שתף קטע נבחר

ראש העיר דבלין נכנס לארץ והגיע לרמאללה למרות צו שהוציא דרעי, נשקל גירושו

יום לאחר שעיריית דבלין החליטה לגרש את שגריר ישראל מתחומה, הודיע שר הפנים כי ימנע את כניסת ראש העיר לנתב"ג בדרכו לרמאללה. אלא שהוא נכנס בגלל בלבול בשם

ראש העיר דבלין הלורד מישל מק דונצ'ה, שהוביל החלטה לגירוש שגריר ישראל מתחומי עירו, נחת בנתב"ג והגיע לכנס ברמאללה כאורח הרשות הפלסטינית - למרות צו איסור כניסה שהוצא לבקשת שר הפנים, אריה דרעי. מבדיקה התברר שנכנס בגלל בלבול בשם. במהלך היום יבדקו כיצד ניתן לגרשו.

מייקל מאק דונצ'ה ()
ראש העיר דבלין דונצ'ה
 

דרעי אמר בהתייחסו לראש העיר של בירת אירלנד כי "הוא פועל בכל דרך אפשרית נגד ישראל. הוא יזם גינויים נגדנו והוביל אתמול החלטה לגרש את השגריר שלנו באירלנד. כעת הוא רוצה להיכנס לשטחי הרשות הפלסטינית כדי להמשיך להסית ולפגוע בישראל. הוריתי למנוע את כניסתו כדי לא לאפשר לו לפגוע במדינה. אמשיך להפעיל את סמכותי נגד כל מי שינסה לפגוע במדינת ישראל, כולל אנשי ציבור בכירים".

 

ההחלטה של השר דרעי התקבלה בעקבות המלצה של המשרד לנושאים אסטרטגיים. משרד החוץ קבע שאין מניעה מדינית למנוע את כניסתו של ראש העיר.

שר הפנים דרעי (צילום: AFP) (צילום: AFP)
שר הפנים דרעי(צילום: AFP)

ממשרד החוץ בירושלים נמסר בתגובה לגירוש השגריר הישראלי: "עיריית דבלין אימצה החלטה מבישה ומגוחכת, ברוח ערכי השנאה של חמאס ודומיהם. לא מתקבל על הדעת שעיריית בירה של מדינה החברה באיחוד האירופי תאמץ החלטה שכל כולה חרם, שנאה וגזענות. אנו מצפים לגינוי אירי נחרץ להחלטה בזויה זו".

 

דובר משרד החוץ עמנואל נחשון צייץ: "החלטת מועצת העיר דבלין לקרוא לגירוש שגריר ישראל היא שטות גמורה, ראויה לדיקטטורות אפלות. זוהי אנטישמיות נמוכה, לא מה שאתה מצפה מבירתה של מדינה חברה באיחוד האירופי".

 

"ירושלים - מקום בעל חשיבות עצומה לפלסטינים" 

דונצ'ה עומד בראש מפלגת השין פיין במועצת העיר ויום לפני שהמריא לישראל קיבלו חברי מועצת העיר דבלין החלטה הקוראת לממשלת אירלנד לסלק את שגריר ישראל באירלנד מהמדינה כמחאה על הריגת המפגינים הפלסטינים באזור גבול רצועת עזה. ההחלטה הצהרתית בלבד ואין לה משמעות מעשית.

 

ראש העיר דבלין גם גינה את ההחלטה של הממשל בארה"ב להעביר את השגרירות האמריקנית לירושלים, ואמר כי מדובר בצעד שמהווה מכשול חמור בדרך לשלום, הפיוס והצדק בפלסטין ובישראל.

 

הוא הודיע שייסע לרמאללה כדי להכיר בכך שמזרח ירושלים תהיה בירתה המיועדת של המדינה הפלסטינית תחת פתרון שתי המדינות, שהוכר על ידי הקהילה הבינלאומית אך נמנע לדבריו על ידי ממשלות ישראל. "ירושלים היא מקום בעל משמעות תרבותית ודתית עצומה לאנשים בכל רחבי העולם, כולל באירלנד. זה, כמובן, מקום בעל חשיבות עצומה לעם הפלסטיני", אמר ראש העיר.

 

דונצ'ה גם אמר שהחליט להגיע לרמאללה "כדי להביע סולידריות עם הפלסטינים שסובלים מאלימות מצד כוחות ישראלים כפי שראינו באחרונה בעזה בירי לעבר מפגינים".

 

מועצת העיר דבלין גם אימצה החלטה הקוראת להחרים את חברת HP, מאחר ש"הטכנולוגיה שלה בשימוש ממשלת ישראל במחסומים בשטחים" וכי היא "משמשת לכרטיסי זיהוי ולמערכות ימיות שמאפשרות לישראל לכפות אפרטהייד על העם הפלסטיני".

 

בחודש מאי אשתקד אישרה מועצת העיר דבלין להניף דגל פלסטין מעל בית העירייה למשך חודש ימים, לאות הזדהות עם העם הפלסטיני ש"סובל מאפרטהייד ברוטאלי ובמלאת 50 שנה לכיבוש". ישראל טענה שמדובר בדגל לבן של כניעה לארגון הטרור, השנאה והסחיטה וכי אירלנד הפכה לגיס חמישי של האיסלאם הקיצוני ושנאת ישראל באירופה.


פורסם לראשונה 10/04/2018 21:21

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים