שתף קטע נבחר

"אמרו שיכלאו אותנו": כך מאיים חמאס על מסיעי המפגינים

במסגרת קמפיין "צעדת השיבה", מאלץ ארגון הטרור בעלי חברות אוטובוסים להוביל מפגינים לגדר. האמצעים: איומים, מעצרים ושליחת נהגים מטעם חמאס שישתלטו על האוטובוסים. מתאם פעולות הממשלה בשטחים: "חמאס מפעיל טרור נגד עמו". האזינו להקלטה

 

 

מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, פרסם הערב (ה') בעמוד הפייסבוק שלו בערבית הקלטה ובה נשמע כיצד חמאס כופה על מנהלי חברות האוטובוסים להסיע מפרי סדר ופעילי טרור להשתתף בהפרות הסדר האלימות על הגדר.

 

לפי אלוף מרדכי, "בשיחה שערך קצין תיאום פעולות הממשלה עם נציג של חברת אוטובוסים ברצועה עולה מצג אימים: איומים, מעצרים, והחרמות ואף שליחת נהגים מטעם ארגון הטרור כדי להכריח בכוח חברות הסעים להביא מפרי סדר להפרות סדר אלימות לגדר הביטחון עם ישראל. אלו הן פניו האמיתיות של ארגון הטרור שטוען שהפרות הסדר האלימות הן ספונטניות. חמאס מפעיל טרור גם נגד עמו שלו ויש לנו הוכחות נוספות לכך".

 

"באו, עצרו אותנו והגישו נגדנו תלונה", נשמע אחד מבעלי חברות האוטובוסים אומר לנציג מתאם פעולות הממשלה בשטחים. "אמרו לי: 'אנחנו רוצים לכלוא אותך והביאו נהגים אחרים. הם אמרו שהם רוצים להחרים את האוטובוסים. מה אנחנו אמורים לעשות במצב כזה?".

 

אלוף יואב פולי מרדכי ()
אלוף יואב (פולי) מרדכי

פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

פלסטינים שורפים צמיגים בגבול רצועת עזה (צילום: רויטרס)
(צילום: רויטרס)

התפרעויות בגבול עזה (צילום: AP)
(צילום: AP)

פלסטיני על גמל בגבול רצועת עזה (צילום: AFP)
(צילום: AFP)

ישראל הזהירה את מנהלי חברות האוטובוסים: "אל תסיעו מפגינים"

בשבוע שעבר שיגר מתאם פעולות הממשלה מסר לחמאס בעזה בכלל ולמנהלי חברות האוטובוסים ברצועה בפרט, לבל ישתפו פעולה עם הארגון ויסיעו תושבים לכיוון הגדר במסגרת המחאות שהתקיימו ביום שישי שעבר.

 

בהקלטה שנשלחה לבעלי החברות, נאמר בין היתר כי "כל המתקרב לגבול מסכן את חייו. מבחינתנו, אם חברת האוטובוסים שבבעלותך תיקח חלק ותעביר את המפגינים (לגדר) - אתה ומשפחתם תישאו באחריות באופן אישי". לאחר מכן נאמר לבעלי החברות, כי "אם היו לכם הקלות כאלו ואחרות בעבר - הן יבוטלו".

 

בריאיון לערוץ הטלוויזיה "אל-חורה" אמר אלוף מרדכי: "ננקוט צעדים קשים נגד כל ניסיון של מפגינים להגיע ולנסות לפגוע בגדר הביטחון, או לפרוץ לשטח ישראל". לדבריו, "התגובה הישראלית תהיה חזקה - ולא רק נגד המפגינים. כל האופציות על השולחן".

 

אלוף מרדכי אמר במהלך הריאיון כי צה"ל שיגר אזהרה לחברות האוטובוסים ברצועה, ולפיה "יינקטו צעדים אישיים נגד כל מי שישתמש באוטובוסים כדי להגיע להפגנות האלימות ונגד החברה שבבעלותו". לדבריו, "יצרנו קשר עם יותר מ-20 מנהלים של חברות אוטובוסים שחמאס שילם להם כדי לעודד אנשים שלא רוצים לצאת מהבית ולהשתתף בהפגנות האלימות האלה".

 

 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים