שתף קטע נבחר

מים ביאליק נבחרה להדליק משואה, אך היא לא יכלה להגיע

הוועדה לבחירת מדליקי המשואה בחרה בה פה אחד, אך צילומי הפרק האחרון בעונה של הקומדיה "המפץ הגדול" מנעו ממנה השתתפות בחזרות לטקס. לפיכך בחירתה בוטלה, והשנה לא ידליק משואה נציג מיהודי מהתפוצות

 
מים ביאליק (צילום: פייסבוק) (צילום: פייסבוק)
מים ביאליק(צילום: פייסבוק)
השחקנית מים ביאליק נבחרה להדליק משואה ביום העצמאות, אך לא תוכל לבסוף לעשות זאת. ביאליק בת ה-39, יהודיה אמריקנית, דוברת עברית וקרובת משפחה רחוקה של המשורר הלאומי חיים נחמן ביאליק, מככבת בימים אלה בסדרת הטלוויזיה "המפץ הגדול". זאת לאחר שכבר הספיקה להפוך לדוקטור למדעי המוח.

 

שרת התרבות והספורט מירי רגב קבעה בשנה שעברה נוהג חדש, ולפיו מדליקים את משואת העם היהודי בתפוצות בטקס בערב יום העצמאות. בשנה שעברה נבחרו שני הראשונים: מיכאל (מייק) סטיינדהרט מייסד תגלית והרב משה חיים (מרווין) הייר מייסד מרכז שמעון ויזנטל.

 

גם השנה הייתה כוונה לבחור זוג מדליקי משואה מבין יהודי התפוצות. משרד התפוצות אף פרסם קול קורא בתיאום עם משרד התרבות שבו קרא לקהילות יהודיות וארגונים יהודיים להציע מועמדים.


ביאליק בסדרה "המפץ הגדול" (באדיבות yes) (באדיבות yes)
ביאליק בסדרה "המפץ הגדול"(באדיבות yes)

בטקס "פיפל צ'ויס" (צילום: Gettyimages) (צילום: Gettyimages)
בטקס "פיפל צ'ויס"(צילום: Gettyimages)

מים ביאליק ביקור ישראל ()
ביאליק בביקור בבית הנשיא בירושלים
 

השנה הועלו כמה שמות מפורסמים כמועמדים ובהם איוונקה טראמפ בתו של נשיא ארה"ב, עו"ד אלן דרשוביץ, השחקנית ברברה סטרייסנד ועוד. ואולם, השם המפורסם ביותר היה ללא ספק ביאליק, שגם שיתפה את אחד הפרסומים על העלאת שמה כמועמדת להדלקת המשואות וכתבה פוסט שבו ביקשה ממעריציה הרבים להמליץ עליה.

 

"אתם אולי לא מכירים את הקטע, אבל בישראל מדי שנה מדליקים משואה בהר הרצל לכבוד יום העצמאות. מתברר ששמי הוזכר כאחת המועמדות, יחד עם אנשים מאוד רציניים. אם תרצו להציע את שמי – אעריך זאת מאוד. זה יהיה עבורי כבוד עצום רק להיות מועמדת לכבוד הגדול הזה", כתבה.

 

בוועדה לבחירת מדליקי המשואות התרשמו מאוד, והחליטו לבחור בה פה אחד. נציג הוועדה התקשר לביאליק בראשית החודש ובישר לה על ההחלטה המשמחת. ואולם, ביאליק הודיעה שלמרבה הצער היא לא תוכל להגיע מאחר שבתאריכים שבהם עליה להתייצב לחזרות לטקס (החל מיום ראשון, 13 בחודש, ועד 18 בחודש, יום הטקס בהר הרצל) היא מחוייבת לצילומי פרק סיום העונה של הקומדיה בכיכובה.

 

בוועדה לא ידעו אם לצחוק או לבכות. גם במשרד התפוצות לא האמינו ועוד ניסו לפנות למפיקי הקומדיה בבקשה יוצאת דופן שיפטרו את ביאליק מהצילומים, אך שם הסבירו שאלה נקבעו שנה מראש.

 

בלית ברירה הוועדה החליטה לבטל את בחירתה של ביאליק ומאחר שכבר לא נותר מספיק זמן להתכנס שוב ולדון במועמד אחר – הוחלט שהשנה לא ייבחר מדליק משואה מבין יהודי התפוצות. 

 

ביאליק ביקרה בחודש שעבר בירושלים והשתתפפה בפורום הגלובלי למאבק באנטישמיות של משרד החוץ והתפוצות. היא אף נפגשה עם הנשיא ריבלין וסיפרה על חוויותיה כשחקנית יהודיה וציונית, כפי שהגדירה את עצמה, ועל הקשיים המתעוררים בתקופה הנוכחית באקלים הבינלאומי של אנטישמיות ואנטי ישראליות הגואים באזורים מסוימים בעולם.

 

"משפחתי עלתה ארצה כשנולדתי והתיישבה באזורים שונים, כך שגדלתי בתודעה ציונית חזקה", סיפרה ביאליק לנשיא. בבית הנשיא היא הצטלמה עם חיילי המזכירות הצבאית וגם לצד פסלו של בנימין זאב הרצל. כמו כן סקרה את תמונותיהם של נשיאי המדינה. 

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: יח"צ עיר דוד
מים ביאליק
צילום: יח"צ עיר דוד
מומלצים