שתף קטע נבחר
הכי מטוקבקות
  זירת הקניות
  צילום: shutterstock
  איזו נותן כלים לצעירים
  וגם: סטארטאפ ביד ושם, דברת זוכר בסלון, גבאי פותח סלון, אלו"ט בעידן חדשנות, גלנט מתמודד עם ראשי ערים. רכילות עסקית

   

   

  אטל בכר, סמנכ"לית במשרד בן חורין אלכסנדרוביץ, היתה בין יוזמי ומשתתפי ערב זיכרון בסלון אצל רחל ומשה מלוקה בהרצליה, שאירחו את יצחק אברמוביץ, 'איזו', גימלאי אגד בן 88 תושב הרצליה, ניצול שואה מרומניה. לאחר שסיפר על התלאות אותן עבר לנוכחים, בהם אנשי עסקים וילדיהם, הוא פנה לדור הצעיר וביקש לתת להם כלים להתנהלות בחיים מניסיונו והתמודדותו.

  איזו משתף בזיכרון בסלון בהרצליה (צילום: יח
  איזו משתף בזיכרון בסלון בהרצליה(צילום: יח"צ)
   

  יד ושם בסטארטאפ של וידאו

  יד ושם חתם על שיתוף פעולה עם הסטארטאפ הישראלי Wibbitz, פלטפורמת יצירת וידאו מבוססת בינה מלאכותית. החידוש יאפשר לאנשי יד ושם להמיר סיפורים מתקופת השואה, שמתועדים בטקסטים וקטעי קול, לסרטוני וידאו. החברה הוקמה על ידי זוהר דיין ויותם כהן. דיין, שמשמש גם מנכ"ל החברה, סיפר על התרגשותו בעקבות השת"פ.

  זוהר דיין ויותם כהן (צילום: יח
  זוהר דיין ויותם כהן(צילום: יח"צ)

   

  דוברת בסלון

  איש העסקים שלמה דוברת, השתתף בערב זיכרון בסלון בתל אביב, יחד עם כ-40 משתתפים בגילאים שונים. דוברת הוא שותף מייסד קבוצת ויולה ונמנה על מייסדי התנועה החברתית "פנימה", שמטרתה לשים קץ לשסעים בחברה הישראלית.

   

  באירוע סיפרה, אילה אבידב (65), בת דור שני, את סיפור אהבתם של הוריה, חנקה ווירניק שלזינגר ויומק שלזינגר ז"ל, שנפגשו לראשונה והתאהבו במחנה עבודה גלוויץ פולין, כשהמסר שלה היה שהחברות והזוגיות שמרו על הוריה בחיים. רינה בת 72 סיפרה על הוריה, שניצלו הודות לכך שנכללו ברשימה של התעשיין אוסקר שינדלר. "זו היתה חוויה מטלטלת ומרגשת עבורי לשמוע את הדור השני. מיוחד לדעת שישראל על כל שבטיה ודורותיה מתכנסים בערב אחד סביב הסיפורים", סיכם דוברת את הערב.

  שלמה דברת בזיכרון בסלון (צילום: יח
  שלמה דוברת בזיכרון בסלון (צילום: יח"צ)
    

   

  אצל גבאי בסלון

  "הייתי אסיר ציון, מסורב עלייה והצלחתי לשרוד את המלחמה הנוראית. הייתי כל כך מאושר שהגעתי סוף סוף לארץ. היום אהיה מאושר יותר אם במקום קיצוניות, תהיה לנו קצת אחדות בעם". כך אמר יוסף ידייקין, ניצול שואה בן 91, יו"ר ארגון אסירי ציון, במהלך מפגש זיכרון בסלון, שהתקיים בביתם של יו"ר המחנה הציוני, אבי גבאי, ואשתו איילת. באירוע נכחו, בין היתר, הח"כים יצחק בוז'י הרצוג, רויטל סוויד, יוסי יונה, לאה פדידה, מיכל בירן ונחמן שי.

  בסלון אצל אבי גבאי (צילום: יח
  בסלון אצל אבי גבאי(צילום: יח"צ)

  חדשנות באלו"ט

  במהלך יום העיון השנתי של אלו"ט לזכרה של לאה רבין, הנשיאה הראשונה וממקימות העמותה, הציגו הורים לילדים על הרצף האוטיסטי פרויקטים שהחלו כניסיון לקדם את ילדם הפרטי, והפכו למיזמים המקדמים ילדים ובוגרים נוספים. בנוכחים: אהרון אהרון, מנכ"ל הרשות הלאומית לחדשנות, שהדגיש את חשיבות צירופם של אנשים עם מוגבלויות למעגל עובדי ההייטק, דליה רבין ובתה נועה רוטמן, עמוס שפירא - יו"ר אלו"ט, מאיר שני - יו"ר המועצה הציבורית של אלו"ט, המנכ"לית ענת גורן, ליהיא לפיד, וגדעון שלום - ראש מינהל המוגבלויות במשרד העבודה.

  עמוס שפירא, אהרון אהרון וענת גורן (צילום: דרור סיתהכל)
  עמוס שפירא, אהרון אהרון וענת גורן(צילום: דרור סיתהכל)
   

  בנמל אצל אורנה

  יו"ר דירקטוריון חברת נמל אשדוד, אורנה הוזמן-בכור, אירחה את גדי אריאלי, מנכ"ל מכון הייצוא, והעניקה לו סקירה נרחבת על המערך העסקי בנמל. בין היתר ביקרו השניים במנופי הגשר בנמל, והרגישו איך הם תופסים גובה.

  גדי אריאלי ואורנה הוזמן בכור (צילום: יח
  גדי אריאלי ואורנה הוזמן בכור(צילום: יח"צ)

   

  הדיון הסוער של גלנט

  מועצת המנהלים של ענף הבנייה התכנסה בת"א, בנוכחות שר השיכון יואב גלנט, נציגי משרדו ומספר ראשי ערים. במהלך המפגש התקיים דיון סוער בין ראשי הערים שאינם מעוניינים לקדם התחדשות עירונית לנציגי הממשלה, שמעוניינים בתוכנית. האירוע התקיים ביוזמת רוני בריק, נשיא התאחדות בוני הארץ. נשאו דברים: יוסי לוינסקי - מנכ"ל לוינסקי עופר ושות', מנכ"ל אשדר - ארנון פרידמן, בעלי פז כלכלה והנדסה - דניאלה פז, מנכ"ל קרסו נדל"ן - דן פרנס, יו"ר הרשות להתחדשות - חיים אביטן.

  יואב גלנט ורוני בריק (צילום: כפיר סיון)
  יואב גלנט ורוני בריק(צילום: כפיר סיון)
   

  סמנכ"ל כספים חדש לטלכלל

  רו"ח אחי תמיר מונה לסמנכ"ל הכספים של קבוצת Teleclal (טלכלל), שמעניקה פתרונות עסקיים לחברות במשק. בתפקידו הקודם ניהל את מחלקת הדו"חות הכספיים של ממשלת ישראל בחברת ענבל, ולפני זה עבד במחלקת ביקורת במשרד רואי חשבון סומך חייקין – KPMG.

  אחי תמיר (צילום: יח
  אחי תמיר(צילום: יח"צ)
   

   

  לפנייה לכתב/ת
   תגובה חדשה
  הצג:
  אזהרה:
  פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
  מומלצים