שתף קטע נבחר

מטען הופעל על דחפור צה"לי בגבול עזה, אין נפגעים; טנקים ירו בתגובה

התקרית כוונה לדחפור די-9 של צה"ל שהיה בפעילות שגרתית בשטח הישראלי מערבית לגדר. לא היו נפגעים או נזק. בתגובה הותקפו שלוש עמדות תצפית של חמאס. צה"ל: "לא נאפשר לארגון להפוך את הגדר למרחב עימות"

 

 

תקרית על הגדר ברצועת עזה: מטען הופעל הבוקר (יום ד') על כוח צה"ל בגבול הרצועה, מזרחית לשכונת סג'עיה באזור הסמוך למעבר קרני. לא היו נפגעים ולא נגרם נזק. מקורות פלסטיניים מדווחים על ירי טנקים של צה"ל לעבר שלוש עמדות תצפית מזרחית לשכונת זיתון בעיר עזה.

 

המטען הופעל על דחפור די-9 של צה"ל שעסק בפתיחת ציר שגרתית מערבית לגדר, בצדה הישראלי. לא נגרם גם נזק לפי צה"ל. עוד לפי הצבא, לא בוצע ירי לעבר הכוח. 

 

התקרית התרחשה במרחב שבו התרחשו רוב אירועי הנחת המטענים באוגדת עזה בחודשים האחרונים. מעבר קרני, שנמצא בשטח הישראלי אך מערבית לגדר המערכת, נטוש זה שנים אך לא נהרס, ולשטחו חדרו בשבועות האחרונים פלסטינים שהציתו תשתיות ישראליות וברחו חזרה.

 

מצה"ל נמסר כי הותקפו "מספר מטרות של ארגון הטרור חמאס. צה"ל רואה בחמאס אחראי לכל אירוע המתרחש ברצועה וממנה ולא יאפשר לארגון הטרור להפוך את מרחב הגדר למרחב עימות".

 

  

אחרי תקיפת צה"ל בסג'עייה:

רצועת עזה ()

רצועת עזה ()

רצועת עזה ()

רצועת עזה (צילום: רועי עידן)
ירי התגובה של צה"ל, הבוקר(צילום: רועי עידן)

רצועת עזה (צילום: רועי עידן)
גבול ישראל עזה. הבוקר(צילום: רועי עידן)

 

 

תושבים בגזרה - משני צדי הגדר - דיווחו כי הם שומעים צרורות ירי ופיצוצים של פגזי טנקים. למרות התקרית לא ניתנו הנחיות מיוחדות לתושבים או לחקלאים בעוטף עזה. אחד החקלאים סיפר ל-ynet: "היה פיצוץ אדיר. ישבתי במשרד וכל החלונות רעדו. זה היה חריג".

 

למעט חדירת תושבים פלסטינים דרך הגדר, זוהי התקרית המשמעותית ביותר בדרום בימים האחרונים מאז ההפגנות ההמוניות והצתות הצמיגים במסגרת אירועי "צעדת השיבה" ביום שישי האחרון.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רועי עידן
גבול ישראל-עזה, הבוקר
צילום: רועי עידן
מומלצים