שתף קטע נבחר

נפאל: חילוץ מסובך לישראלית שלקתה במחלת גבהים

מסוק חילץ במבצע מורכב תרמילאית ישראלית, שלקתה במחלת גבהים בשמורת טבע בנפאל. כיוון שמדובר באזור האסור לטיסה, בשל הקירבה לגבול עם סין, נדרש אישור כדי לשגר את המסוק

מסוק חילץ אתמול (שבת) במבצע מורכב תרמילאית ישראלית, שלקתה במחלת גבהים ונקלעה למצוקה קשה במהלך טרק בשמורת "מנסאלו" בנפאל. ביחד איתה חולץ גם מטייל מבלארוס, שפונה במצב קשה כתוצאה מסיבוכים של מחלת גבהים.

 

מסוק בנפאל (באדיבות סיטל בינלאומי)
צוות חילוץ. ארכיון(באדיבות סיטל בינלאומי)

 

החילוץ היה מורכב מאוד, כיוון שבאזור שבו טיילה הישראלית בצפון נפאל אי אפשר להפעיל מסוקי חילוץ ללא תיאום עם הצבא בשל הקירבה לגבול עם סין. המבצע התעכב ארבע שעות עד לקבלת האישורים הנדרשים. המטיילת הישראלית בת 23 סבלה ממחלת גבהים. חברה הישראלי הצליח ליצור קשר עם המשפחה באמצעות טלפון לוויני ודיווח שמצבה החמיר.

 

סיטל בינלאומי, חברת החילוץ של "כלל בטוח", דאגה לשלוח אליה מסוק מקומי לאחר שהצליחה להשיג את כל האישורים הנדרשים. המסוק חילץ גם את המטייל מבלארוס כמחווה הומניטארית למרות שלא היה מבוטח בחברה הישראלית, מפני שמצבו היה קשה. המסוק פינה את השניים לקטמנדו שם אושפזו בבית חולים.

 

מנכ"ל סיטל בינלאומי, טוביה ליבנה, מסר כי הצעירה מתאוששת. לדבריו, בשנה האחרונה חולצו במסוקים בנפאל 23 מטיילים ישראלים כתוצאה ממחלת גבהים, כולם באזור ההימלאיה.


פורסם לראשונה 07/04/2018 23:29

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
באדיבות סיטל בינלאומי
האזור ממנו חולצה הישראלית
באדיבות סיטל בינלאומי
מומלצים