שתף קטע נבחר

ישי רוסלס ז"ל: סלפי משפחתי בשדה התעופה

הוא הגיע ממקסיקו כילד עם משפחתו שהתגיירה, ולא נהג לצלם ולתעד את עצמו. אבל דווקא כשהסיע את אחותו לשדה התעופה, רגע לפני שנפרדו - ישי רוסלס התעקש על תמונה משפחתית, שהפכה לזיכרון האחרון ממנו אחרי שנהרג בתאונת אימונים בצאלים

שלא כמו רוב בני גילו, ישי רוסלס ז"ל לא נהג לצלם ולתעד את חייו בצורה אינטנסיבית. עובדה זו רק הדגישה את המשמעות החריגה שייחס לצילום הסלפי המשפחתי האחרון שיזם בשדה התעופה - צילום שבדיעבד לפחות, אפפה אותו תחושה מוזרה של פרידה.

 

"הייתה לי טיסה מתוכננת ולא ידעתי מי ייקח אותי לשדה", נזכרת אחותו, רבקה רוסלס. "ישי אמר שינסה לצאת מהבסיס כדי לקחת אותי. בהתחלה הוא הודיע לי שכנראה לא מאשרים לו לצאת, אבל אמרתי שאני חייבת להיפרד ממנו - ושאם לא ירשו לו לצאת, אבוא לבקר אותו לפני הטיסה".

 

הסלפי המשפחתי האחרון של ישי רוסלס ז
הסלפי המשפחתי האחרון של ישי רוסלס ז"ל

 

בסופו של דבר, רוסלס הצליח לצאת - והתגייס למשימה המשפחתית ומפגש הפרידה החפוז נערך בנתב"ג ולא בבסיס. ושם צולמה התמונה שתהפוך לזיכרון האחרון ממנו. "הוא אף פעם לא היה מצלם את עצמו או מצטלם, אבל באותו יום הוא רצה שנעשה סלפי. התמונה הזו היא הזיכרון האחרון שלי מאחי. בפרידה שלנו הייתה תחושה שיקרה משהו - או לי או לו. הייתה תחושה של פרידה באוויר. פתאום כשהיינו בשדה, נבהלתי ורציתי לבטל את הטיסה, אך בסוף עליתי על המטוס", מספרת רבקה.

 

משפחת רוסלס עלתה לישראל ממקסיקו בעקבות החלטת הסב להתגייר, ויחד פתחו בחיים בחדשים כיהודים, בארץ. ישי, השני מבין חמשת ילדיהם של אלישבע ואהרון רוסלס, היה רק בן 8 כשעלו לארץ. את תהליך הגיור עברה המשפחה בכוכב יעקב. ישי הצעיר למד תחילה בחינוך הממלכתי-דתי, ובכיתה ד' עבר למערכת החינוך החרדית. בהמשך נקלט בישיבה התיכונית "באר יהודה", ובמקביל סייע לפרנס את המשפחה בעבודות ניקיון.

 

ישי רוסלס ז"ל (צילום: דובר צה''ל) (צילום: דובר צה''ל)
ישי רוסלס ז"ל(צילום: דובר צה''ל)

 

לנער המופנם והשקט הייתה אהבה גדולה לכלי רכב. בגיל 16 כבר רכש את מכוניתו הראשונה, והחל לצבור ידע רב במכונאות. הוא גם חלם להתגייס לצה"ל, ובסיום לימודיו בישיבה התיכונית התנדב לגדוד הנח"ל החרדי "נצח יהודה", המשתייך לחטיבת כפיר.

 

בנובמבר 2011 החל לשרת כלוחם בחטיבת כפיר, ואת תפקידו מילא במסירות אין קץ. בשל אופיו הצנוע והשקט, חששו בפיקוד הבכיר למנות אותו למפקד על חיילים בשטח. אבל רוסלס הצליח להוכיח את עצמו, ובדרכו הנעימה ביסס את מעמדו בקרב חייליו. לאור הנחישות שהוכיח, יצא לקורס קצינים וסיים אותו בהצלחה. לאחר הקורס שב לחטיבה, והתקדם לדרגת סגן ולתפקיד מפקד מחלקה.

 

ב-2 בינואר 2016 השתתף רוסלס בתרגיל בבסיס צאלים. במהלך האימון נורתה פצצת מרגמה בשוגג לעבר הכוח המתאמן. הפצצה נפלה בשטח פתוח, אך אחד הרסיסים פגע בחלק גופו העליון של רוסלס, שאמור היה להשתחרר כחודשיים מאוחר יותר - והוא נהרג במקום.

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים