שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  אייפון התפוצץ לעיני המצלמות
  לקוחה של חברת אפל שהגיעה למעבדת סלולר בסין על מנת להחליף סוללה במכשיר האייפון שלה, נפצעה כאשר האייפון התפוצץ על דלפק השירות

  מקרה נוסף של סמארטפון מתפוצץ.

   

   

  לקוחה שרצתה להחליף את הסוללה התקולה לטענתה במכשיר האייפון שברשותה, הגיעה למעבדת סלולר בסין וניגשה לדלפק השירות על מנת לקבל שירות, כך פורסם בניו יורק פוסט. עוד בזמן שהמתינה ליד הדלפק כדי שאיש המעבדה יתפנה אליה, ובזמן שהמכשיר שלה היה מונח על הדלפק, אירע פיצוץ גדול והתלקחות של האייפון, בליווי להבות רבות שגרמו לפציעתה ולפציעתו של לקוח נוסף.

   

  האייפון מתלקח על דלפק השירות (צילום מסך: ניו יורק פוסט)
  האייפון מתלקח על דלפק השירות(צילום מסך: ניו יורק פוסט)

   

  חומרות הפציעה אינן ידועות עדיין אבל מקרה זה מצטרף למקרים רבים של התלקחויות סמארטפונים בקרבת המשתמשים וכאמור גם לפציעתם של משתמשים שונים. אחת הסברות למקרים הרבים של ההתלקחויות לאחרונה תלויה בקדמה הטכנולוגית שמנסה מצד אחד להביא לנו מכשירים דקים ככל שניתן אך מצד שני המטרה של המהנדסים היא לשים במכשיר סוללות גדולות שיספקו זמן שימוש גדול יותר.

   

  נוט 7 שהתלקח (צילום מסך) (צילום מסך)
  נוט 7 שהתלקח(צילום מסך)

   

  הניגוד הטבעי בין עוצמת הסוללה והמרווח לו היא זקוקה על מנת לפזר את החום שהיא מפיצה, מביא למקרים רבים בהם החום לא מספיק להתפזר כראוי ואז הסוללה מתלקחת. זו הסיבה העיקרית לטענתם המומחים לפרשיית הנוט 7 של חברת סמסונג שהורד מפס הייצור והוכרז עליו ריקול לאחר מקרים רבים של התלקחות המכשיר. מחברת אפל נמסר שהנושא נמצא בבדיקה ועדיין לא ברורה הסיבה להתלקחות המכשיר מבחינתם.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים