שתף קטע נבחר

תנאי בבנק הזרע: הפגן נאמנות למפלגת השלטון

בית חולים השייך ל"הרווארד של סין" פתח במבצע לגיוס תורמי זרע, אבל הדגיש כי הם צריכים להיות לא רק בריאים - אלא גם בעלי האידיאולוגיה הנכונה. יש כבר סינים שצוחקים על זה: "האהבה למפלגה הקומוניסטית מתחילה בזרע"

אחד מבנקי הזרע הגדולים ביותר בבייג'ינג מחייב כעת את המבקשים לתרום זרע להצהיר על נאמנותם למפלגת השלטון הקומוניסטית – סימן לכך שסין, שגם כך שמה דגש רב על חינוך אזרחיה לאידיאולוגיה "הרצויה", מרחיבה כעת את מאמצי החינוך שלה עד לרחם.

המרוץ לתרומה: לא מספיק להיות בריא (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
המרוץ לתרומה: לא מספיק להיות בריא(צילום: shutterstock)

הדרישה המוזרה מוזכרת בקמפיין לעידוד תרומת זרע שבו פתח ביום רביעי האחרון בית חולים ממשלתי בבייג'ינג השייך לאוניברסיטה של האליטה הסינית. האוניברסיטה הזו נחשבת ל"הרווארד של סין".

כדי לקבל רשות לתרום זרע בבנק הזה צריכים המתעניינים לא רק שלא לשאת מחלות גנטיות או מחלות מידבקות, אלא גם "להיות בעלי איכויות אידיאולוגיות צלולות". כך נכתב שחור על גבי לבן בהודעה מטעם בית החולים שפורסמה באפליקציית המסרים המיידיים הפופולרית WeChat.

כינוס מפלגת השלטון הקומוניסטית בשנה שעברה (צילום: AP) (צילום: AP)
כינוס מפלגת השלטון הקומוניסטית בשנה שעברה(צילום: AP)

לפי ההודעה, גברים בני 45-20 המעוניינים לתרום זרע חייבים "לאהוב את המולדת הסוציאליסטית, לתמוך בהנהגת המפלגה הקומוניסטית, להיות נאמנים לקו של המפלגה ולהיות אזרחים שומרי חוק והגונים, שאין להם שום בעיה פוליטית".

 

תורמי הזרע יעברו שני סבבים של בדיקות רפואיות, שבהן תבוצע הערכה של איכות הזרע שלהם ושל מצבם הבריאותי הכללי, ומי שיימצאו מתאימים – יקבלו 5,500 יואן (900 דולר). לא צוין כיצד מתכוון בית החולים לוודא שהתורמים עומדים בדרישות הפוליטיות.

סין מתמודדת עם מחסור בתורמים. הצבעה במפלגה הקומוניסטית (צילום: AP) (צילום: AP)
סין מתמודדת עם מחסור בתורמים. הצבעה במפלגה הקומוניסטית(צילום: AP)

בכל רחבי סין הענקית יש רק 23 בנקי זרע, ורבים מהם סובלים זה שנים ממחסור בתורמים. בבנקים אחרים בבייג'ינג, בשנגחאי ובגוואנגז'ו לא נדרשת נאמנות למפלגת השלטון.

 

הקמפיין השנוי במחלוקת, שיימשך עד לסוף חודש מאי, עורר תגובות ברשתות החברתיות בסין. "האהבה למפלגה מתחילה בזרע", כתב משתמש אחד ב-WeChat.

 

בסין חיים כמעט 1.4 מיליארד בני אדם, ו-6.5% מהם חברים במפלגה הקומוניסטית.


פורסם לראשונה 07/04/2018 22:19

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: shutterstock
"האהבה למפלגה מתחילה בזרע"
צילום: shutterstock
מומלצים