שתף קטע נבחר

יו"ר בית הנבחרים ראיין החליט לפרוש

לרפובליקני הבכיר בקונגרס נמאס מהפוליטיקה: דוברו של פול ראיין סיפר שהוא יעזוב את תפקידו אחרי בחירות האמצע בנובמבר. בין הסיבות לפרישה: המיצוי שאחרי העברת רפורמת המס והתסכול מטראמפ

יו"ר בית הנבחרים האמריקני פול ראיין, הרפובליקני הבכיר בקונגרס, החליט שלא להתמודד בבחירות האמצע שיהיו בנובמבר.

 

דוברו של ראיין אישר את הדיווחים בארה"ב שהוא יפרוש בינואר מתפקידו. "הבוקר סיפר ראיין לעמיתיו שזו תהיה השנה האחרונה שלו כחבר בבית הנבחרים. הוא ישלים את כהונתו ויפרוש בינואר", אמר הדובר. "אחרי כמעט 20 שנה בבית הנבחרים הוא גאה בכל מה שהשיג, ומוכן להקדיש יותר זמן לאשתו ולילדים".

 (צילום: EPA) (צילום: EPA)
(צילום: EPA)

בחודשים האחרונים פורסמו דיווחים על פרישה אפשרית של ראיין. בדצמבר דיווח "פוליטיקו" שראיין אמר למקורביו שהוא רוצה לפרוש אחרי הבחירות לקונגרס ב-2018. חבריו סיפרו לאתר Axios שראיין מתוסכל מעבודתו, בין השאר בגלל הנשיא דונלד טראמפ.

 

חבריו של ראיין אמרו שיו"ר בית הנבחרים מוכן לפרוש אחרי שהעביר את רפורמת המס – אחת המטרות הגדולות שהיו לו בקריירה הפוליטית שעליה עבד 18 שנה. לפי מקורביו הוא חש מיצוי מהפוליטיקה. למרות הרוב הרפובליקני בקונגרס, אישור רפורמת המס היה החוק הגדול הראשון שדונלד טראמפ הצליח להעביר מאז שנכנס לתפקיד בינואר 2017.

 (צילום: AFP) (צילום: AFP)
(צילום: AFP)
  

ראיין לא צפוי למסור הצהרה רשמית על פרישה מתוכננת, כדי לא לפגוע בגיוס הכספים למפלגה הרפובליקנית בבחירות האמצע וביכולת שלו להגיע להסכמים עם חברי בית הנבחרים.

 

ראיין בן ה-48 חבר בקונגרס מ-1999, וב-2012 התמודד כסגן של מיט רומני בבחירות לנשיאות. באוקטובר 2015 נבחר ליו"ר בית הנבחרים במקומו של ג'ון ביינר. לפי "פוליטיקו" הוא אמר אז לקודמו בתפקיד שזה יהיה תפקידו האחרון בפוליטיקה, ושלא מדובר מבחינתו בתפקיד לטווח ארוך.

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
צילום: רויטרס
יו"ר בית הנבחרים פול ראיין
צילום: רויטרס
מומלצים