפות - במידה וייגרמו.

 

תא"ל מנליס הוסיף כי "גם עשן מ-10 אלף צמיגים לא ישנה את התמונה. זה אולי גימיק. אנו מגיעים למחר חזקים ועם כוחות רעננים. חמאס נכשל מבצעית אבל מפרש את התגובה הבינ"ל לפעילותיו כרוח גבית להמשיך במעשיו".

 

בינתיים, ברצועת עזה נמשכות ההכנות לקראת ההפגנות ביום שישי - אז צפויים העימותים על הגדר להגיע לנקודת השיא השבועית. למרות שגורמים ברצועה מצפים לנוכחות מרשימה ונרחבת של מפגינים, הסברה היא שהיקף המחאה לא יגיע לזה של "יום האדמה" בסוף השבוע האחרון - אז הגיעו כ-30 אלף בני אדם ונהרגו 17 בני אדם, שלפחות 11 מהם מוגדרים כפעילי טרור על ידי צה"ל ושב"כ.

 

המחאה ביום שישי הקרוב, שתכונה "שישי הצמיגים", תתמקד בהבערת צמיגים לאורך נקודות החיכוך מצפון הרצועה ועד לדרומה. המטרה של המוחים הפלסטינים היא להפריע לפעילות צלפי צה"ל באמצעות העשן יחד עם שימוש במראות לשם סינוור.

 

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: דו"צ
תיעוד חיסול המחבל מחבל שהתקרב חמוש ל גבול הרצועה רצועת עזה ל פיגוע גדר כוחות צה"ל
צילום: דו"צ
מומלצים