שתף קטע נבחר

אתם שיתפתם
  זירת הקניות
  הסוכן שהפיל את בנו של דומרני תועד מאיים: "אני פסיכופת, אמרר לך את החיים"
  חודשיים אחרי שניסים דומרני וארבעה צעירים נוספים הואשמו בין היתר בחטיפת סוכן משטרתי סמוי, קבע בית המשפט המחוזי בבאר שבע כי "קיימת חולשה בתשתית הראייתית". בהקלטה שהגיעה לידי ynet נשמע הסוכן מאיים על אדם אחר במהלך הפעלתו: "אני אזיין אותך, אשפוך אותך"

   

   

  התיק נגד בנו של ראש ארגון הפשע נקלע לקשיים: בית המשפט המחוזי בבאר שבע קבע השבוע כי "קיימת חולשה מסוימת בתשתית הראייתית" בתיק שבו מואשם ניסים (נינה) דומרני, בנו של שלום דומרני, בעבירות של חטיפה, סחיטה באיומים וסחיטה בכוח. הקלטות שהגיעו לידי ynet חושפות כי סוכן משטרתי, שעליו מתבסס כתב האישום, תועד בעצמו מאיים במהלך הפעלתו.

   

  לפי כתב האישום, שהוגש בפברואר לבית המשפט המחוזי בבאר שבע נגד בנו של ראש ארגון הפשיעה וארבעה נאשמים נוספים (ליאור ואליעזר גטה, ניסים חכמון ומאור אלחרר), דומרני הבן תקף את הסוכן המשטרתי בסטירות ובאגרופים משום שאיחר בהחזרת תשלומי הלוואה. בנוסף צוין באישום כי שניים מהנאשמים לקחו את הסוכן לסיבוב ברכב כדי לגבות את החוב של דומרני, ובמהלך הנסיעה קפץ הסוכן מהרכב מאחר שחשש לחייו.

   

  הסוכן המשטרתי הופעל על ידי היחידה המרכזית של מרחב לכיש. מדובר ב"חייל" של דומרני שהחליט לחצות את הקווים והחל לאסוף ראיות נגד הנאשמים. לפי כתב האישום, הסוכן לווה מדומרני הבן כ-70 אלף שקל והתחייב להחזיר לו ריבית חודשית בסך 6,750 שקל עד להחזרת כל הקרן במלואה, בתשלום אחד.

  ניסים (נינה) דומרני ()
  ניסים (נינה) דומרני

  האב שלום דומרני (צילום: חיים הורנשטיין) (צילום: חיים הורנשטיין)
  האב שלום דומרני(צילום: חיים הורנשטיין)

  באחת מההקלטות שהגיעו לידי ynet נשמע הסוכן הסמוי מאיים על אדם אחר שאינו נמנה עם הנאשמים בתיק החטיפה. השיחה המדוברת התקיימה במהלך הפעלתו של הסוכן, אולם לא ברור מתי הדברים נאמרו ולמי הם היו מכוונים. "אני בן אדם פסיכופת יא בן זונה", תועד הסוכן. "אני אזיין אותך יא בן זונה. אני מוריד אותך על הרצפה, על הרגליים ואחרי זה אני גם אתפוס אותך יא בן שרמוטה אחד. אני אמרר לך את החיים, אני אשפוך אותך".

   

  השבוע ניתנה בבית המשפט המחוזי בבאר שבע החלטה בנוגע לבקשת הפרקליטות להאריך את מעצרם של ארבעה מבין הנאשמים, ובכללם דומרני הבן, עד תום ההליכים נגדם. השופט נאסר אבו טהה הורה לשלוח את הנאשמים לקבלת תסקיר לשירות המבחן, שיבחן היתכנות של חלופת מעצר. אם התסקיר בעניינם של ארבעת הנאשמים יהיה חיובי - ניתן יהיה לשחרר אותם בהמשך המשפט למעצר בית בתנאים מגבילים. הנאשם מאור אלחרר כבר שוחרר בתנאים מגבילים.

   

  בהתייחסו לתיק עצמו ציין השופט אבו טהה כי "נחה דעתי כי אכן קיימת חולשה בתשתית הראייתית". עם זאת הוא הוסיף כי "איני סבור כי יש בחולשה זו כדי לשמוט את הקרקע מתחת לתשתית כולה". השופט ציין עוד כי טיעוני הסנגורים, שגרסו כי אין מדובר בחטיפה, אינם משוללי יסוד ובחלקם נתמכים בדברי הסוכן.

   

  עו
  עו"ד בן שבת כץ

  עו"ד בן נתן (צילום: ניצן דרור) (צילום: ניצן דרור)
  עו"ד בן נתן(צילום: ניצן דרור)

  כפי שכבר דווח בעת הגשת כתב האישום, דומרני הבן שוחח עם הסוכן המשטרתי לאחר החטיפה שבמהלכה החליט לקפוץ מהרכב במהלך נסיעה. בתיעוד השיחה נשמע דומרני אומר לסוכן: "אתה בא לפגוש אותי, קופץ מהאוטו. אתה יודע איזה פוגע זה? אתה יודע מה אני מרגיש? כאילו אני איזה רדאר". הסוכן השיב לו: "אני יודע אחי, והלכתי, באימא שלי, חשבתי בלילה אחי".

   

  במהלך השיחה ציין דומרני הבן מה אמר לאחד הנאשמים לאחר שהבין שהסוכן קפץ מהרכב: "קפצת חומה... הוא בא אליי... אתה יודע מה אמרתי לו? 'חתיכת קוקסינל, יא בן זונה, איך בן אדם מצליח לברוח לך יא זונה?' הוא הוריד את הראש, עוד שנייה בכה לי, אז אתה בא ואומר לו 'קפץ לי', את יודע מה עשית לו בראש אחי?"

   

  הסוכן ניסה להתגונן: "לא חשבתי על זה ככה, אבל תדע לך, קפצתי להם מהאוטו. עזוב שלא שיקרתי אותך אח שלי, רצית לפגוש אותי ולא באתי לפגוש אותך אח שלי. לא מתקבל על הדעת". דומרני הגיב: "ברור שלא". הסוכן: "לא מקבל אח שלי, אם אני חבר שלך. חשבתי על הדברים שאמרתי לי. אם אתה חבר שלי, למה אתה לא בא לפגוש אותי. בספר תורה, הנה בקדוש ברוך הוא, אמרתי לעצמי 'וואלה, הוא פגוע ממני'".

   

  סנגוריתו של דומרני הבן, עו"ד רויטל בן שבת כץ, מסרה בתגובה כי "לאחר הטיעונים שהצגתי, קבע בית המשפט כי קיימת חולשה בראיות הנוגעות לעבירת החטיפה. מדובר בתיק עם סוכן בעייתי בלשון המעטה, אשר חוסר מהימנותו יתברר בתיק העיקרי. לטעמי, לא רחוק היום שבו יתברר כי שוב טעתה המשטרה וכי לא כל אמצעי מקדש את המטרה". עו"ד נס בן נתן מייצג נאשם אחר.

   

  המשטרה: "הפעלת הסוכן הובילה לאישום"

  מהמשטרה נמסר בתגובה: "עם סיום הפעלת הסוכן והחקירה המשטרתית, הוגש על ידי הפרקליטות כתב אישום בגין סחיטה בכוח, סחיטה באיומים וחטיפה. בכל הנוגע להפעלת הסוכן נבהיר כי סוגיות הנוגעות להפעלת סוכנים מנוהלות באופן מוקפד וסדור ונידונות על שולחנם של הגורמים הבכירים והמוסמכים לכך במשטרה ובפרקליטות. גם במקרה זה הפעלת הסוכן הובילה להגשת כתב אישום חמור בגין חטיפה, סחיטה ואיומים.

   

  "מטבע הדברים לא נפרט בדבר הפעלת סוכן זו או אחר, אולם נציין כי המאבק הנחוש והמתמשך של רשויות האכיפה בפשיעה החמורה והמאורגנת הניב תוצרים חסרי תקדים, ובכללם: חשיפת עבירות חמורות ומניעתן, חשיפת עבריינים, ביסוס הראיות נגדם, הרחקתם ופגיעה בתשתית הכלכלית המאפשרת את פעילותם וניזונה ממנה. בכל הנוגע להליך המשפטי המתנהל בימים אלו - יש לפנות לפרקליטות המנהלת את התיק בבית המשפט".

   

  גורמים בפרקליטות מיינו כי עיקר התיק נסוב סביב הסחיטה באיומים. הם הוסיפו כי "בית המשפט שלח את הנאשמים לקבלת תסקיר, ולאורך החלטתו ציין בית המשפט כי סוגיית מהימנות הסוכן נוגעת לתיק העיקרי. לגבי הפעלתו של הסוכן, ככל שהיה מעורב באירוע במהלך ההפעלה עצמה - ככל הנראה לא מדובר בדברים משמעותיים דיים שעולים לכדי הפרת ההסכם עמו".

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים