שתף קטע נבחר

אישום: תושב ב"ש תועד מתעלל בכלבתו

כתב אישום הוגש נגד תושב באר שבע אחר שתועד מכה את כלבתו והטיח את ראשה בקרקע בעוצמה מספר רב של פעמים. במשרד החקלאות טענו כי שתי כלבותיו הוחזקו עם זמם בבית דבר שמנע מהן אפשרות לשתות ולאכול כמתחייב בחוק. הכלבות נלקחו לטיפול וטרינרי

 

 

משרד החקלאות הגיש כתב אישום נגד תושב באר שבע בעקבות תלונה ותיעוד של הצעיר בועט בכלבתו, מטיח את ראשה בעוצמה ברצפה.

 

בעקבות התלונה, יצאו פקחי משרד החקלאות עם שוטרי תחנת באר שבע אל ביתו של החשוד במעשים. הוא נעצר בגין התעללות חמורה בכלבה בניגוד לחוק צער בעלי חיים.  

 

תושב באר שבע מתעלל בכלבה בחצר הבית (צילום: משרד החקלאות)
תושב באר שבע מתעלל בכלבה בחצר הבית(צילום: משרד החקלאות)

 

במשרד החקלאות דורשים עונש מאסר בפועל

מכתב האישום עולה כי הנאשם גידל שתי כלבות מעורבות בשם ניקי ולוסי. בחודש שעבר הוא התעלל והתאכזר אליהן בניגוד לחוק. על פי כתב האישום, הוא חבט את ראשה של לוסי הכלבה בקרקע בעוצמה רבה מספר רב של פעמים, היכה בה בידיו וברגלו, היכה בפניה למרות יללות הכאב של הכלבה.

 

בנוסף, בעת שהוחזקו הכלבות בביתו הן צויידו בזמם על הפה ובכך נמנעה מהן אפשרות לשתות מים ולאכול מזון. לא סופק להן מזון ומים בכמות ובתדירות הדרושה לקיומן כמתחייב בחוק. בכתב האישום צויין כי הנאשם גידל את הכלבות במתחם בו לא נשמרו תנאי ניקיון נאותים, דבר שגרם לטענת פקחי משרד החקלאות, להצטברות של הפרשות.

 

בעת מעצר הנאשם, הכלבות נתפסו על יד פקחי המשרד והווטרינר העירוני של עיריית באר שבע והועברו למתקן מוגן של משרד החקלאות שם ניתן להן טיפול וטרינרי והן נמצאות בהליך שיקום.

 

הנאשם הגיש בקשה אל בית משפט השלום בבאר שבע לקבל את חיו המחמד בחזרה לחזקתו. במשרד החקלאות הביעו התנגדות לבקשה שנידונה בימים אלו בבית המשפט.

 

בכתב האישום נכתב כי "במעשיו ובמחדליו, עינה הנאשם את הכלבות, התעלל בהן והתאכזר אליהן, שלא כדין, החזיק הנאשם את הכלבות מבלי שסיפק להן את צורכי מחייתן, מבלי שדאג לבריאותן ולמניעת התעללות בהן".  במשרד החקלאות פנו אל בית המשפט בבקשה להגביל את הנאשם מהחזקת בעלי חיים, בנוסף לבקשה להטיל על הנאשם עונש מאסר בפועל.

 

שר החקלאות ופיתוח הכפר, ח"כ אורי אריאל ציין בתגובה למקרה ההתעללות כי "משרד החקלאות לא מהסס להגיש כתבי אישום כנגד המפרים את החוק ופוגעים בבעלי חיים באכזריות שכזו".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: משרד החקלאות
תושב באר שבע מתעלל בכלבה
צילום: משרד החקלאות
מומלצים