שתף קטע נבחר

בשורה לנכים: לא יצטרכו להמתין לתג חניה בעת החלפת רכב

עד כה נתקלו זכאים לתו נכה בבעיה לפני הרישום של מכונית חדשה: המתנה לתג החדש שלמעשה הגבילה את האפשרות שלהם לנהוג. אבל לפי נוהל חדש, מעתה תספיק להם הודעה למשרד התחבורה כדי לעדכן פרטים

 

אילוסטרציה  (צילום: shutterstock) (צילום: shutterstock)
אילוסטרציה (צילום: shutterstock)

פרסום ראשון - בשורה לעשרות אלפי בעלי תג חניה לנכה. אחרי הפרסום ב-ynet בנושא בחודש שעבר, מיום ראשון הקרוב נכים לא ייאלצו עוד להמתין עד לקבלת תג חדש עם החלפת כלי הרכב שברשותם, משום שעל התגים החדשים שיונפקו לא יצוין מספר רישוי של כלי רכב ספציפי. לפיכך תספיק הודעה למשרד התחבורה כדי שהחלפת מספר המכונית תתעדכן.

 

בחודש שעבר פרסמנו כי בשל עיכובים בירוקרטיים נאלצים נכים לחכות שבועות ואף חודשים עד שהם מקבלים תג חדש לאחר שהחליפו רכב. בזמן זה הם לא היו יכולים לחנות בחניית נכים, שפעמים רבות השימוש בה הוא הדבר היחיד שמאפשר להם להתנייד במרחב הציבורי. בנוסף, הורים לנכים לא היו יכולים בתקופה זו להסיע את ילדיהם במכונית המשפחתית.

 

עד כה הם נדרשו להנפיק מחדש תג הכולל את מספר הרישוי של כלי הרכב החדש. לצורך כך היה עליהם להגיש בקשה במשרד התחבורה, והתגים, שמיוצרים בבית דפוס בקיבוץ בארי שבעוטף עזה, נשלחו בדואר. אולם לעיתים הגעת התגים החדשים ארכה זמן רב.

 

כעת, כאמור, הנוהל ישתנה על פי הנחייה של שר התחבורה והמודיעין ישראל כץ. "ההסדר החדש יקל באופן משמעותי על ציבור הנכים הזכאים לתג חניה לנכה, וימנע ביורוקרטיה מיותרת ועוגמת נפש לרבים מהם", אמרה מנכ"לית משרד התחבורה, קרן טרנר-אייל.

 

אכיפת חניית הנכים מבוצעת באמצעות פקחים המתבססים על מספרי הרישוי המצוינים על גבי תג הנכה, והם מצליבים אותם מול מאגר כלי הרכב הזכאים של משרד התחבורה. בעקבות הנוהל החדש של משרד התחבורה תתאפשר לפקחי החנייה של הרשויות המקומיות גישה ישירה למאגר כלי הרכב הזכאים לתג נכה.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים