שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות

  רחפן חדש לפיקוד העורף: יסייע לאתר לכודים

  גדודי החילוץ של פיקוד העורף צוידו לאחרונה ברחפן שישלח תמונה תלת ממדית של אתרים שייהרסו בשל רעידת אדמה או נפילת טילים, ויעזור לאתר לכודים בחללי אוויר. כמו כן נמצא בפיתוח רחפן שיוכל לתעד את הלכודים מתחת להריסות

   

  הרחפן החדש של פיקוד העורף

  הרחפן החדש של פיקוד העורף

  סגורסגור

  שליחה לחבר

   הקלידו את הקוד המוצג
  תמונה חדשה

  שלח
  הסרטון נשלח לחברך

  סגורסגור

  הטמעת הסרטון באתר שלך

   קוד להטמעה:

  רחפן חדש של פיקוד העורף יסייע להציל חיים במהירות: גדודי החילוץ וההצלה הסדירים של פיקוד העורף צויידו לאחרונה ברחפן חדש, עם מצלמה מתקדמת ותוכנה חדישה. הרחפן יאפשר הפקה אוטומטית של צילום תלת מימדי באתרי ההרס שייגרמו מפגיעות משמעותיות של טילים ורקטות, או כתוצאה מרעידות אדמה.

   

  הרחפן החדש מאפשר סריקה אונליין של תא השטח ויכוון את כוחות החילוץ לנקודות בהן לפי החשד ישנם לכודים, וזאת באמצעות תמונה בשלושה מימדים שמתורגמת באופן מהיר לעזר ויזואלי. הרחפן הוא מתוצרת אזרחית ומסוגל לשהות באוויר במשך כחצי שעה ברציפות.

   

  רחפן שנותן תמונה תלת מימדית של אתרי הרס ()
  צילום מהרחפן החדש של פיקוד העורף

  רחפן שנותן תמונה תלת מימדית של אתרי הרס ()

  רחפן שנותן תמונה תלת מימדית של אתרי הרס ()

  "באמצעות הרחפן החדש אנחנו יכולים להבין את היקף ההרס, התנהגות הקריסה, הנקודות המרכזיות של ההתמוטטות, מוקדי הפגיעה, וכך נוכל להגיע מהר יותר ללכודים", הסביר ל-ynet קצין האג"ם של חטיבת החילוץ, רס"ן עוז ג'ינו. "בשנה האחרונה ביצענו סדרת ניסויים עם חברות אזרחיות לטובת מיפוי תלת מימדי, כאשר המטרה המרכזית של הכוחות שמגיעים לאתר הרס היא לדעת היכן להשקיע ברגעים הראשונים את הכוחות ואמצעי החילוץ, מאחר ולא בכל מקום יהיה לנו מודיעין טוב מהאוכלוסייה. אנחנו מזינים לרחפן החדש תוכנית סריקה ספציפית וכך הכוחות מקבלים תמונה מדוייקת של ההרס".

   

  בפיקוד העורף ציינו כי זמן ההגעה ללכודים הוא קריטי מאחר וגם אלה ששרדו את הקריסה של המבנה, עלולים למות בשעות הראשונות מהתייבשות, פגיעות מעיכה והלם, אם לא יקבלו עזרה. הרחפן החדש מסייע לאתר תוך דקות בודדות את חללי האוויר בין ההריסות, בהם הכוחות יבצעו מרחבי מינהור, דרכם יגיעו ללכודים מבלי לבזבז זמן יקר.

   

  רחפן אחר שנמצא כעת בניסויים ובשלבי פיתוח מתקדמים בפיקוד העורף יהיה קטן יותר ויוכל לחדור לחללי האוויר שבין ההריסות, לצלם את הנעשה בהם בזמן אמת ואף לתקשר עם הלכודים. הניסויים ברחפן זה צפויים להסתיים בקיץ הקרוב ולאחר תהליך של בדיקות נוספות הוא צפוי להיות מבצעי ביחידות פיקוד העורף עד סוף השנה. כיום לכל מפקד פלוגה בפיקוד העורף יש רחפן צמוד שבו נעשה שימוש גם במשימות ביטחון שוטף בגזרות המבצעיות ביהודה ושומרון, עליהן אחראים בשגרה גדודי החילוץ והההצלה.

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים