שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  הוסף כתבה
  הכי מטוקבקות
   זירת הקניות
   זרים איכותיים במקום שתי קבוצות
   בבסיס הרעיון של מכבי תל אביב יש דברים נכונים, אבל אין בכלל מחשבה. איזה ישראלי ירצה להגיע למכבי רק בשביל לשחק בליגה?
   מכבי ת"א החליטה להרים את הכפפה ולבנות בשנה הבאה מכבי א' ומכבי ב'. האמת? בצדק. במשך שנים נקבעו חוקים שכל מטרתם להצר את צעדיה בליגה הישראלית, וחוקים אלו משפיעים באופן ישיר על דרכה ביורוליג. רוצים הוכחות? בבקשה - החוק הרוסי לא קידם במאומה את השחקן הישראלי, אלא רק גרם לשחקן הישראלי להיות יקר יותר, חוק הזרים פוגע שוב ושוב בכל הקבוצות הישראליות באירופה, מה שיפגע לאורך השנים בשחקן הישראלי שלא יתנסה במפעלים האירופיים, חוק הצעירים לא בדיוק עוזר לישראל במפעלים האירופיים השונים והפיינל פור לוקח את הכדורסל הישראלי לאחור.

    

   מכבי צודקת שהיא נלחמת נגד החוקים האלה, אבל בכל מלחמה צריכה להיות קצת מחשבה. בבסיס הרעיון של שתי קבוצות יש דברים נכונים, אבל אין בכלל מחשבה. 8 זרים בכירים+3 זרים בינוניים? מאיפה יגיע הכסף? ואם הוא כבר קיים, לא עדיף להביא מעט זרים איכותיים במקום 11 בינוניים? שחקנים ישראלים בלבד במכבי ב'? איזה ישראלי ירצה להגיע למכבי רק בשביל לשחק בליגה? 2 צוותי אימון? שוב, לא חבל על הכסף? אפשר באותו כסף להביא שחקנים איכותיים יותר.

    

   שמעון מזרחי מאוכזב (צילום: ראובן שוורץ)
   שמעון מזרחי מאוכזב(צילום: ראובן שוורץ)

    

   לכן אני מציע להנהלת מכבי - קחו את הכסף שתיכננתם להשקיע בפרויקט הזה ופשוט תבנו קבוצה אחת ליורוליג. 9 זרים איכותיים ברמה גבוהה (לא צריך

   12 פדרמן, מספיק 9). ומה עם הליגה? מאוד פשוט - 5 ישראלים צעירים רעבים וזולים (זוסמן, נמרוד לוי וכו') שיהיו הבסיס של המשחקים בליגה, מחוזקים כל שבוע בשלושה זרים שמשחקים ביורוליג. עיקר המשקל בליגה יהיו הישראלים. ופירורי דקות לזרים, שגם ככה משחקים ביורוליג. המאמן יהיה אחראי על האימונים בכללותם, כאשר עוזר המאמן יעבוד יותר צמוד עם הישראלים ויהיה אחראי על אימון הקבוצה לליגה. זה דורש שיתוף פעולה מלא בין שני המאמנים, אבל יכול ליצור מכבי קטלנית, הן לליגה והן ליורוליג.

    

   מכבי תהפוך להיות כר פורה לישראלים בליגה, תהיה קבוצה עם ישראלים שקל וכיף להזדהות איתה, והם ירצו להגיע כי יקבלו דקות ולאט לאט ישתדרגו ליורוליג. ואפילו יהיה סיכוי להגיע לשלבים המאוחרים ביורוליג. קבוצה אחת, מאמן אחד, עוזר מאמן אחד, ישראלים רעבים וזרים איכותיים. ובא לציון גואל.

    

   לפנייה לכתב/ת
    תגובה חדשה
   הצג:
   אזהרה:
   פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
   מומלצים