שתף קטע נבחר

איגוד הרמת המשקולות הודיע על הפסקת פעילותו

יו"ר האיגוד, אורן שי, החליט על הצעד הדרמטי מכיוון שלא קיבל ממשרד הספורט את הכספים שהובטחו לענף מתחילת השנה (100 אלף שקל). תגובת משרד הספורט: "נמצאו ליקויים"

איגוד הרמת משקולות, הודיע היום (חמישי) למנהל הספורט כי הוא מפסיק את הפעילות שלו עד להודעה חדשה. הסיבה: 100 אלף שקל שהובטחו לפעילות השוטפת ולא נכנסו לחשבון הבנק של האיגוד.

 

ההחלטה בפועל מבשרת על כך כי מאמנת נבחרת הנשים, ויקטוריה גלפנד סיימה את תפקידה, הליגה לבוגרים בנים ובנות, נוער וקדטים בוטלו ואליפות ישראל לנוער בחודש הבא גם כן לא תתקיים.

 

לא יצא לתחרויות. איגור אולשנצקי (צילום: אורן אהרוני) (צילום: אורן אהרוני)
לא יצא לתחרויות. איגור אולשנצקי(צילום: אורן אהרוני)

 

האיגוד היה אמור לשלם על יציאת ספורטאים למספר תחרויות בינלאומיות חשובות, ובעקבות הבלגן הוחלט לבטל את הנסיעות – ביניהן אליפות אירופה לקדטים, טורניר דרג ראשון בסרביה לבוגרים ואליפות העולם לנוער באוזבקיסטן. גם ניקול רבינוביץ', אחת הספורטאיות הבכירות של הענף, תאלץ לעזוב את מקום המגורים שלה בווינגייט מאחר ולאיגוד אין כסף לשלם לה על השהות במקום. יש לציין כי לאחרונה לקח האיגוד הלוואה של 40 אלף שקלים מהוועד האולימפי במטרה להוציא ספורטאים לאליפות אירופה בבוקרשט.

 

אורן שי, יושב ראש האיגוד: "פשוט החלטתי לסגור את האיגוד, אין ברירה. אנחנו אחרי אליפות אירופה עם הישגים שלא היו מעולם ומשרד הספורט לא מעביר לנו תקציבים של גרוש וחצי". עוד אמר שי: "אנחנו מתנדבים ונותנים את התחת שלנו, זה לא מעניין פשוט אף אחד. זה ענף אולימפי עם חמישה ספורטאים בסגלים האולימפיים. אני מחזיק איגוד בלי משרד, משתמש במשרד הפרטי שלי, בלי מנכ"ל כדי לחסוך. אני רק נותן לאיגוד וכנראה שמשרד הספורט במדינת ישראל מנצל אותי".

 

פנית לקבל הסברים?

"ניסיתי לקבל תשובות, ואומרים לי שוועדת התמיכה צריכה הייתה להתכנס, אבל בגלל עומס לא פעלו בעניין שלנו ולא יודעים מתי כן יתכנסו לדון בנושא. קיבלתי את האיגוד מאפס, עם שני ספורטאים. בנינו נבחרות והגדלנו את כמות הספורטאים שלנו. במקום להגדיל לנו תקציבים, גם את מה שמגיע לנו לא נותנים?".

 

תגובת משרד התרבות והספורט: "לאחר ביקורת עומק שנעשתה לפני מספר חודשים על ידי המשרד, הועלו בפני איגוד הרמת המשקולות מספר ליקויים להסדרה. האיגוד שלח את המסמכים המעודכנים לפני כשבוע בלבד ואנו מקווים כי בשבועות הקרובים רו"ח מטעם החשב הכללי יאשר את ההסדר, ונוכל לאשר את התקציב ולהעבירו לאיגוד על פי הנהלים".

 

לפנייה לכתב/ת
 תגובה חדשה
הצג:
אזהרה:
פעולה זו תמחק את התגובה שהתחלת להקליד
מומלצים