שתף קטע נבחר

עושים טוב בכל העולם: יום מעשים טובים הבינלאומי 2018

100 מדינות השתתפו באלפי פרויקטים למען החברה והסביבה: יום מעשים טובים מרחיב את מעגלי עשיית הטוב בעולם עם מיליוני בני אדם שהשתתפו השנה באלפי פרויקטים ברחבי העולם. היום הייחודי הזה אף זכה למדליית הערכה מנשיא איטליה

 

 

מיליוני בני אדם השתתפו ביום מעשים טובים הבינלאומי שהתקיים ב-100 מדינות ברחבי העולם וכלל אלפי פרויקטים למען החברה, הקהילה והסביבה. בין המדינות המשתתפות: ארה"ב, מקסיקו, גאנה, טייוואן, פורטוגל, פולין, איטליה, פנמה, יוון וארגנטינה.

 

זו השנה החמישית ברציפות שיום מעשים טובים הבינלאומי אף סגר את המסחר בנאסד"ק והזמין את הקהילה העסקית הבינלאומית להשתתף.

יום מעשים טובים בפורטוגל
יום מעשים טובים בפורטוגל

יום מעשים טובים בנפאל
יום מעשים טובים בנפאל

עושים טוב למען האחרים במולדובה
עושים טוב למען האחרים במולדובה

"כל מה שצריך כדי להיות חלק מיום מעשים טובים, הוא הרצון לעשות טוב ולתת מעצמך למען אחרים", אמרה אשת העסקים והפילנתרופית שרי אריסון, יוזמת יום המעשים הטובים. "יום מעשים טובים החל בישראל לפני כ-12 שנים ומאז חצה גבולות והפך ליום בינלאומי מאחד בזכות הרעיון הפשוט שעומד בבסיסו – כל אחד יכול לעשות מעשה טוב קטן או גדול למען הזולת, כל אדם יכול להתחבר ליום הזה ולקחת בו חלק".

עושים טוב במאלווי
עושים טוב במאלווי
 

הנה דוגמה לכמה מפעילויות מרכזיות שהתקיימו בים מעשים טובים 2018 ברחבי העולם:

 

רומא, איטליה: כ-100 אלף מתנדבים עשו טוב במגוון פעילויות בעיר ומרתון רומא הנודע הזניק את הרצים לטובת מעשים טובים

עושים מעשים טובים ברומא
עושים מעשים טובים ברומא
 

טייוואן: בתמיכת משרד החוץ וארגונים מקומיים, כ-100,000 אנשים לקחו חלק במספר רב של פעילויות, כולל ניקיון פארקים, מירוץ טוב בלילה ומתן תרומות דם.

יום מעשים טובים בטאיוון
יום מעשים טובים בטאיוון
 

ברזיל: בסאן פאולו ובריו דה ג'ניירו התקיימו מופעים, אירועי בידור, ומגוון רב של פעילויות בהובלת מספר עמותות וארגונים. בכל רחבי ברזיל לקחו חלק ביום זה 100,000 אנשים, אשר השתתפו ב-500 פרויקטים.

יום מעשים טובים בברזיל
יום מעשים טובים בברזיל
 

גאנה: למעלה מ-5,000 מתנדבים נפגשו בבירה אקרה, כדי לעשות טוב ברחבי העיר, עם דגש מיוחד על חינוך סביב נושאים כמו הגירה, אלימות, ובניית קהילה.

 

מקסיקו: פעילויות של עשיית טוב התקיימו ברחבי המדינה, כולל אירועי שיא גדולים במקסיקו סיטי, חליסקו, מונטריי, גוודלחרה, ועוד ערים, עם אירועים מוסיקליים ויריד שמטרתו להדגיש את פעילותם של ארגונים מקומיים למען הקהילה והציבור.

 

האיים הקריביים: יום מעשים טובים התקיים תחת הכותרת "זורעים שלום". יוזמה זאת נועדה להעביר מסר כי על ידי זריעת זרעים נכונים בליבם של צעירים, ניתן יהיה לפתוח נתיב ליצירת שלום ולשמירתו. מאות אנשים לקחו חלק ביום זה.

מעשים טובים בהודו
מעשים טובים בהודו
 

ארה"ב: יום מעשים טובים התקיים בכל 50 הארצות, באמצעות שיתופי פעולה עם ארגונים ועמותות ברחבי המדינה. בעמותת NBC Cares למשל התמקדו במדיה החברתית באמצעותה שיתפו ועודדו אנשים לתמוך ביום זה, בעוד שארגונים מוכרים גדולים נוספים התמקדו בהתנדבות, כגון IAVE, Points of Light, ו-United Way שקיימו פרויקטים בהם חבריהם הוזמנו לעשות מעשה טוב.

יום מעשים טובים במולדובה
יום מעשים טובים במולדובה
 

יום מעשים טובים מנוהל על ידי עמותת רוח טובה שמציעה מגוון דרכים לעשות טוב ולהתנדב, כל השנה. השנה צוין בישראל ב-13 במרץ והשתתפו בו למעלה מ-2 מיליון אנשים שיצאו לעשות טוב באלפי פרויקטים מדן ועד אילת.

יום שכולו טוב בבהאמאס
יום שכולו טוב בבהאמאס
  

 

יום מעשים טובים הוא פרויקט הדגל של עמותת "רוח טובה", המרכזת את כל הזדמנויות ההתנדבות בישראל במקום אחד, והפך כבר למסורת, והשנה אף הגיע לשיא מספר המשתתפים. 

 

הרעיון המרכזי מאחורי ייסודו של "יום מעשים טובים", הוא שכל אדם יכול לעשות מעשה טוב למען הזולת, מעשה טוב גדול או קטן, שמסייע לאחר, משמח אותו, משפר את חייו ומהווה דוגמה לאופן שבו העולם שלנו יכול להיראות כל יום בשנה. אלא שהניסיון מלמד כי בעקבות היום הזה, שמעלה למודעות את הפשטות שבעשיית הטוב, אנשים רבים מבקשים להתנדב באופן קבוע.

 

רוצים לעשות טוב כל השנה? מצאו את ההתנדבות שמתאימה לכם - וצאו לדרך

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
רוח טובה
יד שרה
כיתבו לנו
מומלצים